Problém se stěračem

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Hanasaki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 23.08.2009 19:11

Re: Problém se stěračem

Příspěvek od Hanasaki » 09.12.2010 20:57

Díky za reakci. Už jsem myslel že se vůbec nikdo neozve. S tou nemrznoucí směsí a garáží je to jasná věc, jenže já garáž (ani k zapůjčení) bohužel nemám :(
Jinak auto mám už opraveno. Dle elektromechanika bylo poškozené relé (dle Etzolda) č. R1 zapalování. Jak uvedl bylo "chycené". Následkem čehož se mi vyřály nějaké konektory v palubce, jestli jsem dobře pochopil, tak u pojistkové skříně pod palubkou. A tak mi odcházelo čím dál tím více spotřebičů. Jak mechanik říkal, tak už mi nejely ani brzdová světla. Údajně je to způsobeno také tím, že se používá denní svícení, na které není fofo elektricky stavěné. Tak nevím. Dle sdělení okolí je to elektromechanik velmi dobrý. Celá legrace mě stála 1200,-Kč. Jo a toho očouzeného relé jsem si všiml při kontrole pojistek i já. Vyndal jsem ho, rozebral, a zdálo se mi ok, jen ten plastový obal byl lehce očouzený. Myslel jsem tudíž, že je to OK.
Snad můj příspěvek někomu pomůže při podobném problému. Jak jsem pochopil rozhodně se s opravou nevyplácí čekat. Možná, že tento problém mohl mít na svědomí i jiné záhadné závady (centrál, kontrolka ABS) ktré se mi za poslední tři měsíce na autě projevovaly.
Ford Focus Combi - Trend, benzín 1,6 16V 74 kW, stříbrný

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Problém se stěračem

Příspěvek od ZaQik » 10.12.2010 10:40

Hanasaki píše:... já garáž (ani k zapůjčení) bohužel nemám :(
Staci najit nejake verejne podzemni parkoviste a v nem vyvod topeni (abys tam nemusel parkovat dlouho).
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
klika79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2009 07:33
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problém se stěračem

Příspěvek od klika79 » 03.07.2012 19:19

Zdar chlapy,tak jsem taky řešil stěrače že mi nedojel ten celej cyklus.Prošmějdil jsem to tady a zkusil jsem ty relátka.Přístup špatný je to za plechem který je přivařený a i když jsem odšrouboval ty dva šroubky stejně jsem musel docela silou vykroutit ten celý plast s pojistkymi abych se dostal na relé.Rukou mi to vytahnout nešlo ,zkoušel jsem to ruzně pak že jdu pro sikovky ale zkusil jsem pustit stěrač jeden cyklus a hle vůbec se nezastavil a jel celý cyklus až do konce .Sikovkama to šlo dobře vytáhnout ,ale radši že dám nový ,autoelektrikář mněl dovolenou tak jedu do Fordu a tam mi řekli že stojí 720 kč.Voči ven :bebng: ale koupil jsem ho abych to každou chvilku nerozebíral .... 8O
Ford Focus Combi 1.8 TDCI 74 Kw 2003 - Bouráno :( - prodáno .....

Ford Focus kombi 1.6 Tdci 66 kw 2006

Uživatelský avatar
stan
Junior
Junior
Příspěvky: 443
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Problém se stěračem

Příspěvek od stan » 28.08.2012 00:26

ja mam od minuleho tyzdna problem, stierace mi stieraju a to na ten najpomalsi cyklus v kazdej polohe packy, aj pri rychlostierani aj pri cylke II a III , proste jedna slimacia rychlost , nejake rady ?
ford mondeo kombi mk4 1.8tdci titanium, mondeo mk3 ST titanium X 2.2 tdci 136kW

Geee
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08.10.2010 11:36

Re: Problém se stěračem

Příspěvek od Geee » 27.01.2016 15:00

pbjun píše:No ja mam problem se zadnim steracem... Zapnu stirani sterac se pohne tak o tretinu a pak se sam vypne (slysim i cvaknuti rele) i kdyz necham packu na zadni stirani, pomuze jen vypnout a znova zapnout a to udelat tolikrat nez se dostanu do park polohy. Pri ostrikovani zadniho skla sterac stira a opet se nekde po ceste sekne a musim mu pomoct cvakanim packy.... Nez do cehokoli zacnu vrtat tak aspon nejaky napad? :D
Zdravím, mám citovaný problém a nenašel jsem tady konkrétní odpověď. Zadní stěrač, aby provedl jeden cyklus musím např. 3x zapnout a vypnout. Pokud dám ostřik, tak 2x normálně setře a při posledním cyklu se opět někde sekne. Opětovným vypnutím a zapnutím se pohne dál. Může to být také tím relé? Díky

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se stěračem

Příspěvek od vitut » 27.01.2016 15:02

Muze. Mne ale tyhle problemy zmizely, kdyz jsem rozebral a vycistil motorek sterace ...
S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů