Kroupy

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Fordik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1557
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroupy

Příspěvek od Fordik » 06.10.2010 15:41

Tak sem byl v pondělí po práci s autem ve firmě Renove Cars, kde na to mrklo několik lidí a světě div se, auto není totálka, ale v pohodě to úůjde opravit včetně stejného laku :dih: Když jsem se zmínil o firmě Auto qliniq, kde to bylo předtím, tak je málem trefilo a poslechl jsem si pěkně jak po nich opravovali několik desítek aut. Takže někdy v půlce prosince by mělo jít na opravu moje auto, až to dopadne, dám foto před a po. A pokud by někdo někdy přemýšlel nad opravou v auto qliniq, rychle na to zapomeňte!!!

Uživatelský avatar
qwerton
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 705
Registrován: 25.02.2008 22:41
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Kroupy

Příspěvek od qwerton » 06.10.2010 16:11

pokud podle tabulek spočítají, že oprava by byla neekonomická dají to na totálku, ale na totálku znamená jen to, že ti zruší pojistku a vyplatí peníze, který spočítají takto:

obecná cena auta k 15.8. ráno minus hodnota použitelných zbytků - mínus tvoje spoluučast - mínus dlužné pojistné na HAV k výročí smlouvy (pokud máš jinou, než roční frekvenci plateb)

a ted to nejduležitější a to je stanovení hodnoty zbytku:

buď sami stanoví jako má auto hodnotu tzn za kolik by jsi ho teoreticky dokázal prodat, ale dneska jdou už většinou cestou aukce, vyhnou se tak reklamacím, takže auto nabídnou do aukce a tam ho někdo vydraží ze nějaký prachy, a tuto částku pojištovna uznává jako hodnotu použitelných zbytků, ty na toho člověka dostaneš kontakt a je na tobě, jestli ho budeš kontaktovat a auto mu za ty prachy prodáš nebo ne. pokud ho budeš kontaktovat, on je povinen auto za vydražený peníze koupit. pokud ho kontaktovat nebudeš, dělej si s autem co chceš.

takže v případě, že si auto chceš nechat, je dobrý, pokud ho v aukci někdo koupí za málo, protože pojišťovna pak hradí ten rozdíl do obecné ceny.

pokud si ho opravíš a budeš chtít znova pojistit, počítej s tím, že ho většinou pojišťovna bude chtít vidět.

vše výše napsané nemá žádný vliv na povinné ručení, to normálně běží dál, ani na nemožnost s autem jezdit - to s tím nemá nic společného

a ještě poslední věc z vlastní zkušenosti: v p_deli je, pokud to hned po kroupách někam buchneš, jako se to stalo mě (resp. polovičce), protože peníze za kroupy jsem měl vyplacené (přistoupil jsme na rozpočet, nechtel jsem riskovat, že by v aukci nekdo nabídl dost peněz, přeci jen tak moc to zase pomlácený nebylo), ale auto nebylo opravené, takže hodnota auta šlo sakra nízko. no co, jsou to jen plechy
Ford Focus Combi 1,8 TDCI 85 kW 08/02, šedá metla, spotřeba 6,52/100 km - galerie

Obrázek
Obrázek

co takhle cyklovýlet - maraton 08/12- více zde

Uživatelský avatar
nyraj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 07.03.2010 14:42
Bydliště: Praha

Re: Kroupy

Příspěvek od nyraj » 27.10.2010 20:35

Tak já si dneska vyzvedl auto po opravě krup v Auto palace spořilov, auto dělali 36 dní :!: :!: :!: , v zakázce bylo napsáno do 7 dnů, 7x mě měli volat ani jednou nikdo nezavolal,9x jsem byl u nich žebrat co je s autem - prý plná lakovna- jednání hrůza.Dnes mi auto předali, po kroupách ani památky, novej lak na kapotě,rámu střechy a zadním víku - na kapotě a zadním víku byl po kroupách prasklej lak,na rámu to i po smartu prej bylo vidět,proto to lakovali, když jsem auto přebíral, koukám na zadních pravejch dveřích metrovej škrábanec přes celý dveře, že prej to bylo :wallbash: auto jsem odmítl převízt, tak že prej to zapíšem do faktury a podle fotek co u nich dělala pojišťovna se uvidí jestli to uznaj a opravěj nebo mám smůlu :nunu:Katastrofa...

Když jsem scháněl kam to dám opravit tak Frolík chtěl prachy hotově,Valoušek to samý,oba neberou Direct, Charouz dělá kroupy za tepla a pak mi zbyl pouze Autopalace a nebo Auto Motol Beni a to už mi přišlo nastejno, akorát že autopalce byl blíž -
Cena opravy 95tisíc a nějaký drobný, mám spoluůčast 5%min 5000,- tak bylo taky akorát :dih:
a musím pochváli Direct - rychlý jednání, krycí dopis po doplnění všech papírú od Autopalce obratrem.
Teď čekám na foto co dělal likvidátor od Directu a modlím se aby tam ten škrábanec nebyl, protože jestli to auto fotil 14dní potom co jsme ji ho tam nechal a šlic tam bude, tak jim asi těžko dokážu, že při předání tam nic nebylo. :cry:
Ford Focus 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma, Modrá Aquarius, 16.10.2007
Obrázek
galerie https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 97&t=21120

Uživatelský avatar
ZonixX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3167
Registrován: 14.07.2009 22:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroupy

Příspěvek od ZonixX » 27.10.2010 22:02

omlouvam se za off-topic, ale ja porad nechapu, jak muze Autopalace takhle fungovat.. kdyz si vezmu, ze takhle natahuji kazdou fakturu i jeji vysi a utrzili jen tak 100tis Kc z tve pojistky.. :roll: ..hruza, kdyz neplati nas zakaznik - nas pan a jeste jim tenhle pristup vydelava :blee:
Fiesta ST180 '16 Stage 4
Honda Civic FK2 '10

ex: Honda Civic EP2 '02, Nissan 350Z '06, Ford Ka '01, Mondeo ST200

Uživatelský avatar
nyraj
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 07.03.2010 14:42
Bydliště: Praha

Re: Kroupy

Příspěvek od nyraj » 27.10.2010 22:28

No četl jsem o nich zde na foru, mam je vedle baraku,na servisní prohlídky k nim nejezdim, před 10ti lety jsem u nich bral nový fofo1 a to bylo vše ok(jak jinak u novýho auta)po prvním problému, kdy po 10 000km odešlo něco na spojce jsem k nim přestal jezdit a teď po 10 letech jsem si řikal, že Smart jim dělá někdo jinej a lak snad zvládnou - což podle mě zvládli ale za 30 dní :bebng: ale to jednání hrůza... byl jsem si stěžovat u nějakýho vedoucího lakovny ale jenom kejval,že jo ale že toho maj hodně, a to má pravdu, přes den tam skoro nezaparkuješ a pokaždý co jsem tam byl, tak jsem vždycky čekal a pokaždý byl někdo předemnou.
Jinak puvodní odhad byl 60 000,- samozřejmě mně nikdo nevolal, že se cena takhle zvedne, prý to není věc pojišťovny\ ale technologie :!:
Ford Focus 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma, Modrá Aquarius, 16.10.2007
Obrázek
galerie https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 97&t=21120

Fordik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1557
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroupy

Příspěvek od Fordik » 04.11.2010 09:35

Hm, koukám že skoro všude stejná banda. Mě v Renove aspoň rovnou řekli, že nejdřív v půlce prosince, tak s tím počítám. Do autopalace to mám taky co by kamenem dohodil, ale chodím tam pouze pro věci, které se jinde už opravdu sehnat nedají.
Sem zvědav, jak dopadnu s opravou já. Ale po referencích lidí co tam byli a že ty kluky znám to myslím dopadne k mé spokojenosti.

gines
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1780
Registrován: 20.10.2008 17:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroupy

Příspěvek od gines » 23.05.2011 14:05

Jen menší upřesnení k technologii PDR nebo SmartFix.

Při těhle opravách nesmí být auto přestříkané. Může tam totiž dojít k odloupnutí laku či barvy. Proto i částky za opravy jsou tak vysoké. Prostě když se to nepovede tak se to znovu nastříká.
Ford galaxy mk3 2008 2.2tdci

Uživatelský avatar
brava
Junior
Junior
Příspěvky: 366
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina - Novoměstsko

Re: Kroupy

Příspěvek od brava » 22.12.2011 22:49

Vloni jsem utržil první malý šrám na levém zadním blatníku. Nebudu popisovat jak jsem k němu přišel - zkrátka stalo se. Ale proč to píšu.
To víte, přece jen mě to štvalo :( :D .
Někdo by nad tím mávnul rukou, ale mě to vadilo.Někteří to možná znáte. Pokaždé, když jdete k autu, tak se vám oči stáčejí na to jedno jediné postižené místo a ostatní už Vás tak nezajímá. Hned máte o stupínek blbější náladu :twisted: .
Zkusil jsem poslat dotaz na firmu, která metodou PDR pracuje.Bleskově odepsali.Domluvili jsme se na termínu s tím, že v servisu, který mám kousek od bydliště, budou dělat ještě nějaké auto po kroupách. Oni totiž mj. putují po servisech, což má tu velkou výhodu, že lidé, nemusí jezdit přes půl republiky do jejich mateřské základny.
Přijel jsem. Klučina si auto přebral. Upozornil mě, že to opraví, ale že se mu to pravděpodobně nepodaří úplně dokonale, protože rýha je dost zlomená a je trochu poškozen lak. Druhý den volali, že auto mám hotové. S lehkou obavou jsem si pro něj šel. Přece jen jsem si nebyl jistý, jaký bude výsledek.
Obavu ale vzápětí vystřídala obrovská úleva. Na blatníku nebyla po předchozím poškozeni téměř žádná stopa. Jen při velmim bedlivém zkoumání jsem to původní místo objevil, dík téměř neznatelnému škrábanečku nebo vlastně díky tomu, co z něj zbylo. Opravdu klobouk dolů před dobře odvedenou prací.Jsem spokojen.
Přikládám snímek před opravou :
DSCF5757a.jpg
a po opravě:
P1000253.JPG
P1000254.JPG
Ford Focus II 1.6i (74kW) hatchback 5/2007, modrá Tonic
Obrázek

Uživatelský avatar
Scooby
Junior
Junior
Příspěvky: 461
Registrován: 05.10.2009 22:19
Bydliště: Praha

Re: Kroupy

Příspěvek od Scooby » 22.12.2011 23:23

Asi uz spatne vidim, ale ja vidim dve rozdilny barvy auta, nevymenili ti ho? :mrgreen:
-
Obrázek
"Ford Focus MK I Collection Edition" - 195/55 R15 Continental PremiumContact2 - 185/65 R14 Sava Eskimo S3+

Uživatelský avatar
brava
Junior
Junior
Příspěvky: 366
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina - Novoměstsko

Re: Kroupy

Příspěvek od brava » 23.12.2011 14:09

No jo vypadá to tak :D ,ale bylo to foceno s velkým časovým odstupem, pokaždé s jiným fotoaparátem a za naprosto rozdílných světelných podmínek byť ve stejné garáži. Opravdu jde jedno a to samé auto.
Ford Focus II 1.6i (74kW) hatchback 5/2007, modrá Tonic
Obrázek

Uživatelský avatar
Martas.21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 16.12.2010 21:29
Bydliště: Frydek Mistek

Re: Kroupy

Příspěvek od Martas.21 » 11.02.2015 08:09

Tuhle metodu PDR se učím asi rok v práci pekně pomalu protože musím ještě dělat něco jiného, je to hrozně těžké. Každý dent je jiný, něco se povede luxusně něco ne. Učím se to vytahovat hákama i tou vytahovačkou jak se na důlek nalepí nastavec pro reverzní kladivo a vybouchá se ven.
Až se to naučím, seženu si výbavičku a můžu si přivydělávat :)
Akorát že dělám v automobilce na lakovně kde ta auta nejsou ještě nastrojená takže dostat se všude není problém.
Fofo 2009 2.0HE Titanium Moondust
Ford Focus 1.6 16V 99 Ghia býval...
Frýdek Místek

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů