Problém stěrače

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
vojta_k
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2009 17:05

problém se stěrači

Příspěvek od vojta_k » 26.02.2009 18:31

Mám takový asi maličko odlišný problém než jiní... Když zapnu odstřikovač tak mi stěrače setřou asi 8x a před tím to bylo klasicky 3x. Když dám páčku na cyklovač tak funguje po osmi setření, pak je klasicky pauza a zase osmkrát a tak pořád do kola. Když zapnu zadní stěrač tak cyklus je do půlky okna a pak zase do půlky a tak pořád do kola. Je chyba v cyklavači nebo někde jinde. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od zewl » 26.02.2009 18:36

mel jsem neco podobneho, predni sterac se pri klepnuti packou dolu (ma setrit 1x) zastavil, jakmile jsem packu pustil. Pak zacal blbnout zadni sterac (samovolne se spoustel). Vyresila to vymena rele, ktere ovladaji predni a zadni sterac.
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Supermari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2009 16:32

Re: problém se stěrači

Příspěvek od Supermari » 09.03.2009 13:59

zewl píše:mel jsem neco podobneho, predni sterac se pri klepnuti packou dolu (ma setrit 1x) zastavil, jakmile jsem packu pustil. Pak zacal blbnout zadni sterac (samovolne se spoustel). Vyresila to vymena rele, ktere ovladaji predni a zadni sterac.
Zdravím, taky mám problém s tím 1x stlačením páčky dolů, stěrače se mi zastaví pokaždé když to tlačítko pustím. Zkoušel jsem ty relátka přehodit, zadní přední, ale i když je obě vytáhnu a normální stírání nefunguje, tak na to 1x dolů ano. Stírá to i bez relátek (zasekává), tudíž si myslím, že chyba nebude v relátku, ale někde jinde. Co byste tipovali nebo čím myslítě, že to může být. Díky
Ford Focus Combi, 1,8 TDCI, rok 2004

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: problém se stěrači

Příspěvek od Jemar » 09.03.2009 14:49

V motorku stěračů by měl být doběhový kontakt, který má nastarost, pokud se zapne stírání vypnout až po skončení cyklu (tj. vrátí se do výchozí polohy). Zřejmě tam bude chyba.

Supermari
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 08.03.2009 16:32

Re: problém se stěrači

Příspěvek od Supermari » 09.03.2009 16:03

Jemar píše:V motorku stěračů by měl být doběhový kontakt, který má nastarost, pokud se zapne stírání vypnout až po skončení cyklu (tj. vrátí se do výchozí polohy). Zřejmě tam bude chyba.
Co by to v praxi pro mě znamenalo. Koupit nový motorek? Nebo by se dal ten starý nějak opravit?
Ford Focus Combi, 1,8 TDCI, rok 2004

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od foki » 09.03.2009 17:08

Supermari píše:
zewl píše:mel jsem neco podobneho, predni sterac se pri klepnuti packou dolu (ma setrit 1x) zastavil, jakmile jsem packu pustil. Pak zacal blbnout zadni sterac (samovolne se spoustel). Vyresila to vymena rele, ktere ovladaji predni a zadni sterac.
Zdravím, taky mám problém s tím 1x stlačením páčky dolů, stěrače se mi zastaví pokaždé když to tlačítko pustím. Zkoušel jsem ty relátka přehodit, zadní přední, ale i když je obě vytáhnu a normální stírání nefunguje, tak na to 1x dolů ano. Stírá to i bez relátek (zasekává), tudíž si myslím, že chyba nebude v relátku, ale někde jinde. Co byste tipovali nebo čím myslítě, že to může být. Díky
zatim vzdy to bylo relatkem . je to R18 pod volantem
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
JaLoMe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 26.06.2008 15:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od JaLoMe » 14.04.2009 08:04

Mám stejný problém, stlačím páčku stěrače dolů a dle mého názoru má dojít k jednomu cyklu a stěrače by se měly vypnout, jenže vždy se mi stěrače zastaví, když tu páčku pustím.
Přečetl jsem si tady ty rady o relátku 18 a včera jsem se na to podíval, no a pěkně děkují Fordu za přístup k těmto relátkům. Jeden šroub se mi podařilo povolit, ale druhý se protočil a nezbývalo než ho vypáčit. Po úspěšném zdolaní překážek, jsem relé vytáhnul a proměřil, výsledek je, že relé č. 18 je v pořádku. Závada stale stejná.

Uživatelský avatar
petis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hřebeč, Kladno

Re: problém se stěrači

Příspěvek od petis » 16.04.2009 18:47

Ahoj, měl jsem podobný problém - cívka relé byla ok, ale byly trochu opálené kontakty (asi od častého spínání a rozepínání). Zkus to relé rozebrat a co nejjemnějším smirkovým papírem očistit kontakty. U mne to pomohlo...

Jinak smekám před partou lidí, co stojí za tímto fórem - fakt dobrá práce a zdá se, že i dobrá parta :-)

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od foki » 17.04.2009 07:17

JaLoMe píše:Mám stejný problém, stlačím páčku stěrače dolů a dle mého názoru má dojít k jednomu cyklu a stěrače by se měly vypnout, jenže vždy se mi stěrače zastaví, když tu páčku pustím.
Přečetl jsem si tady ty rady o relátku 18 a včera jsem se na to podíval, no a pěkně děkují Fordu za přístup k těmto relátkům. Jeden šroub se mi podařilo povolit, ale druhý se protočil a nezbývalo než ho vypáčit. Po úspěšném zdolaní překážek, jsem relé vytáhnul a proměřil, výsledek je, že relé č. 18 je v pořádku. Závada stale stejná.
dneska budu delat neco podobneho , pri zahybani relatkem sterace dobehnou jinak se zastaví , tak budu rozebirat pojistkovku


sorry za mystifikaci , je to rele R19 to vpravo
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
JaLoMe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 26.06.2008 15:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od JaLoMe » 17.04.2009 11:35

Já se dnes na to chystám znovu, tak tentokráte to relé rozeberu a pročistím kontakty.

Uživatelský avatar
JaLoMe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 26.06.2008 15:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od JaLoMe » 20.04.2009 14:44

Konečně jsem se dnes k tomu dostal. Opět jsem to rozebral, dnes už to šlo líp, vytáhnul jsem relé a otevřel. Bylo na něm vidět, že by ty kontakty mohly být opálené, tak jsem je vyčistil. Relé jsem vrátil na původní místo a proběhla zkouška, ale výsledek stejný, stlačil jsem páčku a zase pustil, stěrač se v té chvíli zastavil uprostřed okna. Řekl jsem si, že to není možné, zadíval jsem se na krabičku a kontroloval jsem zapojení, no a v tom jsem si všiml, že mezi kontaktem 1 a 2 na patici je dioda, tak jsem jí proměřil a zjistil jsem, že má v obou směrech zkrat. Diodu jsem přerušil a naletoval jsem novou. Opět zkouška a stěrače stírají, jak mají. Konečně nebudu muset vychytávat moment, kdy mám páčku pustit. :D

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od foki » 21.04.2009 00:36

myslis v rom rele ? to by vysvetlovalo proc nechodi jine typy
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
JaLoMe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 26.06.2008 15:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od JaLoMe » 21.04.2009 02:05

Ano, přímo v tom relé je mezi vývodem 1 a 2 malá skleněná dioda. Ta dioda je v obou, jak v 18, tak i v 19, je to samozřejmé, protože jsou stejné typy. Když si vezmeš měřak a změříš ty vývody na relátku 18, tak mají úplně jinou hodnotu než na vadném relátku 19, tam byl zkrat, což je v tomhle zapojení diody nesmysl. Na obalu relátka je schemátko.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se stěrači

Příspěvek od foki » 21.04.2009 06:43

jj ja myslel kdyz nekdo pouzije jine relatko stejneho tvaru ale treba z predni pojistkovky
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

zdenek.v
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19.06.2008 17:21

Re: problém se stěrači

Příspěvek od zdenek.v » 21.04.2009 09:46

Mám stejný problém se zadním stěračem, jako popisoval v 1. příspěvku vojta_k. Když zapnu zadní stírání, stěrač dojede do 1/3 a zastaví se...postupným zapínáním a vypínáním páčky ho vrátím do základní polohy. Pročetl jsem tady na foru už všechny příspěvky se závadami stěračů, ale nikde nebylo řešení tohoto problému. Nevíte někdo čím to může být???? Je to taky relé, nebo to může být něco jiného???? Díky za rady.
Ford Focus II 1,6 16v 5dv. TREND 2007

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů