Prasklá hadička

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od Skubi » 05.02.2009 16:55

tak jsem to dneska lehce rozebral, abych zjistil co a jak a bílá plastová trubička je ruplá přesně v tom místě ohybu. problém byl pak v nasazení té gumové krytky na přechodku v karoserii ( o dveřích ani nemluvím ) , ale nakonec se podařilo, i když se mi zdá, že to nedoléhá tak těsně ke kastli jako dřív a mám strach, že bude při silnějším lijáku zatékat pod tapec dešťová voda, i když je v tomto místě karosérie vyvýšenina. :? zatím jsem to neopravoval, protože v tomto počasí rozebírat půl auta abych to nastavil .... :|
tak jsem na vážkách, jestli made in home a brzké době o5 nebo to vrazit k Henrymu.
tady když budu operovat originál plastovou spojkou, tak mi stejně budou tvrdit, že to nejde a že se to bude muset vyměnit celé. :roll:
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
gti14
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: 22.08.2008 18:59
Bydliště: Louny

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od gti14 » 01.03.2009 08:54

Ja jsem to vyresil jednoduse oprava cca za 100,-.Kus nove hadicky+2 stahovaci pasky+2 spojky na hadicky k ostrikovacum.Opraveno za 30min a vse funguje tak jak ma.Ta original hadicka co tam je semi zda az moc plastova-krehka.Zlata gumova :)
Ford Focus Combi 1.6 r.v.2000
Obrázek

Uživatelský avatar
Travarica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 24.01.2009 21:32
Bydliště: Praha

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od Travarica » 08.04.2009 21:29

Přesně stejný problém.... mě ta hadička prdla na 2 místech a to v gumový průchodce mezi stropem a víkem kufru. V tom nejvíc namáhaném místě. Popotáhnout to nešlo, a tak jsem přes ně narval silikonovou průhlednou hadičku. Poškozený kus sem vystřihl. Zatim provizorák, pak jí vyměním od brzdového světla až po spojku, která je ve stopě nad zadním sloupkem levé strany.
Ford Focus combi 1,6 16V rv. 2000 (pěknej červenej kombík)
Obrázek

Uživatelský avatar
rades27
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28.03.2009 15:45
Bydliště: Beroun

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od rades27 » 03.05.2009 17:58

Tak se taky hlásím do klubu prasklých hadiček. Zkoušel jsem zadní ostřikovač a nic. Pak jsem na parkovišti našel loužičku na zadním platu a už jsem hledal kudy do auta zatéká (zrovna pěkně pršelo). Pak jsem našel toto vlákno a dnes jsem v halfords (měl jsem cestu kolem) koupil náhradní hadičku (průhledná, asi 70 Kč za 2,5m). Stejně jsem ji tam nakonec nedal, protože jsem zjistit že to prasklo přesně v té gumové průchodce v 5-tých dveřích a už to tam bylo opravováno - černá hadička uřízlá, v ní spojka a pak nějaká průhledná, která přesně za spojkou rupla. Tak jsem tu průhlednou popotáhl a znovu nasadil na tu spojku (ze které jsem ten upadlý kousíček samozřejme sundal). Hadičku z halfords jsem si schoval, myslím že se bude ještě hodit :(
Ford Mondeo mkIV kombi titanium 2.0 TDCi 103 kW, poFL 2010
Ford Focus Kombi 1.6 16V GHIA, silver, 2000 - bylo
Opel Vectra C OPC - zatím ještě je

Uživatelský avatar
BoraBora
Nováček
Nováček
Příspěvky: 155
Registrován: 20.05.2009 11:26
Bydliště: Praha 10

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od BoraBora » 25.05.2009 15:45

Taky mam tenhle problem - jedina skryta vada, kterou jsem od koupe objevil. Tece mi to po pravym sloupku u spolujezdce, zatimco tady nekdo zminoval sloupek u ridice. Ale je to logicky, kdyz nadrz na ostrikovaci kapalinu je taky vpravo. Nastesti prodejce ma i servis, takze to slibil zadarmo opravit - doufam ze poradne :)
Ford Focus II Combi Ghia, 1.6i Ti-VCT 85 kW, 2/2006
Obrázek

Obrázek

Lucieb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 08.02.2014 19:05

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od Lucieb » 08.02.2014 19:58

Ahojky řeším problém s prasklou hadičkou zadního ostřikovače a chtěla jsem se zeptat na postup demontování střešního tapecírunku a jaký rozměr hadičká má a kde ji seženu. Mám Focuse 1.6 r.v.2000

lu2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 04.08.2015 08:15

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od lu2 » 07.09.2015 18:31

Koupil jsem FoFo kombi bez funkčního ostřikovače zadního okna. Dnes jsem se na to vrhnul a zjistil, že pletená hadička na vedoucí k trysce je dvakrát zlomená (uvnitř gumového husího krku spojujícího střechu z kufrem). Mezitím jsem při testování zaplavil střechu kapalinou .

Postup pro ty, kteří to ještě nedělali a chystají se (nebojte se ))
1. Povolte dva šrouby (torx 25) držící horní brzdové světlo s tryskou ostřikovače.
2. Světlo lehce vykývejte, příp. jemně podeberte. Pozor ať nepoškodíte těsnění pod světlem (vypadalo velmi křehce).
3. Stáhněte hadičku z napojení trysky (pomohl jsem si opakovaným páčením plochým šroubovákem proti tělu světla a hadičky).
4. Odpojte konektor světla.
5. Otevřete kufr.
6. Vytáhněte koncovky husího krku z otvorů v plechu (lehce šroubovák přizvednout a rukou zabrat).
7. Odšroubujte šroub (křížová hlava - PH2) jistící spodní část krytu levého zadního sloupku (šedý).
8. Vypačte kryt, odhalte těsnění kufru, čalounění je volné.
9. Protáhněte hadičku husím krkem pod střechu.
10. V optimálním případě si připravte náhradní hadičku. Tato pletená asi vydrží více než silikonová, když ji tam konstruktéři dali (ale víme, že všichni dělají chyby a je dost možné, že dnešní směsi jsou na lepší úrovni než před cca 15 lety). Každopádně tato pletená se asi jen tak nezlomí a neucpe, ale vydrží omezený počet lámacích cyklů. Pokud nemáte náhradní hadičku (jako já), přejděte k bodu 13
11. Stávající hadičku odpojíme od spojky s gumovou hadičkou vedoucí od čerpadla (na levé straně cca 25 cm od zadní hrany).
12. Napojíme náhradní hadičku a postupujeme nazpátek od bodu 9.
13. Stávájící hadičku zkrátíme tak, abychom zachovali co největší neporušenou délku (musel jsem odříznout cca 20 cm (výrobce málo šetřil), hadičku napojíme zpět a vedeme co nejkratší cestou zpět a postupujeme nazpátky od bodu 9.

Vyšlo to tak tak a uvidíme co to vydrží.

Čest!!!
Lu2
Současnost: FORD Mondeo mk3 (2004) 2.0i 107 kW + LPG (King + Tomasetto)
Minulost: FORD Focus mk1 (2001) 1.6i 74 kW

Uživatelský avatar
bajeluk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 01.08.2013 18:23
Bydliště: Liberec, Praha

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od bajeluk » 02.11.2015 11:13

Taky jsem to včera po 3/4 roce bez zadního ostřiku vyřešil :) Měl jsem to prasklé klasicky v ohybu mezi karoserií a 5. dveřmi. Originál vroubkovaná hadička má vnitřní průměr cca 5 mm, vnější cca 7 mm, byla naprsklá na dvou místech.
Potřeby:
- cca 5 cm gumové hadičky Rehau vnitř. průměr 6 mm (cena asi 15 Kč / m)
- maličké stahovací pásky 2 ks (oproti fotkám jsem jim ještě uříznul volné konce a oblepil elektrikářskou PVC izolačkou)
Díky těm, co sem dali tipy. Uvidíme, jak mi to dlouho vydrží...
oprava_zadni_ostrik_01_sm.jpg
oprava_zadni_ostrik_02_sm.jpg
FF1 1.8i 16V 2004 LPG stribrna combi
Ex: Felicia Combi 1.3 MPI, 50 kW, 2000

Milan.ek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 05.09.2014 22:59

Re: Prasklá hadička

Příspěvek od Milan.ek » 01.02.2020 17:15

Diky za navod. Postupoval jsem podle nej.

Nejvetsi problem jsem mel s nasazenim gumoveho krku, ktery kryje hadicku a vodice mezi patyma dverma a strechou. Po jiste dobe jsem pochopil, ze nez nasadim tapec stropu, musim odtud vytlacit plastovou pruchodku. Potom gumovy krk v klidu nasadim na plast.pruchodku a spolu v klidu nacvaknu do plechu.

Jinak ja jsem pouzil gumovou hadicku ze stare predni kapoty (na vrakovisti prodavaji kapotu i s odriznutyma vodicema a hadickama).

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů