Info: GSM relátko

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarous350
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 670
Registrován: 22.11.2008 17:15
Bydliště: Pardubice, (Liberec)
Kontaktovat uživatele:

Info: GSM relátko

Příspěvek od jarous350 » 28.12.2016 23:33

Možná by se to někomu hodilo a možná ani neví, že něco takového existuje, tak dávám své zkušenosti:

Umožňuje to pomocí prozvonění telefonem aktivovat relé - tzn. třeba otevřít bránu, vrata do garáže, rozsvítit světlo apod.
Stačí zakoupit jednotku (např. RTU5024 - aliexpress cca 700Kč) a její napájení (9-24V; 2A - opět např. aliexpress za cca 150Kč). Další náklady už nejsou. SIMka se dá pořídit zadarmo, existují nulové tarify a vzhledem k tomu, že po zavolání jednotka hovor sama položí, tak to negeneruje žádné další náklady.

Bezpečnost je zajištěna tak, že zaprvé musíte znát číslo, které máte prozvonit, a za druhé se v jednotce povolí pouze konkrétní telefonní čísla, na které bude jednotka reagovat - veškeré nastavení jednotky jsou buď pomocí standardní SMS (docela krkolomné, ale stejně to děláte jenom jednou na začátku) nebo k tomu je i aplikace pro android, která tu SMS vygeneruje za vás.

K bráně mám i dálkový ovladač, ale takhle to může mít celá rodina a nemusím mít 10 ovladačů. Krom toho si to prozvoním dopředu a nemusím pak u brány čekat, až se mi otevře, protože standardní ovladač má dosah jen 50m. Podle mě je to za tisícovku docela slušnej upgrade komfortu :-)

Dotazy rád zodpovím
Focus I Combi, 1.6 74kW, 2002 Obrázek
Focus II FL Combi, 1.8 92kW, 2009, LPG Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů