Právě je 20.11.2018 22:44

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Tažné zařízení - mondeo 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odeslat Ťažné zariadenie Westfalia - zlomený kľúč v zámku
Ahojte. Mám Mondeo MK4 kombi a ešte po pôvodnom majiteľovi mám zlomený kľúč v zámku ťažného zariadenia. Ide o originál ťažné Westfalia s odnímateľným bajonetom. Kľúč je zlomený tak, že sa nedá ľahko vytiahnuť a vidno, ze uz sa v tom niekto sparal. Mám ešte jeden funkčný kľúč. Typek, zámočník, čo sa týmto veciam venuje povedal, že je to zoxidovane a že mám do zámku striekať WD40 a potom to vytiahnuť aj svojpomocne. Nepomohlo ani po 2 týždňovom striekaní a potom ma to prestalo trápiť, boli iné dôležitejšie rodinne problémy.

Teraz chcem dať vymeniť zadný nárazník, lebo mladý zasranko do mna nacúval na parkovisku. A tu je problém, že výmena vo Ford servise nebude možna s nahodenym taznym. Ford servis preto, lebo to ide z PZP vinníka, takze neriešim iné servisy.

Má s tým niekto praktické skúsenosti? Svojpomocne? Keď odvŕtam/zámočník zámok, dá sa kúpiť iba nová vložka? A budem po odvrtaní vedieť bajonet zhodiť? Neviem ako funguje mechanizmus a celkove zabezpečenie proti krádeži. Našiel som na bazári aj cely bajonet so zámkom, takze by som ho vedel vymeniť cely, nie iba vložku zámku. Mám aj sadu na vyťahovanie zlomených kľúčov - tie tenké pliesky a drotiky.

Keďže je víkend, veľa toho nezistim ani vo Forde. Skúsim v pondelok aspoň po telefóne.

Vďaka za rady a tipy.

Sent using Tapatalk

01.09.2018 12:28
Profil E-mail
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9