Problikávání xenonů Mondeo MK3

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thorrko
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 24.03.2012 19:45
Bydliště: Ostrava

Problikávání xenonů Mondeo MK3

Příspěvek od Thorrko » 04.01.2014 18:11

Ahoj,


mám problém se kterým si zase nevím rady.

Začalo se mi stávat, že mi oba xenony najednou někdy problikly. Stávalo se to tak 1x za 1000km a neřešil jsem to. V poslední době se to ale stává poměrně často a nedokázal jsem vypozorovat při jaké situaci se to děje, nejprve to vypadalo že když přidám z nízkých otáček, potom když skočím do díry, ale když jsem to testoval tak se mi to nepotvrdilo a teď to začalo dělat ikdyž auto stálo.

Potom se přidalo to, že xenony problikly 2x krátce po sobě a levý xenon se vypl úplně, když jsem zapnul a vypnul světla, tak zase svítili oba.

Řekl jsem si, že mám špatný startér. Naštěstí jsem nedávno koupil druhá světla i se startéry, takže doufal, že přehodím trafo a bude po problému.

Vyměnil jsem teda levé trafo a byl chvilku klid, ale asi po týdnu mi zase xenony blikají a pak levý zhasne.

Nevíte kde by mohla být příčina? Vím, že jsou tam ještě nějaké předřadníky a nesmysly, mohlo by to dělat tohle? Nebo je špatná nějaká kabeláž, když blikají ob světla současně?

Nebo mě ještě napadlo, jestli to nemají na svědomí no-name výbojky, které používám. Mám je tam asi dva roky a doteď nebyl problém, ale zase nevím proč by blikali obě světla současně, to by byla asi moooc velká náhoda.

Pokud by někdo mohl poradit, byl bych hodně vděčný, děkuji
Ford Mondeo MK5 2.0TDCi 132kw

Uživatelský avatar
winn
.
.
Příspěvky: 1535
Registrován: 20.05.2012 06:23
Bydliště: Usti n. L.

Re: Problikávání xenonů Mondeo MK3

Příspěvek od winn » 04.01.2014 19:00

me todle udelala jedna vybojka... nastartuju a leva zacla poblikavat a cestou zhasla uplne, takze jsem mel ji musel vymenit za novej kus.
BMW F80 M3 Competition

Uživatelský avatar
Thorrko
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 24.03.2012 19:45
Bydliště: Ostrava

Re: Problikávání xenonů Mondeo MK3

Příspěvek od Thorrko » 05.01.2014 19:16

No to bych ještě pochopil, ale mě bliknout obě najednou, a někdy zhasne po chvilce levá a někdy jen problikávají, vždy společně :(
Ford Mondeo MK5 2.0TDCi 132kw

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3913
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikávání xenonů Mondeo MK3

Příspěvek od djdekl » 05.01.2014 19:32

Co nejaky rele v pojistkovce ?

Odpovědět

Zpět na „Karoserie - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů