Problem s elektronikou pri navlhnuti

Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
Deny_RR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11.04.2016 09:59

Problem s elektronikou pri navlhnuti

Příspěvek od Deny_RR » 17.06.2016 10:01

Ahoj, mam FoFo 2FL benal 1.6 85kW Titanium, stala se mi takova zajimava vec. Auto jezdi bez problemu, nikde nic necuka pri pridani ani ubrani plynu... Zda se, ze je vse cajk. V utery cely den prselo, nastartuju, dam zpatecku a najednou v tom cuklo, zacali litat otacky, auto chciplo, vyhodilo mi to do nouzaku a vyresetovalo cely palubni pc. Nastartuju znova a zase litali otacky jak blazen a motor si jakoby sam pridaval plyn, zacalo v tom cukat a situace se opakovala, pak se mi podarilo na cukani dojet domu, coz je asi 500m, v garazi to chciplo uplne, to hned po nastartovani vyhodilo nouzak a reset palubniho pc do defaultu. Diagnostika cista, po 2 hodinach auto nastartovalo normalne, po ceste se podarilo chybu znova nasimulovat, otacky na to nemeli vliv, zase nouzak, pak jeste problikla baterka po ceste. Pres noc auto v garazi vyschlo a druhy den zase vsechno v pohode, delalo, ze nic. Podobna vec se mi uz stala, kdyz jsem oplachla hadici motor od spiny, vyresetoval se palubni pc do defaultu, preskocilo v tom a chytlo se to. Nestalo se nekomu neco podobneho? Nekdo nejaky napad? Podle me to muze byt cokoliv a tezko se to bude hledat ...

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23328
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Problem s elektronikou pri navlhnuti

Příspěvek od ZaQik » 17.06.2016 10:52

zkouknout motorovou pojistkovnici, jestli je sucha ... nadzvednout i konektor, ktery odtud vede k PCM

neverim tomu, ze v zadne jednotce neni ani jedna chyba
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

mobil-man
Junior
Junior
Příspěvky: 239
Registrován: 07.05.2015 19:52
Bydliště: Chrudimsko

Re: Problem s elektronikou pri navlhnuti

Příspěvek od mobil-man » 17.06.2016 12:16

Kabely jsou ok? Deka pod kapotou je/není? Stav baterie?
Jinak umývat motor hadicí není dobrý nápad.
Focus II hatch, 1.6 Ti-VCT 85 kw, rok 2006

Uživatelský avatar
Deny_RR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11.04.2016 09:59

Re: Problem s elektronikou pri navlhnuti

Příspěvek od Deny_RR » 17.06.2016 16:19

mobil-man píše:Kabely jsou ok? Deka pod kapotou je/není? Stav baterie?
Jinak umývat motor hadicí není dobrý nápad.
No baterie asi za moc nestoji, chtela by vymenit, ale ze by na to mela vliv vlhkost? Hlavne tam dal nejaky lempl dolivaci, ale to je asi jedno nebo neni? Ikdyz me prijde 45Ah malo na to auto. Dekl tam zadny neni ...

Uživatelský avatar
Deny_RR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11.04.2016 09:59

Re: Problem s elektronikou pri navlhnuti

Příspěvek od Deny_RR » 17.06.2016 16:28

ZaQik píše:zkouknout motorovou pojistkovnici, jestli je sucha ... nadzvednout i konektor, ktery odtud vede k PCM

neverim tomu, ze v zadne jednotce neni ani jedna chyba
Je to mozny, ze jsme ju neobjevili! Zkusim se podivat, ale to jedine az to znova zmokne... :(

Odpovědět

Zpět na „Technické informace + diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů