ventil odvetravania klukovej skrine

Vše o motorech ST a RS
Moderátor:foki
Odpovědět
polep
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04.05.2016 14:09

ventil odvetravania klukovej skrine

Příspěvek od polep » 04.05.2016 14:58

ahoj mam st 2.5 ...cital som tu uvas na forume vase zavady ale nikde som nevidel ze kde presne sa ventil nachadza ...vecsina aut ma uplne hore na kryte vaciek takze nieje problem najst a zistit ze ci je vadny ci nie ..no ja na stcku ho neviem najst chcem vediet ci je vadny ci nie lebo mam domienky ze ano ...z klapky ako je spona na vzduch tak mi niejako vyteka ciastocne olej tak islo to vidim aj z blow off ...vicko mi ciastocne prisava ak vytiahnem nahor tak zmeni sa zvuk motora tak ako keby bol zrazu zivsi a lepsie sa mu dycha a ked prilozim tak mi ho vcucne nieje to niejak extra silno prisate ale aj tak ked sa zohreje motor tak pocujem ako klepal motor a pocujem taky jemni pisklavy zvuk kde ho fakt ledva pocujem ale je pocut ...ked mu poriadne pridam na podlahu pri jazde vidim zo zadu ako vybehne sivi abo modry dym aj to len sem tam ...turbo taha pekne a ani nepiska nieje zaolejovani ani z vyfuku ziaden olej len dym ale aj to len sem tam ked mi poriadne pritlacim samozrejme mi aj svieti kontrolka motora takze teraz nvm ci to nahodou nieje odvetravanie kluky a hlavne nech mi niekto da schemu alebo fotku kde sa presne nechadza nech sa viem nato pozriet ako je natom vdaka

Uživatelský avatar
Tomin123
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 537
Registrován: 09.07.2009 16:02
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ventil odvetravania klukovej skrine

Příspěvek od Tomin123 » 04.05.2016 15:25

Asi klasika - praskla membrava v odvetrani.
Pokud se to chova takto
https://www.youtube.com/watch?v=xZH1xei ... 3C779E764C
tak s tim moc nejezdi a vymenit PCV.
Sundat celej ten "domek" z bloku (ukazuje na videu) a v nem je membrana.
Tomin
Diagnostika ForDiag pro Ford motory, TDCI, CAN, ABS, Airbag, GEM, ...
Mondeo MK4 2.5T, Focus MK2 1.6 HWDA, Sierra DOHC turbo dlouho ve stavbě

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3913
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djdekl » 04.05.2016 18:27

Cca 5000Kc

polep
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04.05.2016 14:09

Re: ventil odvetravania klukovej skrine

Příspěvek od polep » 04.05.2016 20:59

Nooo podla zvuku toto mi nerobi vobec takyto zvuk len ked vytahnem risku alebo veko na olej tak trosicku motor tak ozije ale zeby mi piskalo a niejako extra stiahlo silou s5 uedno z toho to urcite nie...asi to je v poriadku ze ? Len motor tak poklepkava ako keby nebol vnom olej je to normalny chod motora ? Olej je tam najblizia prehliadka bude o 5000km interval nechavam stale na 15000km a nie 20000 ako vravia ..ale nechapem preco mi tlaci olej zo skrtiacej klapky ako je spona na hadici a tak isto aj z blowa mi tlaci tak isto mam zaolejovane nechapem preco sa tak tlaci olej tam kde nema byt ...auto ma nieco cez 136000km

polep
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04.05.2016 14:09

Re: ventil odvetravania klukovej skrine

Příspěvek od polep » 07.05.2016 13:20

nikto mi nevysvetli preco tak motor klepe ako keby nemal olej ? ...nieje to az tak silne len ked otvorim kapotu ...ked idem tam nic nepocut je to normalne ze tak poklepkava...

Uživatelský avatar
Tomin123
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 537
Registrován: 09.07.2009 16:02
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ventil odvetravania klukovej skrine

Příspěvek od Tomin123 » 07.05.2016 22:04

Nikdo krome tebe ten motor neslysel.
Jak chces diagnostikovat klepani o kterem vime jen slovne ? :nixw:
Tomin
Diagnostika ForDiag pro Ford motory, TDCI, CAN, ABS, Airbag, GEM, ...
Mondeo MK4 2.5T, Focus MK2 1.6 HWDA, Sierra DOHC turbo dlouho ve stavbě

Odpovědět

Zpět na „Motory“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů