Android OEM Ford rádio

Odpovědět
aivos
Příspěvky: 1
Registrován: 22.12.2014 23:41

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od aivos » 25.07.2018 00:36

Ahoj
Chci se zeptat - kdo má v autě (Smax, nebo Mondeo) converse+ a rádio Pumpkin, nebo jiné, rádio komunikuje s conversem alespoň v tom že ukáže frekvenci rádia, pozici na cd, nebo aux a tlačítky u volantu si najedu na položku v converse a vyberu si. Někde jsem našel hlášku, že na Vašem fóru to někdo má funkční u pumpkinů, ale nemůžu najít...

Já mám tohle
https://pl.aliexpress.com/item/autoradi ... cfd9&tpp=1

ukazuje mi stanice na conversu, položky cd, aux, ale volantem ovládat to nefunguje dobře, občas se hádá hlasitost a krok dál, nebo zpět... druhá strana tl. na volantu neumí rolovat v položkách rádia na conversu... jinak rádio běhá velmi slušně, byl bych spokojen...

Díky za info nebo radu :wink: (Za opravdu dobrou radu nezůstanu dlužen) :wink: :palec_nahoru:

Taxi-driver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2015 01:57
Bydliště: Brno

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Taxi-driver » 10.08.2018 20:33

jc238379 píše:
sutech píše:ahoj, tak nejak porad pokukuju po radiu a narazil jsem na nejaky Erisin slysel o tom nekdo ma to nekdo? viz odkaz, ta cena je gud... popr. jak dlouho teda startuje ownice nebo xtron minutu? porad nevim co si koupit chtel bych droid ale to dlouhe startovani me dost odrazuje :/ a ceny jsou dost ... jde treba nastavit aby se mobil automaticky pripojil k radiu po nastartovani radia? nebo muze mi to nekdo trosku vic rozepsat jak to ma ve svem aute? :)

https://www.erisin.com/erisin-es5009f-7 ... _p784.html
Ahoj. Já jsem koupil tohle:
http://www.autopumpkin.de/autoradio-mit ... l?___SID=U

Telefon se připojuje sám, start okamžitý po zapnutí klíčku. Mám ho asi měsíc a zatím bomba.
Ja koupil to stejne radio Pumkin a po zapojeni hraje pouze spolujezdcova strana, takze nevim co s tim. 4 roky pouzivam winca s100, ktere obcas blbne.., ale tohle jsem teda necekal.
MK4 2.0TDCI '08

Uživatelský avatar
Skodax
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 542
Registrován: 02.12.2012 22:01
Bydliště: Plzeň

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Skodax » 15.08.2018 08:40

To zní spíš jako závada nebo chybné zapojení. Zkontroloval bych znovu kontakty, Canbus dekoder a nastavení v rádiu.
Obrázek
Je: Ford B-Max 1.4 66kW
Byl: Ford Ka 1.2 2013 51kW
Byl: Ford Focus Bordeaux 2.0 16V Duratec HE 107kW

Taxi-driver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2015 01:57
Bydliště: Brno

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Taxi-driver » 16.08.2018 21:50

Diky za tip.
Kumunikuju s prodejcem z Ebay(pusobi ochotne) a to stejne me doporucil i on ale zadna zmena. Zkousel jsem v servisnim nastaveni menit canbus na vselijake mondea, focusy atd ale nic. Musi to byt neco se softwarem, protoze dvd nebo hudba z usb hraje normalne. Treba prijde s nejakym firmwarem :roll:
Dam mu jeste par dni sanci a pak napisu do pumkin fora a kdyz i tam nepochodim, tak budu muset otevrtit na ebay dispute, coz se mi nechce, protoze jinak radio vypada velice slusne. Taky convers+ zobrazuje frekvenci radia nebo pak aux a tim padem nevypada tak "smutne" jak uz to tady nekdo psal...
MK4 2.0TDCI '08

Uživatelský avatar
Skodax
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 542
Registrován: 02.12.2012 22:01
Bydliště: Plzeň

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Skodax » 17.08.2018 16:06

Zkusil bych root a nahrát jiný soft. Mají v nich i jiné apky na rádio a to by mohlo pomoci. o záruku nepřijdeš, vždy se dá dát revert na předchozí verzi. Nebo obecně zkusit nahrát jinou apku rádia.
Obrázek
Je: Ford B-Max 1.4 66kW
Byl: Ford Ka 1.2 2013 51kW
Byl: Ford Focus Bordeaux 2.0 16V Duratec HE 107kW

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od kratales » 17.08.2018 18:34

Tak jsem si dnes také objednal rádio od Pumpkin. Chtěl bych se zeotat, kudy vyvést anténu GPS a kam ji nejlépe umístit u FF2 po FL? Pročetl jsem celé vlákno a odpověď jsem nenašel, tedy snad jsem se někde nepřehlédnul :)
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23469
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ZaQik » 17.08.2018 19:56

pod palubku k pravemu Asloupku
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od kratales » 17.08.2018 19:58

Super, děkuji moc za odpověď. Abych kabel protáhl, musím odmontovat kastlík? Nebo to jde i bez demontáže?
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23469
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ZaQik » 17.08.2018 20:01

kastlik spolujezdce musi ven
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od kratales » 17.08.2018 20:04

Super, ještě jednou moc děkuji :palec_nahoru:
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Taxi-driver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 20.05.2015 01:57
Bydliště: Brno

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od Taxi-driver » 21.08.2018 20:59

Tak to moje radio Pumkin posilam zpatky. Podle prodejce je zrejme vadna jedna soucastka a navrhnul ze bych si ji vymenil sam, ze mi ji poslou + nejake to video how-to :irre:
Jinak co jsem zjistoval, tak nelze nahrat jina apka radia. Pry na xda developers neco je ale to uz je nad moje sily.
Zprava od prodejce:

Maybe it is the problem about one part of the radio.
Would you mind change it by yourself? We have a video to teach you how to change it.
It is very easy. Is that ok for you?If you agree, we will send to you immedaitely. Wait for your reply
MK4 2.0TDCI '08

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od kratales » 22.08.2018 16:57

Tak mně včera Pumpkin dorazil. Měl jsem stejný problém jako popisuješ, ale u mě byl problém v pinu u u steckeru, který se připojuje na origo kabeláž. Chvilku jsem si s tím pohrál a už je všechno v pohodě. Jinak měnil jsem za 6000CD a hudebně je to proti němu absolutně nebe a dudy. Příjem signálu je u Pumpkina také mnohem mnohem lepší než u 6000CD, i když třeba TravelPilot FX měl příjem ještě lepší. Nejsem žádný audiofil, ale zvukově bych řekl, že je to o něco lepší jako Sony, ale o něco horší než Travelpilot FX. Co se týče zvuku, jsem tedy maximálně spokojen. S čím mám problém, tak je ovládání pod volantem. Když dám "Volume +", tak dojde ke zvýšení hlasitosti, ale zároveň se přepne i na další skladbu. Ostatní tlačítka fungují též nějak pochybně. Neví někdo, v čem by mohl být problém? Mohlo by to být vadnou CAN-BUS jednotkou, co je připojena na kabeláži k rádiu?
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1738
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 22.08.2018 17:10

Na rádiu by si mal mať nejaké "Factory settings" menu, kde by malo byť možné aj nastaviť jednotlivé tlačítka ovládania. Skús ich prenastaviť, je možné, že sú od výroby nastavené pre iné auto a je to tam mierne odlišné.
Áno, môže byť problém aj v CAN-BUS jednotke, ale myslím že potom by nešlo ovládanie vôbec. Môžeš to vyskúšať aj bez nej, ale potom budeš musieť zapojiť ešte káblik na ovládanie na volante na kabeláž rádia. Teda záleží ako má rádio riešenú kabeláž, niektorí výrobcovia sú natolko inteligentní, že pribalia k rádiu aj "bez CAN-BUS" kabeláž, takže to stačí prehodiť.

Btw, ak máš čas/možnosť, môžeš prosím otestovať dve veci?
1. Ako ladí/prelaďuje AF, tzn. ak prejdem mimo signál "Rádia A" na frekvencii XY, ale do pokrytia toho istého rádia na frekvencii YZ, ostane hrať táto stanica plynulo, alebo sa rádio rozladí? Originálne rádio (6000CD, Sony, Travelpilot...) dokáže ponechať tú istú stanicu a "na pozadí" vyhladať lepšiu frekvenciu, takže si ani nevšimnúť zmenu
2. Ako dlho štartuje rádio napr. po noci ako auto stálo? Napr. zaparkujem o 6tej večer auto a ráno o 8mej idem naštartovať. Nabehne rádio hneď, alebo bootuje zase klasických androiďáckych 25-30 sekúnd? Prípadne, dá sa niekde v nastavení toto nastaviť?

Díki :wink: :palec_nahoru:
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

lije
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 04.03.2015 08:58

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od lije » 22.08.2018 18:08

Také mám cca týden zmiňovaného Pumpkina. Montáž proběhla v pohodě a vše hned fungovalo. Stačilo si pohrát s uložením kabelů, nacpal jsem je s CANBUSem do mezery na pravé straně.

Zvukově mi přijde také lepší než 6000CD, příjem rádia je víceméně podobný starému. Např. mezi Litomyšlí a Mohelnicí mi na 6000CD signál vypadával a s Pumpkinem je to podobné. Jen se chová trochu jinak, místo šumění jako by se zasekával, teprve pak začne šumět a ladit novou frekvenci. Aplikaci rádia jsem na chuť úplně nepřišel, ale třeba jsem ještě nepřišel na všechny fígly. RDS zobrazuje a na palubáku zobrazí frekvenci (mám Focuse).

Anténu GPS jsem chtěl nejdříve přilepit zespoda na palubku za kastlíkem (je tam pěkná rovná ploška), ale nakonec jsem od toho upustil kvůli nahřívání palubky přes čelní sklo. Lepidlo by to asi dlouho neudrželo. Nakonec jsem to plácnul na BT modul a uvidím, jak se bude chovat signál, zatím v pohodě. Teď kutím, kam vytáhnout USB konektory. Zatím jsou smotané za kastlíkem spolujezdce na GEMu.

Spárování přes BT šlo hladce, kvalita hovoru i přes interní mikrofon lepší než s originálem. Externí mikrofon jsem chtěl protáhnout do stropu místo originálu, ale ztroskotal jsem na hlavolamu jménem stropní světlo. Prostě jsem ho nevytáhl... :roll:

Na navigaci jsem zatím zkoušel Google mapy a Waze. Gmapy byly v pohodě, Waze se občas kousl, ale s tím mám problém i na LG G3 či Xiaomi mi mix 2. Vždy je potřeba Waze vypnout a vyhodit z paměti, pak zase běží.

Ovládání pod volantem nepoužívám, protože tam mám tempomat.

Spojení přes WIFI hotspot na telefonu šlo bez problémů. Rádio se hned připojí, jen jednou se mi stalo, že se po pár vteřinách odpojilo a za pár vteřin zase připojilo a tak pořád dokola. Po vypnutí a zapnutí už wifi držela.

Btw. nezkoušeli jste někdo hlasové ovládání např. pro vytočení hovoru či přijmutí hovoru?
Okamžitý start je fakt boží. Co by mohlo být lepší je jas displeje. I když je naplno, tak na slunci je na něj špatně vidět.
Ford Focus II Combi 1.8i, r.v.2009, Black Panther

Uživatelský avatar
kratales
Junior
Junior
Příspěvky: 258
Registrován: 17.10.2012 12:07
Bydliště: Jihlava

Re: Android OEM Ford 2DIN rádio

Příspěvek od kratales » 22.08.2018 18:13

V tom nastavení ovládání volantu jsem se chvilku hrabal, ale nějak to nepomohlo. Když stisknu například zmiňované "Volume +", tak se to stále chová, jako bych stiskl najednou dvě tlačítka a to "Volume +" a "Next". To přeladění na jinou frekvenci určitě vyzkouším, ale až v sobotu na delší trase a pak dám vědět. Co se týče toho startování, tak když jsem to zkoušel po několika hodinách, tak se to znovu startovalo cca. 30 sekund. Ale tohle je věc se kterou jsem počítal a která mi hlavně vůbec nevadí. Než vyjedu z garáže a zavřu jí, tak rádio stejně už hraje :-)
Ford Focus 2 Combi FL, Duratec 1.6 16V 74kW, rok 2011

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Martin89 a 12 hostů