Otáčky

Odpovědět
Funscreen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 15.01.2017 18:47

Otáčky

Příspěvek od Funscreen » 14.07.2017 09:11

Ahoj kluci,

už dlouho se zabývám tím, že mi auto vibruja na volnoběh a nevím, co s tím. Všechny silentbloky jsou nové - originály (i na převodovce) a vstřiky a tlaky válců jsou také OK.
Včera jsem narazil na něco, co nevím, jak si vysvětlit - měnil jsem baterku (taktéž za originál) a abych ji dostal ven, musel jsem demontovat, resp. vyndat ven vzduchový filtr a odpojit (asi?) přívod vzduchu do motoru. Jakmile jsem baterku vyměnil, všechno jsem vrátil a koukal jsem, že na té žebrované gumové hadici, co vede do motoru jse jakési čidlo (vedou tam drátky :D ) tak jsem s tím pohnul a když jsem nastartoval, auto bylo celkem v klidu. Vibrace se celkem zklidnily. Co to je? Váha vzduchu? Může mi ty vibrace dělat špatné čídlo něčeho, že je někde mááálo vzduchu? :?: :!: :bebng:
Ford Focus III - combi, 2012, 1,6 TDCi (85/115)

Uživatelský avatar
Sagic
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.06.2012 11:59
Bydliště: Náchodsko

Re: Otáčky

Příspěvek od Sagic » 14.07.2017 11:33

Me na starem aute 1.6 TDCi olej z turba a odvetrani motoru sel az na vahu vzduchu, kterou zasvinil a pak spatne davala hodnoty. To zpusobovalo na volnobeh ze se EGR oterviral a zaviral neustale dokola a projevovalo se ze mi kazdych cca 3-5s houpnul motor, proste se jakoby pridusil, coz sebou vedlo vibrace motoru. Takze mozna neco podobneho. Vycisti vahu vzduchu a zkontroluj jaky dava hodnoty... ja cistil s kazdou vymenou oleje a vzdy to +- vydrzelo ze neblbnulo.
Je:
Ford Focus III 1.6 Ecoboost 110KW
https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 46&t=46977

Byl:
Ford Focus 2/2006 1.6 TDCi 80 KW s DPF

Funscreen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 15.01.2017 18:47

Re: Otáčky

Příspěvek od Funscreen » 14.07.2017 12:48

Super! A jak ji nelepe vycistit, abych ji neoddelal?! Presne jak pises.. Olej jsem tam mel taky.. :nunu: Mimochodem - ten olej tam asi neni moc dobre, co? Co je blbe, ze tam vubec jde?!
Ford Focus III - combi, 2012, 1,6 TDCi (85/115)

Uživatelský avatar
Sagic
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.06.2012 11:59
Bydliště: Náchodsko

Re: Otáčky

Příspěvek od Sagic » 16.07.2017 15:35

Tak ja mel turbo uz s vetsi vuli, takze neco tudy a neco podle me z odvetrani... u me to byl uz celkem extrem, mel jsem od oleje i pruh na papiru vzduchovyho filtru kdyz se menil. Cistil mi to znamy, nevim cim, ale vzdy ji vyndal, vystrikal sprejem, asi nejaky odmastovac a vyfoukal vzduchem z kompresoru, zadny mechanicky cisteni nebo je po ni, poskladal vymenil olej a hotovo... Mimochodem kdyz byla uz zasvinena a motor houpal tak nesla udelat ani regenerace dpf pres diagnostiku, skoncilo to chybou, po vycisteni vahy prosla v pohode a pak vymena oleje. me to delalo treba i to ze kdyz jsem dal hoooodne lehkou nohu na plyn na volnobeh tak aby bylo cca 1100 ot. tak bylo slyset ze ten motor nejde optimalne...
Je:
Ford Focus III 1.6 Ecoboost 110KW
https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 46&t=46977

Byl:
Ford Focus 2/2006 1.6 TDCi 80 KW s DPF

Funscreen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 147
Registrován: 15.01.2017 18:47

Re: Otáčky

Příspěvek od Funscreen » 20.07.2017 10:26

Tak jsem si koupi tuhle věc https://www.oleje.cz/p/liqui-moly-cisti ... -ml--19408
a váhu vzduchcu vymontoval, vystříkal tím sprejem, vysušil, vrátil zpět a změna je znát. Není to sice úplně ideální, ale je to lepší. Nevím už, co jiného by to mohlo dělat. Snad jedině EGR ventil, který třeba zůstává otevřený, nebo tak něco. Nevím, jak se to pozná, ale něco tam duní a není to prostě ono. Není to auto tak tiché, jak by mělo být. Teď jsem zjistil, že mi šla o cca 0,5l / 100km nahoru spotřeba. A to taky nevím proč. Někde prostě něco je.. EGR tady u 1,6 TDCi je už elektronický a není taková sranda ho vyndat, vyčistit a vrátit..
Bohužel.
Ford Focus III - combi, 2012, 1,6 TDCi (85/115)

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host