Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od enjoy » 04.09.2014 23:05

Dost by asi pomohlo, kdyby jsi měl při každé návštěvě servisu řádně sepsaný protokol o reklamaci. Protože v tuhle chvíli už by jsi dávno odstupoval od kupní smlouvy.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Griftak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 11.08.2014 21:58

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Griftak » 04.09.2014 23:46

Já si budu zjišťovat jestli mám právo i na náklady na cesty s tím spojené, protože už mě to vážně sere..Projel jsem kvůli těch servisů cca 1000 kč.

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od enjoy » 05.09.2014 00:02

Spis bude zalezet na vztahu narok / vymahatelnost..
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od ZaQik » 05.09.2014 08:43

zaruka se prodluzuje o dobu, kdy jsi nemohl vec uzivat, protoze byla v servise ... pokud to napotreti neopravi, muzes pozadovat odstoupeni od smlouvy ... idelane by to chtelo log s IDSky, kde je videt chybovy kod (porad stejny)
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Lishak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 793
Registrován: 12.09.2012 16:05
Bydliště: Kunštát

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Lishak » 05.09.2014 12:01

Divím se, že jsi přistoupil na nějaký selfmonitoring...
Prostě auto není v pořádku, tady ho máte, uplatňuji reklamaci v záruční době, davaj náhradní auto a do vyřešení mě to dál nezajímá.
Auto bude prokazatelně stát v servise na základě přijímacího protokolu, který pak jasně deklaruje případné prodloužení záruky z důvodu oprav...

Předpokládám, že servisuješ tam, kde jsi koupil. Pak mě dost zaráží přístup prodejce/servisu. Náhradní auto je třeba v Brně běžně hned, jakmile tam odevzdáš klíčky od svého (třeba jen na půl dne)!
Ford Mondeo Turnier '08
Titanium X, 2.0 TDCi 103 kW, Sea Grey

Griftak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 11.08.2014 21:58

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Griftak » 06.09.2014 23:41

V pondělí to vezu do servisu, tam kde to mají zájem řešit. Budu chtít nějaký reklamační list o vadě a taky, že problém požaduji vyřešit. Na náhradní auto se zeptám a taky i na prodlouženou záruku o dobu než chybu vyřeší. Volal jsem i do Ford Motor Company Praha a ptal se na tři stejné vzniklé závady - svítí kontrolka poruchy motoru. Na tohle mě bylo řečeno toto: Když se Vám rozsvítí kontrolka motoru, tak to nic neznamená tedy ještě žádnou závadu nenašli. Např. když ti rupne hadice od turba, za půl roku ti rupne znovu a za rok ti rupne potřetí, tak v tomto případě můžeš odstoupit od kupní smlouvy bez problému. V případě nějakých elektronických chyb to mají vymyšleno dobře ale já se kurva nedám. :)

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od enjoy » 06.09.2014 23:57

Je tristní, že musíš hledat servis, ve kterém budou mít zájem tvůj problém řešit.
A reklamační protokol je snad samozřejmostí, pokud se k nim dostavíš se závadou na vozidle v době trvání záruky.. oni se tě akorát snaží odlákat co nejdál o d té možnosti, že by jsi nasbíral 3 stejné nebo 4 různé závady...
Já dělám v obchodě a přijde-li člověk s reklamací, vypíšu reklamační protokol a nesnažím se člověka přesvědčit, že je to normální a ať to dál sleduje, že se na to pak případně nějak podíváme.
Někdy je lepší mít věci na papíře předem připravené, nebavit se s nima, nediskutovat. Ty po nich nepožaduješ nic co by jsi neměl, oni ti poskytli záruku na věc, ty ses o ní neprosil.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Griftak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 11.08.2014 21:58

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Griftak » 16.09.2014 21:40

Tak akorát mě zajímá, pokud nedodrží lhůtu do 30 dní od vyřízení reklamace, jestli musím odstoupit od kupní smlouvy přímo u prodejce nebo musím tam, kde mi to právě řeší? Prodejce je ode mě hodně daleko, tak jsem reklamaci uplatňoval v autorizovaném servise Ford v blízkosti mého bydliště. Máte s tím někdo zkušenosti prosím ?Jinak v servise zatím nemůžou na původ příčiny přijít, protože je to elektronická závada a ne žádná banální výměna např. brzdových kotoučů. Auto podle i přečtení a rad nebudu přijímat jako nějaký pokusný králík s tou samou chybou zpět. Pokud mě ukáží příčinu této závady a díl, který podle reklamačního protokolu objednali jako nový, tak možná bych ho převzal. Náhradní auto nemám, což je taky docela bordel, jak se k tomu staví celkově koncern Ford. Pravidlo Fordem tam a zpátky vlakem platí stále a moje dva vozy značky Ford toto pravidlo plně dokazují. Focus nejezdil v mokru, na tuto závadu jsem si taky musel přijít sám za 2 roky, protože v servise by mě akorát měnili díl za 6000 kč asi do aleluja...No a nové Mondeo kapitola sama o sobě, začalo to na dovolené v Itálii a v Chorvatsku 2x v servise po cestě tam a chyba pořád svítí i nadále. Auto, které je nové a po ujetí 4500 km začne vykazovat závadu motoru a v servise si s tím sami neví rady, to ukazuje samo o sobě kvality těchto aut. Forda už nikdy v životě...Moje čistě osobní zkušenost a názor.

Griftak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 11.08.2014 21:58

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Griftak » 07.10.2014 22:26

Nakonec museli vyměnit celou řídící jednotku PCM a zdá se, že můj problém je u konce:). Snad s tím autem budu už jen dále spokojený. :)

Posera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 28.08.2014 07:17
Bydliště: Ostrava

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Posera » 16.02.2015 10:20

Čaute vyskočila mi stejná hláška ale auto jede uplně normálně vyresetovaní chyby pomoci pedalu nefunguje vydrží to asi 30s a pak to skočí spátky. Když jsem si to skenoval pomoci univerzalního skeneru ktery umí spíš vw ale umi i ostatní značky tak nenašel žadnou chybovou hlášku.

Po diagnostice ve fordu 1. Buď je to problem se žhavením
2. Problem s ventilatorem
Ford Mondeo MK4 2008 2,2 tdci 129kw

Membro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15.09.2014 20:39

Re: Chybová hláška engine malfunction pomoc ?

Příspěvek od Membro » 19.09.2018 21:51

Moje zkušenost s Engine malfunction. Diagnostika P2121 (chyba polohy pedálu/škrtící klapky nebo nějak podobně) při řazení mělo auto díru v plynu cca 1-2sec. mondeo 1,8 tdci 92Kw a chyba se objevila po výměně spojky. Výměna pedálu -nic .. nebudu to dál komplikovat během hledání nalezeno pár uhnilých kabelů a nakonec zjištěn špatně zasunutý kabel do řídící jednotky motoru - ohnuté kontakty.

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk4 diesel“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti