Doporučíte realitku?

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
FUGAS
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2211
Registrován: 29.03.2009 20:43
Bydliště: Kladno

Doporučíte realitku?

Příspěvek od FUGAS » 19.09.2011 11:56

Mám prosbu, pokud by někdo měl dobré reference na seriózní realitní kancelář, která by mohla pomoci s prodejem bytu v Kladně, budu rád když se podělíte. Potřeboval bych prodat byt a co jsem koukal na internetu, realitek jsou mraky, ale co jsem tak slyšel ne každá jedná seriózně ve prospěch klienta. Děkuji za tipy :nazdravi:
bylo: Ford Focus II 1,6 16V, 5dv., r.v. 2009
je: BMW 323i coupe

Uživatelský avatar
junior
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1763
Registrován: 27.03.2009 08:08
Bydliště: Beroun - Tlustice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od junior » 19.09.2011 12:34

no teď řeším něco podobnýho, snažím se prodat domek, ale v podstatě každá realitka to prdne na SREALITY.CZ a k sobě na stránky, vezmou si 3-7% provizi a většina čeká co se bude dít.

je to spíš o snaživosti makléře v kombinaci s velikostí a známostí realitky
já tu měl makléře od re/maxu , řekl že si vezme 5% ze známosti a u domku za 4mega se mi snažil vecpat že za 3,5 ho prodá :mrgreen: :mrgreen: a ve chvíli kdy pak ještě dodal, že samozřejmostí je exkluzivita jsem ho s úsměvem doprovodil k brance :mrgreen:

na druhou stranu, teď to má makléř z Hypocentra Modré Pyramídy, nechtěl exklusivitu, vezme si 3% z ceny a zařídí všechno co má, volá minimálně jednou týdně, posílá výpisy sledovanosti (prokliky na webu) atp.

jestli to neudá tak to stáhnu a na jaře to zkusím sám, za právníka dáš max 30tisíc a za zbytek co bys nechal jako provizi pojedeš na dovolenou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
JUNIOR

MK3 1.8 DuratecHE 16v/92Kw 02/05 lítám :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
KASHA
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 972
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od KASHA » 19.09.2011 12:34

Chvíli sem v realitce makal (dumrealit) a došel sem k všeobecnýmu závěru, že jeto vždycky o jednotlivci o makléři na kterýho narazíš. Celkově mají lidi lepší zkušenosti s lokálníma makléřema, kteří si otevřeli svoji realitku a znají terén a trh s nemovitostma ve svým okolí. Každá realitka Ti musí nabídnout podobné služby, tzn. vystavení Tvojí nemovitosti na netu (sreality, další portály, ve svých časpisech, ve své kanceláři atd.) Dal bych si bacha na podepisování exluzivní smlouvy - odpadá potom možnost prodat si byt někde jinde, např. známému. A určitě kdybych si vybral realitku, tak pouze a jenom jednu, jakmile zadáš více realitkám, vznikne z nabídky Tvého bytu paskvil, který se několikrát opakuje na netu i v různých cenových hladinách a pro potenciálního kupujícího to nevypadá moc solidně. HOWK :mrgreen:

*Jinak výhoda realitek je jejich systém párování poptávek a nabídek, dokáží hned vyhledat zájemce, který hledá třeba podobný byt v tvé lokalitě.

Hodně štěstí při prodeji!!
FORD FOCUS C-MAX, 2,0 TDci, r.v. 2006, titanová šedá, Kola hnusný plechový 16ky od JUNIORA :o), GHIA...kůže, navi...bla bla bla

Uživatelský avatar
FUGAS
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2211
Registrován: 29.03.2009 20:43
Bydliště: Kladno

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od FUGAS » 19.09.2011 12:45

Díky, jsem rád za názory a informace, jsem v tomhle oboru naprosto bez zkušeností. Chystám se v první polovině tohoto týdne oslovit pár realitek a uvidíme, co mi kde řeknou, zatím mám jasno pouze v tom, že 100% vím, že v žádném případě nepodepíšu exkluzivní smlouvu. Chtěl jsem to původně zadat více realitkám, ale asi si nechám poradit, je pravda, že když vidím stejný byt v různých nabídkách za různé ceny, je z toho paskvil...
bylo: Ford Focus II 1,6 16V, 5dv., r.v. 2009
je: BMW 323i coupe

Uživatelský avatar
junior
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1763
Registrován: 27.03.2009 08:08
Bydliště: Beroun - Tlustice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od junior » 19.09.2011 12:56

no a ještě k těm "lokálním" realiťákům, mám pár různých zkušeností:
1) chalupa na vysočině- prodávaná rok místním realiťákem za 950tis a bez výsledku, pak remax brno - čtvrtek nafoceno, sepsána exkluzivita - cena 1350tis tedy o 400dráž, v pátek večer na webu, v pondělí 3 zájemci - prohlídky, první že to moc neodpovídá tomu co chtěli, druzí že si to promyslej a že kdyžtak přijedou druhej den se zálohou, třetí dojel, proběhl to, otočil se na podpatku jel do banky a složil zálohu hned :-)

2)byt v třebíči, rok prodeje a nakonec přes tchýni, její kamarádky kamarádku :mrgreen: takže vlastně haluz :mrgreen:

takže babo raď :-) ale souhlas že mít to v x realitkách je blbost a nevypadá to dobře, pak se na srealitách objeví 3 různé inzeráty na stejnou nemovitost a ještě kolikrát s různou cenou a lidi to akorát mate
JUNIOR

MK3 1.8 DuratecHE 16v/92Kw 02/05 lítám :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od VH123 » 19.09.2011 13:00

Doporučuju do vlastních fotek slušně velký vodotisk přes celou plochu, jinak se nestačíš divit kolikrát se kde tvůj inzerát objeví a pokaždé s různou cenou a pozměněnmým popisem. Mám zkušenost že s i průměrným ultrazoomem a trochou práce (stativek, nasvícení, wide předsádka od Číňanů) jde byt nafotit o několik tříd líp než to zvládne průměrný realitkář. Jestli nespěcháš, stojí za to se chvíli pokoušet sám.
A právník nemusí stát takový ranec, 30k je moc. Asi jsem hazardér, ale už jsem absolvoval 3 transakce s nemovitostmi s vzorem z netu. Naopak, ve smlouvě na barák připravené právníkem realitky (roky používaný vzor) jsme našli hned tři chyby a z toho jednu dost nesmyslnou, protože kvůli jednomu slovíčku navíc měl celý paragraf úplně obrácený smysl.
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

Uživatelský avatar
silverwolf
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5701
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od silverwolf » 19.09.2011 13:05

... k tomu je třeba si říct, že právník realitky kope za realitku a ne za zákazníky, takže je třeba být taky obezřetný
Ford Focus II, 1,6 Trend, Red Tango, r.v.2006.
Suzuki Samurai 1,3 MPi r.v.neznámý - černobílý lesní dělník
Obrázek

Uživatelský avatar
junior
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1763
Registrován: 27.03.2009 08:08
Bydliště: Beroun - Tlustice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od junior » 19.09.2011 13:08

jj právě proto jsem psal MAX 30tis, dá se to za půlku a je v tom složení depozitu, smlouva o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouva, vyjmutí a zapsání do katastru apod. :wink:
JUNIOR

MK3 1.8 DuratecHE 16v/92Kw 02/05 lítám :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
junior
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1763
Registrován: 27.03.2009 08:08
Bydliště: Beroun - Tlustice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od junior » 19.09.2011 13:09

každopádně omlouvám se Fugasovi... ale kdyby jste někdo sháněli, nebo věděli o někom, kdo shání dům na berounsku, stačí SZ :-D :mrgreen: :mrgreen:

ale klidně to smažu :-)
JUNIOR

MK3 1.8 DuratecHE 16v/92Kw 02/05 lítám :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od VH123 » 19.09.2011 13:33

silverwolf píše:... k tomu je třeba si říct, že právník realitky kope za realitku a ne za zákazníky, takže je třeba být taky obezřetný
To byla chyba která by byla v neprospěch realitky, připravili by se o možnost sankce z i tak dost obskurního důvodu. Další důkaz že aspoň trochu inteligentnímu člověku stačí zainvestovat pouze vlastní čas a odvede srovnatelně kvalitní práci jako odborník rychlokvaška (právník, makléř, finporadce, mechanik...). Velice kuriózní bylo setkání s finančním poradcem, který nezvládal trojčlenku nebo kulatá procenta (5%, 10%) počítal na kalkulačce pomalejc než já z hlavy. :D
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

pette
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1530
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Posázaví

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od pette » 19.09.2011 13:49

dělal jsem makléře, slušných je málo a když jsou, tak toho po čase nechají jako já protože s lidma je to těžký :nunu: .
FUGAS hlavně jim nic nepodepisuj :!: Klidně dej inzerát sám a oni se ti budou ozývat a slibovat.
Pokud to dáš jedné a bude naho.no tak máš smůlu a nic neprodáš. Bude mít tvůj byt jistej a nebude se snažit.
Dal bych to raději 3 víc né. Oni se pak budou víc snažit.
Focus combi II TDCI 1.6 2006 stříbrná Moondust
Mitsubishi Outlander 2,0 DI-D 2009 4x4

měl jsem:FoFo I combi TDCI 1,8 2002 černá perleť

Uživatelský avatar
KASHA
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 972
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od KASHA » 19.09.2011 14:07

A každá z těch tří ho bude přesvědčovat, ať mu to dají exkluzivně, že se jim to tak nevyplatí a nebudou se moct tomu tolik věnovat, když to nemají v exkluzivitě :mrgreen:
FORD FOCUS C-MAX, 2,0 TDci, r.v. 2006, titanová šedá, Kola hnusný plechový 16ky od JUNIORA :o), GHIA...kůže, navi...bla bla bla

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od solfan » 19.09.2011 14:14

da sa dohodnut aj ustna exkluzivita...
ja som tak predaval pozemk na slovensku, celkom dlho. pravda je, ze ja som to povolil viacerym realitkam, taktiez som dal sam par inzeratov a bol z toho bordel. potom ma skontaktovala jedna realitkarka, ze ona to skusi predat, tak to ponukala aj ona. celkom sa snazila, volala mi do cr a podobne. nakoniec prisla jar - reality sa ovela viacej predavaju - tak sa pytala, ci mozme obvolat realitky, ktore to ponukaju a stiahnut inzeraty a ze s nou spravime exkluzivitu. z dovodu, ze som do toho moc nechcel ist a z dovodu, ze som mimo slovensko, sme spravili nieco ako ustnu exkluzivitu (samozrejme, musela mi doverovat) a predala to v podstate do mesiaca.
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
Hal9000
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3658
Registrován: 21.01.2011 17:41
Bydliště: Plzeň

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od Hal9000 » 19.09.2011 14:17

My jsme neprodávali, ale kupovali byt přes realitku M+M Reality a máme výborné zkušenosti. Ale jak říkám, byl to nákup :nixw:

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Doporučíte realitku?

Příspěvek od Sobull » 19.09.2011 16:27

Jelikož jsem nedávno byt kupoval, tak po zkušenostech můžu říct, že kdybych prodával, zkusím to nejdřív sám. Ty realitky jsou všechny stejný, rozhodne nakonec cena.
Obchodil jsem spoustu bytů a ceny byly nereálný, tak jsem to makléřovi vždycky řekl a on povídá "no já vím, i to těm lidem říkám, ale oni to chtějí zkusit." a že by se určitě dalo něco slevit bla bla.
Pak jsem přišel do jednoho bytu (reagoval jsem hned po vydání inzerátu), byl větší než ostatní a o 150 000 levnější. Tak jsem složil zálohu a bylo. Když bylo všechno převedený, tak mi makléřka řikala, že ještě ten den měla dalších 7 zájemců a že sem měl štěstí že jsem byl první...
A haluz bylo to, že to prodával kamarád mýho táty. Ten si pak rval vlasy, že vrazil 40 000 realitce, když mi to mohl prodat sám.
Takže dej reálnou cenu a byt bude hned pryč. Dát to na SReality a do vývěsky u vás ve městě zvládneš taky...
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů