FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Moderátor:Quickie
Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 23.02.2011 20:28

FordFair 7.8.2011

Zdravím všechny Forďácký petrolheady. I zde na foru šlo dočíst o akci FordFair 2010 konané na Britském okruhu Silverstone. Pro letošek se chystá výjezd skupinky fordfans.cz . Jeden kamarád od tam tud mě pozval a navnadil. Po prostudování několika map a hledání informací, jsem se rozhodl, že bych se také mohl zúčastnit.

Třeba se bude taky chtít ještě někdo přidat.

Citace z fordfans.cz:
Jel by nekdo?

http://www.fordfair.co.uk/index.shtml

Osobne bych to videl na vyjezd:

v patek okolo obeda. Nocnim trajektem do anglie. Najit si ubytovani v nejake rozumne vzdalenosti od FF. Rano tam nalitnout a pak to vecer zabalit ja pak pokracuju na Isle of Man a Liverpool kdo by chtel mohl by jet taky. Kdo ne, tak by razil domu.

Chtel bych jet Krabickou takze dalnicni tempo max 120-130 km/h zadnej zavod. A chtel bych na plochu ne jen mezi divaky.
Ve stručnosti:
Nordschleife (v rámci Touristenfahrten)
Londýn
Silverstone (v rámci FordFair)
Spa (v rámci Public Driving Experience) nebo Paříž



Můj ideální plán

Těch 12hod do Doveru co chtějí jet kluci z fordfans.cz v kuse by bylo pro mě vražedných a hlavně by to bylo moc celý hektický.


Ve čtvrtek odjezd z ČR, dojezd k Nordschleife, přespání poblíž. Odjezd z Nordschleife v pátek odpoledne.

Pátek dojezd do Doveru, trajektem přes kanál v 0:55 (jestli nenajdem něco lepšího), přespání poblíž (to se bude hledat blbě, protože přijedeme hodně pozdě).

Sobota Londýn, přespání poblíž. Odjezd v neděli ráno na Silverstone.

Neděle odjezd ráno na Silverstone. Ze Silverstone odjezd odpoledne, směr buď Belgie nebo Francie, přespání někde u Brusselu (var. A) nebo v Calais (var. B). přejetí kanálu přes Eurotunel ve Folkstone.

Pondělí (A): Ráno příjezd na Spa-Francorchamps. Večer návrat do ČR.
Pondělí (B): Paříž, přespání někde poblíž.

Úterý (B): Večer návrat do ČR.

Dohromady 4-6dní.
Další info lze dočíst v přiloženém excelu!

PS: Jak mám spamovat STdriveRS, který by o to měli eventuelně zájem?
Přílohy

[Přípona xls byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]


Uživatelský avatar
r0mik
.
.
Příspěvky: 9356
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od r0mik » 23.02.2011 20:43

cena 20tis docela palba

Kdybych sehnal 3 spolujezdce tak by to mozna i slo :cooler:
Focus 2002 RS "WRC Ášín"-track car
Focus 2002 RS #1121-radost
Focus 2002 ST170 "BO!!!"-track car
Focus 2002 ST170
Focus 2003 ST170 kombi s tažným
Transit 2004 2.4tddi odtahovka
Smax 2006 2.5T LPG
Smax 2007 2.5T LPG
Smax 2007 2.5T

Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 23.02.2011 21:16

Já kdybych měl 3 spolujezdce, tak bych musel jet Mondeem a ne Pumou, a pak by ty okruhy ztrácely význam. Ještě tak Nordschleife, ale Silverstone bych jel vážně jen na kukačku se smutnými očky.

Holt budu muset šetřit a doufat, že mi v práci přidají :roll: .

Uživatelský avatar
el_Barto
Junior
Junior
Příspěvky: 412
Registrován: 17.01.2010 19:21

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od el_Barto » 22.03.2011 22:37

kdyby neco, tak ja urcite letos jedu, uz jsem byl 2009 a 2008, tak muzem neco naplanovat dokupy. Zase ale nepojedu urcite okruh, spis to planujem spojit s poznavaci dovolenkou.

Kdyby se nas vice domluvilo, pokusil bych se vyjednat klubovy listek, ma to vyhody, je to levnejsi a do arealu vas pusti mnohem driv kdyz jeste neni preplneny navstevnikama.
FF 2009/2010 combi 1,6 74kW @ LPG Frozen white ... pracant
Ford Sierra 2,0 DOHC CLX@GHIA 91/92 (original) ... mazlik

Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 23.03.2011 20:14

To el_Barto:
Ten výlet plánuji jako dovolenou. Bude trochu poznávací, trošku adrenalin. Hlavně nechci, aby to byla jen cesta na FordFair a zpět.

Proto okruh naopak určitě plánuji. Beru to jako zpestření výletu, ale to je každého věc. Nikoho dalšího do toho nenutím.

Email napsat můžeš. Já tam jeden sice posílal, ale vzhledem k tomu, že mi na něj nikdo neodpověděl, tak se možná ztratil ve spamu!

Co je výhodnější na cestu přes kanál La Manche (EuroTunel nebo trajekt)?

Posledního info:
Jelikož každý chceme vyjet někdy jindy, takže jsem předběžně domluvený s kluky z FordFans, že sejdeme až v Calaise v pátek večer.
V sobotu namísto Londýna by mohlo být Coventry a Museum Transportní techniky.

Uživatelský avatar
el_Barto
Junior
Junior
Příspěvky: 412
Registrován: 17.01.2010 19:21

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od el_Barto » 23.03.2011 21:25

urcite je levnejsi trajekt, daji se najit i dneska porad za cca 1500,- za zpatecni ... jinak co se sejit v sobotu, nebo v nedeli brzo rano nekde dokupy? My pocitame ze budeme sobotu prevazne travit ve Stratfordu, pak presun kousek od silverstonu na prespani (mam tam jeden mensi placek vyhlidnuty) a rano na Silverstone.
FF 2009/2010 combi 1,6 74kW @ LPG Frozen white ... pracant
Ford Sierra 2,0 DOHC CLX@GHIA 91/92 (original) ... mazlik

Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 27.03.2011 10:51

el_Barto píše:Jinak co se sejit v sobotu, nebo v nedeli brzo rano nekde dokupy?
S nedělí ráno nebo sobotou večer nevidím žádný problém. S tím se počítá. Chceme dojet na okruh v celku, aby jsme pak neměli problém na bráně. Ono bude nakonec ideální sejít se až těsně před FordFair v Anglii, protože každý z nás má jiný představu kam se při výletu podívat.
el_Barto píše:My pocitame ze budeme sobotu prevazne travit ve Stratfordu, pak presun kousek od silverstonu.

Přání kluků z FordFans bylo navštívit to Muzeum dopravní techniky, takže ten Stratford pro hlavní část výpravy už asi neklapne.
el_Barto píše:Na prespani (mam tam jeden mensi placek vyhlidnuty) a rano na Silverstone.
To je kemp a nebo malý penzionek. Preferuji spíš přespání v normální posteli, ale budu rád za každý tip, který by mi ušetřil finance a práci při hledání.

Uživatelský avatar
el_Barto
Junior
Junior
Příspěvky: 412
Registrován: 17.01.2010 19:21

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od el_Barto » 28.03.2011 10:57

1.) pres branu pojedeme jako klub? ono by se to vyplatilo, parkovani v arealu, levnejsi vstupne, parkovani zdarma, v tomto pripade je treba se srazti v nedeli co nejdriv rano a vyrazit opravdu v kolone

2.) co se da delat :-)

3.) 2roky po sobe jsme spali v blizke vesnici na takove odstrcenem parkovisti pobliz louky, chapu ze postel je postel, ale behem FF jsou vsechny vyhodne pensiony, resp hostely, zabrane, pak se nabizi nove otevreny camp pro FF (viz info na ofic strankach) a nebo prespani takove jak jsem psal vyse. Mi osobne prespani vselijak nevadi, zase tak stary nejsem a radeji si za usetrenych 30 liber koupim neco na FF, ptz tamni burza je nevidany zazitek.

4.) jak to je teda s poctama aut? Za mne je zatim jen jedno auto a 3 lidi, pokud se fakt dohodneme tak by stalo za to vyridit klubovou propustku do arealu.
FF 2009/2010 combi 1,6 74kW @ LPG Frozen white ... pracant
Ford Sierra 2,0 DOHC CLX@GHIA 91/92 (original) ... mazlik

Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 28.03.2011 19:20

1) Já pevně věřím, že ANO.

3) Tohle nechci rozhodnout sám. V sobotu se uvidím s Pumáky, co pojedou také (s většinou z nich), tak se o tom s nimi pobavím. Na FordFans napíšu tvůj tip na přespání. Jet Mondeem, tak mi je přespání taky šumák, ale díky tomu, že chci jet Pumou, kde mám polozávodní sedačky, tak nad tímto nutně přemýšlím. Vzít si sebou stan bude jistota.
Nebude to přespání na té louce někomu vadit? Nezapoň, že tam nebude jedno auto, které se ztratí.

Ještě mě ohledně přespání psal J-K o pronájmu nějeké chaty. To by nemuselo být až tak špatné řešení. Otázka je, kde by ta chata byla.

4) Napíšu seznam lidí co se přihlásili:

NICK (řidič+spolujezdci) poznámka

FordFans.cz:
OSLIK (1+1)
JaJaToR (1+?) už má prý koupeno
Jiri_cek_CZe (1+1)

Ford-Puma.cz:
Johnik (1+1) + Individual TR session K + PASS
Scary (1+1) + Individual TR session K + ?PASS
Beastie (1+1) + nevyjádřil se jestli chce na okruh
možná někdo další

Ford-Focus.cz:
J-K (1) už je v Anglii
el_Barto (1+2)

Fordclub.eu:
Možná někdo pojede

Osobně znám pouze Scaryho, LAMu (Oslíka) a J-K, takže nejsem ani schopný posoudit zda ti přihlášení skutečně pojedou.

Uživatelský avatar
el_Barto
Junior
Junior
Příspěvky: 412
Registrován: 17.01.2010 19:21

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od el_Barto » 28.03.2011 20:50

Ja uz mam trajekt a myslim ze povest na fordsierra.eu neprustrelnou a pokud se nestane neco dost nepredvidatelneho, tak jedu ...

zarizoval teda nekdo klubovou vstupenku? nebo jen parkoviste pred okruhem a vstup s batuzkem? Moc rad bych se pripojil k nejakemu CZ klubu s vjezdem...

ad spani, spali jsme na parkovisti, na louce by to nekomu vadit mohlo... stali jsme tam 3 auta a bylo trochu i veselo, mistni domobrana a policiste v civilu prijeli na cumendu, slusne se zeptali co a jak, rekli jsme jim ze jedem az z CR atd. odvetili ze mame po sobe uklidit a nic nepodpalit (zrovna nam horel gril do vysky 1,5m diky podpaliovaci). Podotykam ze jim nevadil ani alkohol (tam se na verejnosti nesmi).
FF 2009/2010 combi 1,6 74kW @ LPG Frozen white ... pracant
Ford Sierra 2,0 DOHC CLX@GHIA 91/92 (original) ... mazlik

Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 28.03.2011 21:38

Pošli mi prosím odkaz na ten trajekt za 40€ Já zatím našel pouze za ceny kolem 100€.

Ok, pokud máš tu louku odzkoušenou. S Pumáky se rozhodneme a dáme vědět.

Uživatelský avatar
el_Barto
Junior
Junior
Příspěvky: 412
Registrován: 17.01.2010 19:21

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od el_Barto » 28.03.2011 22:33

spali jsem tam 1x samotne auto a pak 1x 3auta, a slo to no :-)

Jinak ten trajekt hledej z dukerque do doveru, nevim co to bylo za spolecnost, ale google urcite poradi ;) ...
FF 2009/2010 combi 1,6 74kW @ LPG Frozen white ... pracant
Ford Sierra 2,0 DOHC CLX@GHIA 91/92 (original) ... mazlik

Uživatelský avatar
Johnik
Junior
Junior
Příspěvky: 249
Registrován: 29.06.2009 17:09
Bydliště: Už zase v teple domova

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Johnik » 29.03.2011 21:15

Tak nejlevnější trajekt jsem zatím našel z Dunkerque do Doveru (zpáteční) za 51,5€ (odjezd z Francie v sobotu 2:01, odjezd z Anglie v pondělí 2:00). To už je lepší než jsem našel do teď.

http://www.directferries.cz/

Je to ona?

Uživatelský avatar
el_Barto
Junior
Junior
Příspěvky: 412
Registrován: 17.01.2010 19:21

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od el_Barto » 29.03.2011 21:36

tak vidis, cena mnohem lepsi, my mame dfds seaways, byvaly norfolkline tusim ....
FF 2009/2010 combi 1,6 74kW @ LPG Frozen white ... pracant
Ford Sierra 2,0 DOHC CLX@GHIA 91/92 (original) ... mazlik

Fordik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1557
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FordFair 2011 (Nordschleife-Silverstone-Spa?)

Příspěvek od Fordik » 26.05.2011 10:26

Tak chlapci, tenhle výlet vám budu jen tiše závidět. Ale je to celkem dost km a ta částka není zrovna malá :nixw: Nicméně už teď jsem zvědav na foto i video report jak z cesty, tak z míst konání akcí.

Odpovědět

Zpět na „Srazy - Zahraniční“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů