Právě je 16.10.2018 06:27

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 sněhové řetězy na focus-pomoc 
Autor Zpráva
Test driver
Test driver

Odeslat Re: sněhové řetězy na focus-pomoc
Na tvoje auto v popisu a uvedený rozměr pneumatik je u Pewagu(v současnosti opravdu jeden z nejlepších(ale nikomu to nenutím), ne-li nejlepší výrobce řetězů. Patří pod něj i König-bývalo ještě nedávno Thule v divizi sněhových řetězů. A vyrábí se nyní ve stejné továrně v ČR) velikost 73(kromě modelu XMR, u něj je to 70).
A zase bych dopručil Pewag Servo RS 73. viz.: https://www.youtube.com/watch?v=nVsCBoJxcso
Montoval jsem to už vícekrát a je to opravdu takto jednoduché. Navíc to nejsou žádné řetízky, ale poctivé 11mm články.

12.01.2018 17:40
Profil E-mail
Nováček
Nováček

Máš pravdu, je to 185/65 R14.

Kdyby byly řetězy +/- přenosné na další auto obdobné velikosti, klidně bych šel do toho Pewagu. Mám rád kvalitní věci. Jenže tohle auto počítám tak ještě na cca 2 roky + řetězy jsem za svých 20 let co jezdím, ještě nepoužil. No, budu to muset zvážit.

Jak moc jednodušší nasazení těch Pewagů oproti např. bežných Compassů?

enjoy napsal:
Prodej sněhových řetězů je jedna z věcí, které dělám.
Nebudu se dlouze rozepisovat, protože to, co bych Ti upřímně doporučil nejspíš nebudeš ochotný zaplatit a navíc nemáš ještě jasno v rozměru pneumatik(protože pokud nemáš gumy nějaký haluz a máš co je v techničáku), měl by jsi mít rozměr 185/65 R14.
Tím řetězem je Pewag Servo RS (velikost 64). Jsi ale na ceně převyšující 2500,-.
Pokud nebudeš ochotný utratit tyto peníze za řetězy s automatickým dopínáním, tak můžeš jít prakticky pro cokoliv(s manuálním dopínáním), jak Ty říkáš v OBI atd...

Co se týče možnosti použití na další vozy. Obecně s tím raději vůbec nepočítej, řetězy jsou obecně velmi typizované pro jeden objem kola(rozptyl v řádu pár %), jinak by byly i po dotažení volné nebo by naopak šli velmi obtížně nasadit.

Focus combi 2002 @ 1.6/16V 74kW @ Comfort plus

13.01.2018 19:30
Profil E-mail
Nováček
Nováček

Tak jsem vzal ty Compassy, snad je nebudu muset pouzit :-)

Jeste dotaz, jak moc je nutne sundavat poklice? Mam funglovky, nechci je odrbat, ale jsou tam nafest...

18.01.2018 14:29
Profil E-mail
Nováček
Nováček

Tak jsem skusil cvicne nasazeni a na ulici je v poho. Test na horach se odklada, bo mam rymicku

26.01.2018 15:35
Profil E-mail
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6