Spínač světel a mlhovky

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
staroch
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1100
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od staroch » 19.02.2008 21:44

Mlhovky v nárazníku by oslňovat neměly, protože jejich horní stopa vede pod úhlem 2,4° směrem dolů. Pokud oslňují, jsou blbě namontované.
Mlhovky co jsou součástí předních světlomentů jsou jen tak trochu reklamní tah výrobce, pokud jsou hodně vysoko. I když svítí směrem dolů, nesvítí pod mlhu, ale svítí do ní. I když je snaha o jiné složení světelného paprsku, odrážejí se, tvoří bílou stěnu a oslňují protijedoucí i samotného řidiče něco jako dálkové v mlze.
FOFO TDDi 1,8 66kw 2001+facelift. fotoweb:https://www.foto-michalek.blog.cz

Obrázek
Život je jen krátký odraz měsíce na kapce vody padající ze zobáku letícího vodního ptáka.

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od zewl » 20.02.2008 06:49

staroch: tak jak to popisujes s mlhovkama u normalnich svetel, tak to ma svagr v Octavii I. Dodnes jsem nepochopil, jak mu to funguje. A ani nemel moznost vyzkouset, jestli opravdu funguje
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Kóťa » 20.02.2008 20:15

-Ladis- píše:
Jindrich píše:...mě by více vyhovovalo zapojení ovladače světel tak, aby první se rozsvítila zadní mlhovka a přední jako druhá....
Tedy tak, jak popisuji výše.
Tak jako je to teď to je nelogické. Pokud zadní mlhovkou musím ze zákona svítit, proč Ford nutí svítit i přední?
A co více - půjdu-li do detailu: Jak je možné, že mohu rozsvítit jen přední mlhovky bez zadních? Pokud s nimi chci svítit, pak tak mohu učinit jen v zákonem povolených situacích. A ty jsou shodné s tím, kdy se musí použít zadní mlhovka. Jinými slovy: pokud svítím předními mlhovými světly, pak jistě je taková situace, která mi to dovoluje. A pokud je taková situace, pak je mojí povinností svítit i zadní mlhovkou. Takže nenastane situace, kdy bych svítil jen předními mlhovkami a zadní mlhovka zůstala zhasnutá. Takže půjdu-li ještě dále: u Forda buď rozsvítím přední i zadní nebo nemůže svítit žádná. Dvoupolohový přepínač pro mlhová světla tak mohu nahradit jednopolohovým pro zapínání všeho najednou a vyjde to nastejno :? :( :cry:

Mě to až tak hloupý nepřijde.Neřeším teď nějaké zákony a vyhlášky.Zadní mlhovku používám pouze v úseku,kde mlha opravdu je a za mnou se žádné auto nepohybuje.Pokud mě někdo dojede,tak zadní vypnu a neperu mu to do obličeje.Vím,že je kousek za mnou a ví o mě.Ale za tmy si přední nechám rozsvícené,protože řidiče přede mnou tím jistě neoslňuji.Chci jet bezpečně za tmy v mlhze sám,tak rozsvítím obě.Pokud jedu v koloně,tak svítím jen předníma...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Písař
Junior
Junior
Příspěvky: 406
Registrován: 09.02.2008 20:18
Bydliště: Západní čechy-Cheznovice

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Písař » 20.02.2008 20:28

To Kota:Správnej názor.Souhlasím :!: :wink:
1,4i 16V ZETEC 5 dv. HTB,červená základní r.v.98
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od zewl » 21.02.2008 07:44

toz ja nevim jak vy, ale ja pouzivam zadni mlhovku tak, ze kdyz je mlha nebo treba fest lije, tak ju proste rozsvitim. Nedovedu si predstavit, ze pojedu po dalnici 60, mlha jak v riti a ja furt rozzinam a zhasinam zadni mlhovku podle toho, jak za mnou nekdo jede. Nikdy jsem to taky nevidel, ze by to nekdo delal. Spis vidavam opacny extrem, ze mlha jak prase a borec jede bez mlhovek, pohodicka 80. Manazer dementni.
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Kóťa » 21.02.2008 09:44

Tak na dálnici třeba ne,ale pokud pojedu po okresce a pojedu v koloně,tak s ní svítit tomu za mnou nebudu a důrazně si to vyžádám i u toho přede mnou.K tomu mám ty přídavný dálkový! :lol:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od -Ladis- » 21.02.2008 15:43

Pořád vypínat a zapínat zadní mlhovku? No pěkně děkuji!
Ještě se mi nestalo, že by mě až tak oslňovala....
Ale možná je to proto, že od předního auta se snažím udržovat bezpečný odstup a proto v té mlze mě ani jeho zadní mlhovka tolik neoslňuje 8)
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Uživatelský avatar
Písař
Junior
Junior
Příspěvky: 406
Registrován: 09.02.2008 20:18
Bydliště: Západní čechy-Cheznovice

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Písař » 21.02.2008 18:18

-Ladis- píše:Pořád vypínat a zapínat zadní mlhovku? No pěkně děkuji!
Ještě se mi nestalo, že by mě až tak oslňovala....
Ale možná je to proto, že od předního auta se snažím udržovat bezpečný odstup a proto v té mlze mě ani jeho zadní mlhovka tolik neoslňuje 8)
Jestli vypadáš jak ten smajlík,tak se nedivím že tě jěště nikdo nikdy neoslnil :D :wink:
1,4i 16V ZETEC 5 dv. HTB,červená základní r.v.98
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Kóťa » 21.02.2008 18:44

Asi tak.Chci Tě vidět pěkně v koloně pár aut,tak 50 km rychlost a pojedeš za felicií.Ta má snad nejbrutálnější mlhovky co jsem kdy viděl.Ale nic Ti nenutím.Každej podle svého...V mlze mě za sebou poznáš,neboj! :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
cage
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 763
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Opava

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od cage » 21.02.2008 19:54

Když někoho dojedu a nejde zrovna předjet a ještě mi svítí mlhovkou do ksichtu tak zapnu dálkové,pomáhá to 100procentně :wink:
Ford Transit Connect Long a Ford Tourneo Courier

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od -Ladis- » 21.02.2008 22:40

Já tedy nevím, ale vy naděláte, jak kdyby zadní mlhovka byl megawattovej laser :?
Neříkám, že bych někomu schválně zadní mlhovkou svítil do obličeje. Ba naopak - vždy velmi zvažuji, zda už opravdu nastala taková situace, abych ji musel použít a jakmile to jen trochu jde, tak ji vypínám. S tím nemám problém.
Ale dojedu-li někoho, kdo na mě svítí zadní mlhovkou, rozhodně mu nezačnu naschvál svítit zezadu dálkovými světly do zrcátek. Bliknout a upozornit, že už není mlha? To možná ano (i když spíš ne...). Ale naschvál svítit? To ne!!! Tím bych se totiž snížil na úroveň "managerů" za volantem a to tedy opravdu nemusím.
Bezpečnosti provozu to rozhodně nepomůže...
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Uživatelský avatar
cage
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 763
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Opava

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od cage » 21.02.2008 23:02

Vem si situaci: mlha jak prase hovno je vidět,nemůžeš ho předjet,on jede pomalu protože vidí třeba jen na 20m já jedu za ním a ta mlhovka je u některých aut fakt nepříjemná ,tak ho slušně probliknu,ale když mu to nedojde tak pak už svítím naplno.Naštěstí mlha není každý den a rozumných řidičů je taky dost. :lol:
Ford Transit Connect Long a Ford Tourneo Courier

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od -Ladis- » 22.02.2008 08:42

Dojít mu to opravdu nemusí. To máš pravdu. Ale v tom případě si v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nemyslím, že je správné, abys mu naschvál začal svítit dálkovými světly trvale!
To je opravdu neslušné chování a velmi neohleduplné.
:arrow: Přispíváš tím jen k tomu chaosu, zmatku, netolerantnosti, neohleduplnosti, arogantnosti, agresivitě a hulvátství na silnicích! :cry:

Klidně si mě za tento názor kamenujte, klidně s ním zůstanu v opozici proti všem, ale prostě je to tak... :?
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Kóťa » 22.02.2008 08:48

A neměl bych dostat nabacáno?Nevím kde jsi vzal,že na někoho svítím trvale???? 8O Vyjádřil jsem svůj názor a oči chci mít tak v pořádku jako Ty :wink: Nejlepší sou mlhovky třeba v Pze v koloně.... :lol:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od -Ladis- » 22.02.2008 09:00

Kota: nevztahuj hned vše na sebe. Reagoval jsem na poslední příspěvek. A ten byl od cage ;-)
Ale ty sám jsi také vyhrožoval, že "V mlze mě za sebou poznáš,neboj!". Takže si sám ve svědomí srovnej, cos' tím přesně myslel a podle této míry si pak můžeš vztáhnout na sebe i můj předchozí příspěvek.

Co jsem chtěl vyjádřit, jsem vyjádřil. Nechci se tu hádat s někým, kdo obhajuje "naschvál svícení dálkovými světly". Mě se toto jednání nelíbí a těžko mě někdo může přesvědčit o tom, že je to v pořádku!
Pokud se někdo v těchto situacích řídí heslem účel světí prostředky (alespoň to cítím z předchozích příspěvků), pak se ptám, za jakým účelem toto dělá, zda použil adekvátní prostředek, zda je nějaká úměrnost mezi použitým prostředkem, hrozícím nebezpečím a sledovaným cílem?
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů