Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
daren-ouz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02.05.2013 19:30

Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od daren-ouz » 02.05.2013 19:42

Zdravim,

mam ford focus kombi 1.6 benzin, r.v. 2003. Dnes prestalo jit startovat (baterie toci motorem, ale ten nechytne). V poloze zapalovani II sviti oranzove kontrolka motoru, cervene baterie a olej, mam za to, ze to je normanli a po nastartovani to pohasne.... Auto pred 2h jelo, ted nic.

Tak a ted k tem budikum - kdyz dam klicek v zapalovani do polohy 0, nebo ho uplne vytahnu, budik teploty a stavu paliva po chvilce ozije, vybehne cca do poloviny polohy, a tam lehce pokmitava, rekneme o 10% rozsahu. Neni to ani prilis pravidelny tres, spis je to takove dost nahodne.

Pred tim jsem tomu nikdy nevenoval pozornost, ale tak nejak bych ocekaval, ze budiky spadnou na nulu a nebudou se nijak hybat.

Nemate s timto prosim nekdo nejakou zkusenost, at neodtahuju auto do servisu zbytecne ;/

Diky moc,
Daren.

Uživatelský avatar
Infinter
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1643
Registrován: 14.10.2009 11:53
Bydliště: Pardubice

Re: Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od Infinter » 03.05.2013 18:36

Jen pro jistotu, baterku jsi změřil a je OK?
FORD Focus kombi 1.6 74KW 2002 --> Fofík by INFINTER
Obrázek Obrázek Obrázek
Dodržuji stejný počet zanoření a vynoření!

daren-ouz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02.05.2013 19:30

Re: Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od daren-ouz » 04.05.2013 09:03

K baterii - cca pred mesicem se baterie z nevyjasnenych pricin zcela vybyla. Mam podezreni, ze po vytzeni klicku ze zapalovani nedojede z nejakeho duvodu z 'umrveni' vozu, ale nejaka alektronika zustane pracovat (a hybe s tema zminovanyma budikama).

Mel jsem auto v oprave, ktera skoncila vymenou nejakeho dratku ve dverich (a nechtenou dekativaci ABS, s naslednym ujistenim servismama, ze to zas tolik nepotrebuju :). Nicmene budiky prestaly blaznit. Dal jsem auto pro jistotu zkontrolovat jeste do druheho servisu, baterie byla v poradku, zadny nadlimitni odber tam nebyl.

Priznam se, ze nemam po ruce zadny merak, kterym bych to premeril, ale subjektivne baterie toci motorem zcela bez problemu, jako by byla cerstva (predtim se nerozvitilo ani palubove svetlo)

Dneska jeste zkusim dolit benzin (pro pripad ze by se rozbila kontrola, ale prijde mi nepravdepodobne, ze by dosel zrovna na parkovisti pred domem) a zkouknu kontrolku imobilizeru.

D.

Uživatelský avatar
cev
Nováček
Nováček
Příspěvky: 112
Registrován: 03.03.2010 21:04
Bydliště: Brno

Re: Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od cev » 04.05.2013 11:44

daren-ouz píše: Tak a ted k tem budikum - kdyz dam klicek v zapalovani do polohy 0, nebo ho uplne vytahnu, budik teploty a stavu paliva po chvilce ozije, vybehne cca do poloviny polohy,
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... =8&t=20196

mně to dělal studeňák na kondíku
Přílohy
foceno mobilem :(
foceno mobilem :(
Ford focus HB 1.6 16V 74kW, r.v. 12/2002, modrá metla Obrázek

daren-ouz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02.05.2013 19:30

Re: Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od daren-ouz » 05.05.2013 22:05

Diky moc za tip, zkusim proverit. Jen pro info - ten stit pristroju se sundava jak? Nikdy jsem se v tom nevrtal, vubec netusim, na cem ta pristojovka drzi. Tak abych u toho zbytecne nezmatkoval...

S tim startovanim to asi nesouvisi, ale uvidime. V kazdem pripade benzin to nebyl, imobilizer vypada take normalne, pojity jsem prosel, relatka zkusil poprehazovat... Tak ted uz jenom musim vymyslet, jak to dostanu do servisu. Asi zkusim ten bonus u povinneho ruceni - 'odtahneme vas do nejblizsiho servisu', jak to funguje :)

Jeste jednou diky,
Daren.

Uživatelský avatar
cev
Nováček
Nováček
Příspěvky: 112
Registrován: 03.03.2010 21:04
Bydliště: Brno

Re: Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od cev » 06.05.2013 15:27

návod zde:
http://focus.fordclubs.org/ (Demontáž přístrojové desky)

a budíky rozděláváš jak lego, až ti zbybe jen tišták.
Ford focus HB 1.6 16V 74kW, r.v. 12/2002, modrá metla Obrázek

daren-ouz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02.05.2013 19:30

Re: Kmitajici budiky po vytahnuti klicku ze zapalovani

Příspěvek od daren-ouz » 15.05.2013 11:33

daren-ouz píše:
S tim startovanim to asi nesouvisi, ale uvidime. V kazdem pripade benzin to nebyl, imobilizer vypada take normalne, pojity jsem prosel, relatka zkusil poprehazovat... Tak ted uz jenom musim vymyslet, jak to dostanu do servisu. Asi zkusim ten bonus u povinneho ruceni - 'odtahneme vas do nejblizsiho servisu', jak to funguje :)
Tak tento problem se ukazal byt zpusoben vadnym palivovym cerpadlem. (dokonce to hlasil i palubni pocitac, takze se s mechanikem shodli; skoda, ze ten pocitac nema displej, na kterem by to rovnou ukazal - ale to by servisy asi nemeli na cem ryzovat :) S budikama to zrejme nesouvisi. Auto mi odvezli do servisu na valniku, ted uz jen se zatajenym dechem cekam, kolik bude stat oprava...

Jeste jednou diky za rady,
Daren.

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů