Odkud si vzít napájení po nastartování?-mondeo mk3

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Odkud si vzít napájení po nastartování?-mondeo mk3

Příspěvek od hunger » 21.11.2016 12:54

Zdar všem, potřeboval bych poradit odkud a jak si vzít napájení pro bezdrátovej display parkovacích senzorů, připojení senzorů v zadu je mi celkem ukradený prostě to vytáhnu z modulu tažnýho, ale vepředu jsem v pr...

1) odkud??? už dva dny ležim ve schématech a vidim několik možností...

nejlepší asi bude vzít to z napájení pro zapalovač je tam dvoupolohová pojistka pro trvalý napájení a pro napájení až po otečení do polohy II. jenomže v tom případě jsem v prdeli protože přijdu o tvalý napájení autozásuvky což je pro mě nepřijatelný, často nabíjím telefon atd...

pak mě ještě napadá vzít to vyhřívání zrcátek, nebo sedaček, ale tam nikam neschovám ten zkur*enej přijímač... a údajně by měl být někde v A sloupku konektor pro zadní světla, ale nejradši bych to táhnul odněkud z pojistkový skříňky za přihrádkou řidiče

ze světel, parkovaček, abs, esp atd... to brát nechci protože to jsou životně důleitý systémy a do těch se rozhodně nehodlám vrtat.

2) jak??? no a to je druhá věc potřeboval bych nápad zatim mě jenom napadá vytáhnout z plastu kovovej konektor rozdělat ho přidat druhej drát zakrimpovat to a dát to znova do plastu.

rozhodně to nechci dělat na hulváta jak jsem to viděl zatim ve všech návodech na zapojení senzorů- nařízli izolaci okolo drátu namotali přívod pro modul a přetáhli to izolačkou... i vylepšený verze s pájením se bojím.

Díky za veškerý nápady už jsem z toho celkem zoufalej.

PS: Lucky Jackovi atd. se velice omlouvám vím že jsem kretén co neumí hledat :(
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
viduka55
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1985
Registrován: 17.03.2013 13:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od viduka55 » 21.11.2016 14:15

Na spojení těch kabelu bych použil rychlospojky. Je to rychlý a relativně čistý řešení. Napětí po nastartování si vyjmenoval asi více méně vše. Asi bych to napojil na výhřevnost zadního popřípadě předního okna. Tam jsou největší pojistky
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”

Viduka55 - Ford Focus II Duratec HE 2.0, r.v. 2006, 107 KW, GHIA - Galerie
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Odkud si vzít napájení po nastartování?-mondeo mk3

Příspěvek od hunger » 21.11.2016 15:06

Viduko díky moc máš u mne zlatýho bludišťáka :palec_nahoru: ta rychlospojka vypadá dost dobře myslel jsem že se tohle používá jen na ethernetovy kabely a pak na odbočování z páteřních silnoproudych kabelů... jo bohužel tam taky teče největší proud ale asi my nic jiného nezbude
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů