Demontáž lakťovej opierky

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
FOCKI
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2219
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havířov/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOCKI » 30.07.2007 21:10

jamaka píše:
martinsk píše:Tú gumovú objímku kolieska - pásku som dal dole ale neviem ako dať dole koliesko, nenašiel som tam žiadny šrob. Po zložení pásky sú tam len po celom obvode obdĺžnikové diery do htorých sa vkladá tá páska.
Nerozoberal niekto sedačku, také isté koliesko je aj dole na sklápanie sedačky.
No co uz. Poradim ti. Tahat tahat tahat az ti v kolecku nieco praskne. Inac sa to rozbrat neda. Rozoberal som komplet Sport kozenu sedacku a inac to jednoducho neslo. Do kolecka vchadza vnutri dalsi biely plast, ktory ma dve polovice a po obvode je zavit, ten ma zarazky a pusti len po tu zarazku.
Tahaaaaaaaaaat. :)
a nebo sekaaaat :wink: :lol: :lol: každopádně se téhle opěrky zbav co nejdřív jak jen to půjde.a jdi do normální, pěknější a užitečnější :wink:
je: Ford ,,Matýsek,, Mondeo Titanium kombi 02/2008,2.0 TDCi 103kw
Obrázek

byla: Ford Focus 1.4 16V Zetec rv.10/98, hatchback, červená beruška - Respect!
Obrázek

Uživatelský avatar
4100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 169
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Skalica SK

Příspěvek od 4100 » 31.07.2007 22:22

Ospravedlňujem sa, že Ti odpovedám tak neskoro a že som Ťa tým predchádzajúcim popisom asi uviedol v omyl, ale už som si to nepamätal presne a poplietol som to s druhým autom. Takže teraz i s fotom!

Ale ešte upozorňujem, že toto je len postup rozobrania! Ak ju chceš uplne odmontovať, musíš rozobrať celé operadlo!!!

Postup rozobrania opierky:

1.) Ťahom za koliesko smerom od opierky ho doslova vytrhnúť z tej rúrky. Neboj sa, nepoškodíš ho, je tam len taký plastový výstupok ako západka.
Obrázek

2.) Rozopni zips na čalúnení a stiahni ho dolu. Ukážu sa Ti také žlté prehnuté ozubené krúžky.
Obrázek

3.) Ostrejším šrubovákom ich po jednom podober a vypáč von, aby zoskočili z toho nákružku opierky. Neboj sa zabrať, je to pružné a chce to trochu sily, ale odskočí!
Obrázek

4.) Krížovým šrubovákom vytoč tri skrutky zo strany od operadla a sním vonkajšiu polovicu opierky. Pozor na západku a pružinu z vonkajšej časti, aby si ich nestratil a aby si vedel, ako sú orientované.
Obrázek
Obrázek

5.) Na tomto obrázku vidíš, prečo som to musel rozobrať. Pri najspodnejšej polohe opierky sa západka opiera o ten výstupok a pri väčšej váhe na opierku sa môže ulomiť. Riešil som to pribrúsením vybrania tej oblúkovej pružiny o 4-5mm (svetlé miesto) a vyplnením prvého zárezu od spodu dvojzložkovým Loctitom, ktorým som to aj zlepil. Tým sa západka bude opierať až o prvý zub a tlak sa rozloží do väčšieho prierezu. Uvidíme...
Obrázek

6.) Zložíš to opačným postupom.... Tie dve podložky natlač čo najviac na opierku a pred zložením to vnútri trochu premaž vazelínou! Koliesko vlož tak, aby zapadlo do tých pozdĺžnych výstupkov a úderom dlane ho naraz, až zapadne.

A je to...[/img]
Ford Focus 1,8TDCI Ghia 03´ silver Machine
Obrázek

Uživatelský avatar
FOCKI
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2219
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havířov/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOCKI » 01.08.2007 07:37

joj, to je horší než tracheotomie :lol: ale moooc pěkný návod :wink:
je: Ford ,,Matýsek,, Mondeo Titanium kombi 02/2008,2.0 TDCi 103kw
Obrázek

byla: Ford Focus 1.4 16V Zetec rv.10/98, hatchback, červená beruška - Respect!
Obrázek

Uživatelský avatar
martinsk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 554
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Liesek-Orava-Slovensko

Příspěvek od martinsk » 01.08.2007 14:53

to 4100: Veľká vďaka za návod, veľmi si mi pomohol. Ináč super návod s obrázkami.

to Focki: to je originál opierka a mne celkom vyhovuje.
Focus combi, TDCi, 6/2004, 85 kW,Ghia, Machine Silver   Obrázek

Uživatelský avatar
FOCKI
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2219
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havířov/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOCKI » 01.08.2007 16:09

martinsk píše:to 4100: Veľká vďaka za návod, veľmi si mi pomohol. Ináč super návod s obrázkami.

to Focki: to je originál opierka a mne celkom vyhovuje.
pokud se líbí, v poho. já jen že jelikož je ve fofu celkem málo odkládacích míst..určitě by se šikla jiná s přihrádkou :wink: ale pokud ti vyhovuje, tak to jen dobře :lol:
je: Ford ,,Matýsek,, Mondeo Titanium kombi 02/2008,2.0 TDCi 103kw
Obrázek

byla: Ford Focus 1.4 16V Zetec rv.10/98, hatchback, červená beruška - Respect!
Obrázek

Uživatelský avatar
4100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 169
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Skalica SK

Příspěvek od 4100 » 04.08.2007 10:26

Súhlasím s Fockim, každá kapsa dobrá, ale čo tak to skombinovať? Táto opierka je dosť úzka, ale skúsiť na ňu prichytiť niektorú z volne predávaných väčších! Myslím tým navliecť ju na tú starú, aby bola znútra. Uberie to z priestoru v nej, ale ešte by dosť ostalo a oprieť sa môže aj spolujazdec...
Ford Focus 1,8TDCI Ghia 03´ silver Machine
Obrázek

Uživatelský avatar
FOCKI
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2219
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havířov/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOCKI » 04.08.2007 15:44

4100 píše:Súhlasím s Fockim, každá kapsa dobrá, ale čo tak to skombinovať? Táto opierka je dosť úzka, ale skúsiť na ňu prichytiť niektorú z volne predávaných väčších! Myslím tým navliecť ju na tú starú, aby bola znútra. Uberie to z priestoru v nej, ale ešte by dosť ostalo a oprieť sa môže aj spolujazdec...
jj, jsem rád za každý odkládací prostor kolem sebe...ale takhle bych to asi nekombinoval, už by to bylo překombinované :lol: prostě bych dal jen na střed místo té origoš. ale jak říkám, pokud vyhovuje... :wink:
je: Ford ,,Matýsek,, Mondeo Titanium kombi 02/2008,2.0 TDCi 103kw
Obrázek

byla: Ford Focus 1.4 16V Zetec rv.10/98, hatchback, červená beruška - Respect!
Obrázek

Uživatelský avatar
VulCaNo
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od VulCaNo » 04.09.2007 21:44

Ja som to vyriesil tak, ze som pilnikom odstranil vsetky zuby okrem toho posledneho a zmenil som sklon vybrusu vo vertikalnej polohe aby v nej opierka neostavala. Funguje to vyborne :D
Přílohy
Image053.jpg
(70.42 KiB) Staženo 382 x

Uživatelský avatar
lubec
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 591
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trenčín SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubec » 12.09.2007 09:21

4100 píše:Ospravedlňujem sa, že Ti odpovedám tak neskoro a že som Ťa tým predchádzajúcim popisom asi uviedol v omyl, ale už som si to nepamätal presne a poplietol som to s druhým autom. Takže teraz i s fotom!

Ale ešte upozorňujem, že toto je len postup rozobrania! Ak ju chceš uplne odmontovať, musíš rozobrať celé operadlo!!!

Postup rozobrania opierky:

1.) Ťahom za koliesko smerom od opierky ho doslova vytrhnúť z tej rúrky. Neboj sa, nepoškodíš ho, je tam len taký plastový výstupok ako západka.


2.) Rozopni zips na čalúnení a stiahni ho dolu. Ukážu sa Ti také žlté prehnuté ozubené krúžky.


3.) Ostrejším šrubovákom ich po jednom podober a vypáč von, aby zoskočili z toho nákružku opierky. Neboj sa zabrať, je to pružné a chce to trochu sily, ale odskočí!
A dá sa teraz vytiahnuť komplet celá tá opierka z operadla :?: Potrebujem ju prehodiť do iného sedadla.
Ford Focus hatchback 1,8TDDi GHIA, 110+PS, 243+Nm, 12/2000, lightning blue, MOMO S-five black 17", H&R TwinTube-40-70mm, K&N, Alpine IVA-D511RB, chrom, airbrush...
FOTOGALÉRIA
Ford Transit 350L MR FWD Trend,2.2TDCi 140PS 350Nm,r.2013,frozen white

Uživatelský avatar
Chobby
Junior
Junior
Příspěvky: 283
Registrován: 25.02.2008 20:59
Bydliště: Mezi Kladnem a Slaným

Re: Demontáž lakťovej opierky

Příspěvek od Chobby » 19.05.2008 14:09

Po sáhodlouhém ručním hledání konečně úspěch :roll:
Ve vyhledávači mě nenapadlo zadat "Demontáž loketní opěrky" slovensky :lol: .
Každopádně díky, jdu na to (zasekla se mi v horní poloze), tak snad uspěju.
ObrázekFord Focus Combi Ghia 1.8 l TDCi, 74kW/100PS, stříbrná metalíza, r.v. 06/2004

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
JVN
Nováček
Nováček
Příspěvky: 187
Registrován: 10.03.2008 13:49
Bydliště: kousek od HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž lakťovej opierky

Příspěvek od JVN » 21.05.2008 07:49

díky za návod jak na opěrku...

taky přemýšlím co s ní...
nakonec to za mě vyřešila dcerka :) podařilo se jí urazit to vnější plastové kolečko ...
a hned je přístup volný :twisted:
Ford Focus 1.8i 16V 85kW Ghia combi , r.v. 2002 Silver
Obrázek

Uživatelský avatar
Chobby
Junior
Junior
Příspěvky: 283
Registrován: 25.02.2008 20:59
Bydliště: Mezi Kladnem a Slaným

Re: Demontáž lakťovej opierky

Příspěvek od Chobby » 23.05.2008 05:24

Tak se mi to podařilo rozebrat, i když ty dva jistící kroužky - tak to byla "óda" pro dva šroubováky a moje nervy :roll: . A další chuťovka byl třetí šroubek na opěrce - jelikož byla zvednutá a nešla dát dolů (kvůli tomu jsem to rozebíral :mrgreen: ) tak byl "skvěle" v zákrytu s opěradlem sedadla. Řešení bylo páčit opěrku dozadu a šroubovák rvat do opěradla - no letělo autem pár "vybraných" slov :evil: . A výsledek? byl ulomený ten zobáček s pružinou (viz obrázek půjčený od 4100), tak jsem jej přilepil dvojsložkovým lepidlem a ještě pro jistotu vrtnul a dal tam vrut. Tak uvidím co to vydrží... :wink:
packa.jpg
ObrázekFord Focus Combi Ghia 1.8 l TDCi, 74kW/100PS, stříbrná metalíza, r.v. 06/2004

Obrázek Obrázek

vicenko
Příspěvky: 1
Registrován: 05.06.2012 13:43

Re: Demontáž lakťovej opierky

Příspěvek od vicenko » 23.08.2013 19:58

Ja som to cele zdemontoval, opierku mam v ruke a idem privarit zlomenu cast ozubenia. Ak opierka ostane vo vertikalnej polohe a pohybuje sa len asi v 30 stupnoch na 99 percent je zlomene to ozubenie. Ak to niekomu robi problem (uznavam nie je to jednoduche) volajte na cislo 0903 68 67 69.

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů