kdo poradi jak hledat

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 06.12.2007 07:27

a kdyz jsem zadal naftovy filtr 299 vysledku a naftový filtr 295 vysledku
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 06.12.2007 07:32

Radeczek píše: Jsem přece čech! Mluvím a píšu česky.
ted se mozna urazis , ale ty mas treba 51 prispevku , az jich budes mit treba 6000 jako pelen , nebo kdyz si odskocis od prace a budes chvatat a neco napises tak si myslim ze budes rad ze napises co chces vyjadrit a nebudes resit carky hacky ( beru to z vlastni zkusenosti ) .

nektere slova ktere by vypadali dvousmyslne tak tam ten hacek nebo carku dam ale jinak vse bez .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 06.12.2007 08:51

to radeczek:
ak si dobre cital, tak som nepisal iba o tomto fore... nieje jedinde, ktore sledujem...ale vobec to neries, pis s diakritikou, ja budem pisat bez. diakritiku pouziva proste kazdy tak, ako mu to pride vhodne. ja si stale myslim, ze aj bez diakritiky pisem po slovensky a nie poo ugandsky a predpokladam, ze kazdy clovek to aj tak vie precitat. Ak si myslis, ze bez diakritiky nepises po cesky, tak ti to samozrejme brat nebudem...
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vcedula » 06.12.2007 10:25

ked mozem este prispiet, tak sa este vyjadrim k tej diakritike.
Ludia z IT vedia, ze diakritika moze robit problem. Ze ak napises znak "č", tak moze z toho system obsas zblbnut. Je to jednoducho problem kodovej stranky, ktora sa v systeme pouziva. Potom sa moze stat, ze budes hladat slovo, v ktorom sa nachadza "č" a nic nenajde. Preto sme si zvykli pisat bez diakritiky. Predchadzame tym zbytocnym problemom.

Jednoducho vacsina systemov je bohuzial vyrobena aj odskusana v neslovanskych krajinach a tam diakritiku neriesia. Nevravim, ze takto je to ok, len poukazujem na to, preco to tak je.
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zewl » 06.12.2007 12:20

idealni treba, kdyz nekdo da do hesla diakritiku. Napr. mame stranky na spoluzaci.cz a jako heslo tam slouzi prijmeni ucitelky. Spravce to dal s diakritikou. Par lidi, kteri pobyvaji dele v zahranici, to byl nepredstavitelny problem. Protoze v USA proste si tu klavesnici na ceskou neprepnes :wink: Takze mel smulu, nemohl se tam dostat a ani neznal maily, aby to nekomu rekl, at se to zmeni. Takze asi tak. Ja diakritiku taky nepouzivam, bo jsem programator a v praci ji proste nevyuziju, tak jsem si zvyknul psat bez ni :wink:
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 06.12.2007 12:51

ja som kedysi tiez robil programatora a diakritiku som nepouzival. a potom som zmenil miesto z BA na Prahu a pracu z programatora na analytika a zrazu musim pisat specifikacie s diakritikou a navyse v cestine :))))))))). ale diakritiku na nete aj tak nepouzivam :). a tych 90% moze byt ze je u mna dane tym, v akej komunite sa pohybujem, to je pravda...
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
Radeczek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radeczek » 06.12.2007 14:54

foki píše:
Radeczek píše: Jsem přece čech! Mluvím a píšu česky.
ted se mozna urazis , ale ty mas treba 51 prispevku , az jich budes mit treba 6000 jako pelen , nebo kdyz si odskocis od prace a budes chvatat a neco napises tak si myslim ze budes rad ze napises co chces vyjadrit a nebudes resit carky hacky ( beru to z vlastni zkusenosti ) .

nektere slova ktere by vypadali dvousmyslne tak tam ten hacek nebo carku dam ale jinak vse bez .
Já se neurazím, já používám prstoklad, takže píšu rychle i s háčkama :wink:. Pokud jsi četl celé vlákno, pochopíš o co mi jde. Tak čti pozorně! Mě je jedno, jestli někdo používá diakritiku nebo ne. Na tom přeci nezáleží. Fifa si stěžoval, že vyhledávač nenajde co potřebuje! Chyba bylo v tom, že používá diakritiku. OK? Je hezké, když máš 300 výsledků, když se hledané věci týká jen jedno z těch tříset. To co by pomohlo a bylo velmi jednoduché, je napsat k vyhledávači " Nepoužívat diakritiku!", co je na tom tak složité? Nebo tam dejte odkaz s návodem na správné použití. To je celé. Tečka :wink:
Foki, já jsem tu novej a mám jen 51 příspěvků, ale nezlob se na mě, ty jsi tady napsal 4 příspěvky za sebou, které jsi mohl napsat do jednoho pomocí tlačítka"upravit", což je jedním z prvků pro přehlednost fóra a takových je tu hodně. Já problém s vyhledávačem nemám! Jsou mezi námi lidé, kteří nevědí, jak se vyhledávač správně používá, protože nesedí u pc dennodenně.
Naposledy upravil(a) Radeczek dne 06.12.2007 17:24, celkem upraveno 2 x.
Ford Focus 1.6 16V 74kw kombík, rok 99, koupeno 24.8.07, dovoz ital, 127 000km
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zewl » 06.12.2007 17:01

Ano, proto se fifovi tady vsichni snazime pomoct, nebo ne? Kdyby jsme byli opravdu averzni vuci novym clenum, tak se da LOCK i na toto tema hned po zadani prvniho (fifova) prispevku... A nemyslim si, ze by foki mel svuj pocet prispevku jen za zbytecne tlachani na foru (treba jako ja) :lol:

omik: zlaty UML, kde proste kecu je malo, takze cestinu nepouzivam ani pri navrhu :wink: (ale to uz je hodne mimo misu :wink:)
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
fifa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 02.02.2008 03:18

a

Příspěvek od fifa » 07.12.2007 12:49

No uz se tak trochu orientuji dik za pomoc,ale porad to neni ono chci koupit toho focuse to,ze me schnije s tim jsem se smiril,ale porad nemuzu najit tu spravnou odpoved na motor odkaz jsem nasel ale nekdo se tam pta na tdci a oni mu radi benzinaky :?: Muze me nekdo poradit nebo jiny odkaz :?: chci1,6tdci80kw,ale ted nejak nejsou :cry: jsou jen ty 1,8 a prej dobrej povoz,ale velka spotreba a poruchovost a tech 1,6 66kw se me zda malo.Poradte chci uz patrit mezi vas :wink:

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od chmelko » 07.12.2007 13:24

Radeczek píše:Foki, já jsem tu novej a mám jen 51 příspěvků, ale nezlob se na mě, ty jsi tady napsal 4 příspěvky za sebou, které jsi mohl napsat do jednoho pomocí tlačítka"upravit", což je jedním z prvků pro přehlednost fóra a takových je tu hodně.
tak teraz toto prosim musíš vysvetlit..
ako chceš povedat, že kolkokrat použijem "upravit" sa mi navýši stav mojích príspevkov na účte? tak to nieje....

pozeraj, ak si si už všimol, sme tu už minimalne pomer SVK-CZK 50/50
tak to chceš aj k tej didaktrike uzákonit jednu reč?

Uživatelský avatar
Radeczek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radeczek » 07.12.2007 13:40

Fifo, to máš marný, žádné téma týkající se jen dieselů tdci tady není(ve vyhlédavači vyjde 500výsledků, ale jen asi dva jsou o tdci). Proběhly nějaké pokusy, ale vždy se to po druhém příspěvku zvrtlo a dále jsou ty vlákna totálně o něčem jiném a nedá se v tom vyznat.
Naposledy upravil(a) Radeczek dne 07.12.2007 13:42, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus 1.6 16V 74kw kombík, rok 99, koupeno 24.8.07, dovoz ital, 127 000km
Obrázek

Uživatelský avatar
Radeczek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radeczek » 07.12.2007 13:41

chmelko píše:
Radeczek píše:Foki, já jsem tu novej a mám jen 51 příspěvků, ale nezlob se na mě, ty jsi tady napsal 4 příspěvky za sebou, které jsi mohl napsat do jednoho pomocí tlačítka"upravit", což je jedním z prvků pro přehlednost fóra a takových je tu hodně.
tak teraz toto prosim musíš vysvetlit..
ako chceš povedat, že kolkokrat použijem "upravit" sa mi navýši stav mojích príspevkov na účte? tak to nieje....

pozeraj, ak si si už všimol, sme tu už minimalne pomer SVK-CZK 50/50
tak to chceš aj k tej didaktrike uzákonit jednu reč?
Chmelko, přečti si to znovu a lépe :wink:
Ford Focus 1.6 16V 74kw kombík, rok 99, koupeno 24.8.07, dovoz ital, 127 000km
Obrázek

Uživatelský avatar
silverwolf
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5701
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od silverwolf » 07.12.2007 13:42

Právě že Radeczek myslel, že kdyby místo 4 příspěvků 3x upravil a doplnil ten jeden, tak by se vlákna tak nenatahovaly. Samozřejmě že se počet příspěvků upravováním nezvyšuje. Na druhou stranu - pokud by ale každý při reakci upravoval svůj první příspěvek, tak by se ztratila časová posloupnost a vedlo by to k znepřehlednění celého vlákna. Což je horší než zvyšující se počet příspěvků ve vláknech :wink:
Ford Focus II, 1,6 Trend, Red Tango, r.v.2006.
Suzuki Samurai 1,3 MPi r.v.neznámý - černobílý lesní dělník
Obrázek

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 07.12.2007 13:43

zewl: no ja sa tu patlam s datovymi skladmi,tak tam mi uml nepomoze :)
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
Radeczek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radeczek » 07.12.2007 13:47

silverwolf píše:Právě že Radeczek myslel, že kdyby místo 4 příspěvků 3x upravil a doplnil ten jeden, tak by se vlákna tak nenatahovaly. Samozřejmě že se počet příspěvků upravováním nezvyšuje. Na druhou stranu - pokud by ale každý při reakci upravoval svůj první příspěvek, tak by se ztratila časová posloupnost a vedlo by to k znepřehlednění celého vlákna. Což je horší než zvyšující se počet příspěvků ve vláknech :wink:
Ano, samozřejmě nemůžeš neustále upravovat první příspěvek, ale pokud máš 4 hned po sobě, tak mi to nedává smysl a vlákna se zbytečně natahujou..
Já se do nikoho nenavážím, ale do mě pořád někdo šije. To tady je jak na střelnici. Nejméně dvakrát jsem napsal, že je mi jedno jestli se píše s nebo bez diakritiky a zase to někdo nepochopil a naváží se do mě.
Naposledy upravil(a) Radeczek dne 07.12.2007 13:50, celkem upraveno 2 x.
Ford Focus 1.6 16V 74kw kombík, rok 99, koupeno 24.8.07, dovoz ital, 127 000km
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 2 hosti