Prasklá hadička k zadnímu stěrači

Odpovědět
Uživatelský avatar
odjinud
Junior
Junior
Příspěvky: 203
Registrován: 31.08.2009 13:21
Bydliště: Praha

Prasklá hadička k zadnímu stěrači

Příspěvek od odjinud » 11.12.2017 09:53

Ahoj,

praskla mi hadička k zadnímu stěrači a sice v onom „chobotu“ mezi kastlí a zadními dveřmi. Je prasklá úplně (na 2 kusy, ne jen díra), včera jsem se na to díval.
Jak to nejlépe řešit? Počítám nová hadička – ale odkud kam se musí natáhnout? A kde ji sehnat? Nebo je to na servis?

P.S. mrazem to nebylo, prdla už asi před 3 týdny, když jsem vystříkával letní směs, abych mohl nalít zimní. Nějak to vzadu moc nestříkalo – asi ucpané – a pak jsem začal cítil pach té směsi v interiéru (teklo to dovnitř vnitřními průduchy v D sloupcích).

Předem díky za Vaše rady!
odjinud / fromelsewhere
----------

Focus combi 2002 @ 1.6/16V 74kW @ Comfort plus

Malfis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.06.2010 10:15

Prasklá hadička k zadnímu stěrači

Příspěvek od Malfis » 11.12.2017 10:30

Častá závada. Zrovna jsem to řešil před týdnem u sebe. Je tam origo plastová a byla úplně vejpul. Nahradil jsem ji gumovou. Chce to sundat těsnění, opatrne odehnout stropní tapec a celou tu plastovou hadici vytáhnout i ze zadního horního světla. Natáhl jsem gumovou, použil spojky na podtlaky a hotovo.
Focus Mk1 1.6 74kW Colorado Red
Focus RS Mk1 185kW Imperial Blue

vladka1
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 09.01.2013 21:02

Re: Prasklá hadička k zadnímu stěrači

Příspěvek od vladka1 » 11.12.2017 12:12

Už se to to řešilo. Spojka hadičky je pod stropním tapecem vlevo u sloupku, pak jde průchodkou a do dveří. Měnil jsem jí za gumovou, resp. půl roku jsem jezdil se zašpuntovanou hadičkou pod tapecem (dřevěný kolík z dubové větvičky ;) ) On zadní ostřikovač moc potřeba není... Špunt byl kvůli manželce aby nevyplavila tapec :) Když už tam budeš hrabat, tak zkontroluj kabeláž v průchodce, bývá tam popraskaná izolace, nalomený nebo i ulámaný dráty.. Nejlíp vyměnit celý dráty v místech ohybu za nový - omotat popraskanou izolaci izolačkou je jen krátkodobý řešení...
FF MK1 kombík 1,6 74 kW FYDD 2004, 260 kkm

Uživatelský avatar
odjinud
Junior
Junior
Příspěvky: 203
Registrován: 31.08.2009 13:21
Bydliště: Praha

Re: Prasklá hadička k zadnímu stěrači

Příspěvek od odjinud » 18.12.2017 22:17

Zdar, pánové, díky za rady. Forum mi nejde v práci, tak píšu až teď, z domova. Googlil jsem tu prve téma "odstřikovač" a nic jsem na tohle nenašel.

Dobrá zpráva je tedy, že je tam ta spojka a netřeba to táhnou přes celé auto. Teď ještě jak sundat ten tapec; není tu nějaký postup?

Ale hlavně - nevíte, co jste kde kupovali za to hadičku a ty spojky. Jaký průměr a délka (+ kde to mají).

Jinak kabely k stěrači a zadnímu zámku, prasklé v "chobotu" jsem už letoval asi 3x, výměna asi nebude špatný nápad.
odjinud / fromelsewhere
----------

Focus combi 2002 @ 1.6/16V 74kW @ Comfort plus

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: Prasklá hadička k zadnímu stěrači

Příspěvek od jenikHK » 19.12.2017 06:16

Ja jsem kupoval silikonovou hadičku v modelarskem obchode, tusim vnitřní průměr 6. Mam to s ni opravené 5 let a nevím o tom.stropnici vzadu staci trochu uvolnit, abyses dostal ke spojce rukou. Vzadu jsou dva plastové trny, které vytáhneš, jsou viditelné.
Možná jsem sundával i plastové oblozeni D-sloupku, ted uz nevím.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů