Pedál spojky

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kóťa » 22.01.2008 22:51

Je tam zle na fest,ale pokud mi nic nezbude....Neporadí foki?Jsem VIP :oops: :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
mehturt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2708
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mehturt » 23.01.2008 07:21

Ako som uz inde pisal, robi mi spojkovy pedal priblizne to iste, jemny skrabot, ale robi mi to aj plyn a dnes som zistil ze mi to nerobi pri vypnutom motore, t.j. ked som skusal na parkovisku len tak stlacat pedale tak ziadny zvuk.
2013 Focus kombi
bolo: 2007 Focus kombi 1.6 Ti-VCT Ghia-X
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kóťa » 23.01.2008 18:56

Jojo,přesně tak.S vypnutým motorem to taky nic nedělá.U mě "jen" ta spojka a při rozjezdu.... :?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
martinus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 104
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Los Kolínos

Re: Pedál spojky

Příspěvek od martinus » 14.03.2008 14:13

Taky pripojim problem se spojkou. Pri kazdym seslapnuti mi v ni jakoby cvakne. A dalsi problem je, ze kdyz sednu do auta, tak prvni seslapnuti spojky jde ztuha a dalsi uz zase hezky lehce. Co by to mohlo byt?
|1.8 tddi|66kw|90PS|r.v.02|kombi|modrá
Obrázek

jiřin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18.01.2010 23:25

Re:

Příspěvek od jiřin » 04.03.2010 00:01

Kota píše:Návod je to krásnej,ale já to mám trochu jinak.Asi že je to FFI před FL?Dívejte...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ahoj, já mám trochu jinej problém. Na obrázku je na spojkovém pedálu na levé straně takovej umělohmotnej šedivej palec nebo spíš tyčka, která asi při sešlápnutí pedálu zajede do toho černýho pouzdra. Dneska mi to nějak cvaklo a drhlo, za chvilku to přestalo. Pak jsem ale nejednou nemohl pedál šešlápnout (byl tvrdej). Po citlivém ladění rukou se rozhýbal, ale po šešlápnutí se ten plastový kousek rozlomil. Netušíte čím by to mohlo být?? Dá se sehnat plastový kolíček samotný nebo budu muset koupit celej pedál?

jiřin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18.01.2010 23:25

Re: Re:

Příspěvek od jiřin » 04.03.2010 11:43

[
Ahoj, já mám trochu jinej problém. Na obrázku je na spojkovém pedálu na levé straně takovej umělohmotnej šedivej palec nebo spíš tyčka, která asi při sešlápnutí pedálu zajede do toho černýho pouzdra. Dneska mi to nějak cvaklo a drhlo, za chvilku to přestalo. Pak jsem ale nejednou nemohl pedál šešlápnout (byl tvrdej). Po citlivém ladění rukou se rozhýbal, ale po šešlápnutí se ten plastový kousek rozlomil. Netušíte čím by to mohlo být?? Dá se sehnat plastový kolíček samotný nebo budu muset koupit celej pedál?[/quote]



Tak jsem musel koupit celej novej Hlavní spojkový válec za 2700 Kč což mě překvapilo, ale co se dá dělat.

Uživatelský avatar
Andymaniac
Junior
Junior
Příspěvky: 480
Registrován: 21.10.2011 10:42
Bydliště: Praha 8

Re: Pedál spojky

Příspěvek od Andymaniac » 08.05.2017 14:39

Ahoj, potýkám se s podobným problémem jako kolega přede mnou. Nějak jsem při vystupování blbě zavadil nohou o spojku a nejspíš mi praskla u konce ta tyčka co jsem označil červeně a teď se tam vaklá ve směru modré šipky. Asi budu muset vyměnit celý hydraulický válec, ale povolil jsem ten kovový držák, co drží pedál nejde to vyndat. Musí se otočit tím plastovým bazmekem co jsem zakroužkoval ? Nedělal jste to někdo, nebo není to někde popsané ve fordím servisním manuálu ? Díky.
Přílohy
IMG_1692.JPG
Ford Focus II kombi po faceliftu (2008)
Motor: 1,8 TDCi
Výbava: GHIA

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů