Engine system fault

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

"Engine Systems Fault"

Příspěvek od misoo » 25.08.2006 15:15

Ano, presne toto mi predvcerom vypisal moj Fosusik. :cry: Pritom blikal cervenymi kontrolkami na mna akoby minutu pred smrtou... Strachom som si skoro nalozil gate, ale zvladol som to odkarovat do servisu. Motor isiel sice trochu divne, sem tam sa stracala akceleracia a celkovo nemal ten spravny zvuk. V servise si ho nechali na pozorovania a diagnostiku. Dnes mi volali, ze je chyba v plynovom pedali, a musia objednat novy. Budem teraz tyzden bez auta... :(
Velmi sa tymto veciam nerozumiem, logicky by to aj mohlo byt, ale bojim sa, ci to spravne diagnostikovali a ci sa mi to po vymene pedalu nestane znova. Nemate nahodou niekto s podobnou vecou skusenosti ?

PS: par dni pred touto nemilou zalezitostou som nabural trochu zadok (vid fotky v galerii), neviem ci to nemoze mat s tymto nieco spolocne, i ked v servise mi povedali, ze urcite nie.
Za rady, napady a skusenosti vopred velka vdaka.

Vas "cernej jak bota" misoo :wink:

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 25.08.2006 15:50

Engine u FoFo je vpredu, ne vzadu. S tuknutym zadkem musis odjet normalne.
Plynovy pedal jsou vlastne potenciometry, alespon u meho. Pokud se vydrou, tak by se chyba mela projevit nejprve v tom, ze motor nedrzi nastavene otacky, podle mne jen chvilemi nebo jen pri urcitem seslapnuti.
Mi take diagnostika hlasila chybu v pedalu, pritom s nim v servisu ani nehybali. Tvrdili mi, ze mi to nedrzelo otacky, tak jsem na ne civel 8O asi jak na nova vrata, protoze jsem nic takoveho nepozoroval. Protoze mi chteli delat kopii cipu v klicku a rikali, ze jim to nejde pro tuto chybu, tak jsem nechal pedal vymenit, stejne to nepomohlo.
Pokud se chyba u tveho nespravi vymenou pedalu, tak bude na tobe, jestli si novy za cca 2500Kc nechas nebo tam budes chtit dat puvodni. Zalezi, kolik uz mas najeto. Ja mam puvodni v rezerve doma.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 25.08.2006 20:27

mam najazdene ani nie 5t km, auto ma tri mesiace, takze o vydretie hocicoho nepojde... ono sa to prejavovalo tak, ked som pri preradovani pustal spojku a pridaval plyn, tak asi na sekundu klesli otacky a potom vsetko ok. stalo sa to dokopy asi 10x. ako sa to stalo, tak zacal pindat palubny pc a hlasit tu chybu. potom chvilku pohoda a o minutku znova to iste...
dufam, ze na to maju masinky, a vypisalo im to tu pravu zavadu. ak nie, dam to tam znova a znova a znova !!!

:!: ...a jedna vec je zaujimava co sa tyka asistencnej sluzby (ktora vam akoze garanuje mobilitu pocas zarucnych oprav) : ak sa dopravi vozidlo vlastnymi silami do servisu, tak nema zakaznik sancu na nahradne auto. aj napriek tomu, ze ide o poruchu, ktora znefunkcni auto a to je nutene zotrvat v servise. akonahle sa to auto necha do servisu dotiahnut, tak narok na nahradne auto je.
ked som sa na to pytal v servise este uplne na zaciatku, tak mi povedal, ze ak to auto ide, tak kludne mozem prist do servisu, teraz ked to auto pozreli, tak mi ho nechcu dat, ze nedoporucuju s tym jazdit. ja truba som si precital podmienky na nahradne auto az potom. ked mi to spravi po tejto oprave znova, tak sa odveziem niekde na dialnicu a zavolam si odtahovku !!... :!:

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 25.08.2006 20:52

Tak ja nemusim mit obavy o nahradni auto. Za to pekne koukam, jake finty jsou na zakazniky nachystany. Tak nevypada solidnost, ale poradna drzost. :twisted:
Potenciometry jsou vodive pasky nanesene na foliich a snad po nich jezdi obycejny plechovy jezdec. Kdyz je to spatne poskladane, tak to muze byt vydrene.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 25.08.2006 22:17

aha, tak to potom hej, ak to blbo zlozili, tak niet pomoci... jedine v co dufam, ze to spravne diagnostikovali... sakra, normalne mam strach... :oops:

hej, su to k***y, kazda automobilka ma na svojich zakaznikov taketo finty... clovek aby si kupil rolsa ak chce seriozne sluzby... :?

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 26.08.2006 21:48

Ja bych kvuli tem "super" vyhodam a podminkam ani nechtel nove auto. Porad ti budou jenom se vsim delat problemy, nechteji uznat zaruku, ojebavaji opravy, ...
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Blekota
Junior
Junior
Příspěvky: 263
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno - teda skoro:-))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blekota » 26.08.2006 22:49

To Misoo - pedál si nech vyměnit, vždyt to mas v zaruce. Pokud se to nespravi, tak to nech stat za rohem servisu a vem si nahradni karu :wink:
nyní: FF3 Metal Grey 1,5 TDCI
dříve: FF2 Tango red 1,6
ještě dříve: FF1 Dark blue 1,6

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 28.08.2006 07:13

misoo píše:mam najazdene ani nie 5t km, auto ma tri mesiace, takze o vydretie hocicoho nepojde... ono sa to prejavovalo tak, ked som pri preradovani pustal spojku a pridaval plyn, tak asi na sekundu klesli otacky a potom vsetko ok. stalo sa to dokopy asi 10x. ako sa to stalo, tak zacal pindat palubny pc a hlasit tu chybu. potom chvilku pohoda a o minutku znova to iste...
dufam, ze na to maju masinky, a vypisalo im to tu pravu zavadu. ak nie, dam to tam znova a znova a znova !!!

:!: ...a jedna vec je zaujimava co sa tyka asistencnej sluzby (ktora vam akoze garanuje mobilitu pocas zarucnych oprav) : ak sa dopravi vozidlo vlastnymi silami do servisu, tak nema zakaznik sancu na nahradne auto. aj napriek tomu, ze ide o poruchu, ktora znefunkcni auto a to je nutene zotrvat v servise. akonahle sa to auto necha do servisu dotiahnut, tak narok na nahradne auto
ked som sa na to pytal v servise este uplne na zaciatku, tak mi povedal, ze ak to auto ide, tak kludne mozem prist do servisu, teraz ked to auto pozreli, tak mi ho nechcu dat, ze nedoporucuju s tym jazdit. ja truba som si precital podmienky na nahradne auto az potom. ked mi to spravi po tejto oprave znova, tak sa odveziem niekde na dialnicu a zavolam si odtahovku !!... :!:
Misoo....to ti s tym odtahom povedali urcite v Bratislave,ze?
Osobne mam tiez tu skusenost a preto,ak by sa v buducností nieco stalo/radsej nech sa nestane/,budem postupovat upne rovnako,ako ty. :idea: .Ach tie nase sluzby :evil: :evil:

Stenly
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 607
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Tábor

Příspěvek od Stenly » 28.08.2006 13:09

Ahmed píše:Ja bych kvuli tem "super" vyhodam a podminkam ani nechtel nove auto. Porad ti budou jenom se vsim delat problemy, nechteji uznat zaruku, ojebavaji opravy, ...
Souhlas. Takhle se v tom mohu hrabat sám, teda na co si troufnu, a na co ne tak do Lišova to nemám zas tak daleko. :wink: . A na nové stejně nemám :cry:
Focus 1,6 74kW, kombi black 2010 a od 4/2018 Superb II combi 2,0tdi

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 28.08.2006 19:27

Misoo....to ti s tym odtahom povedali urcite v Bratislave,ze?
Osobne mam tiez tu skusenost a preto,ak by sa v buducností nieco stalo/radsej nech sa nestane/,budem postupovat upne rovnako,ako ty. :idea: .Ach tie nase sluzby :evil: :evil:
Hej v Blave... :? Horsie je to, ze mi to nerobilo ani v ten den stale... ako sa mi to stalo prvy krat, tak dalsi krat az tak po 50km, takze mozno sa mi to nestane hned za branami servisu, ale neskor. Kazdopadne ako hovori Blekota, odstavim to a volam odtahovku !! :!:

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 28.08.2006 19:30

Souhlas. Takhle se v tom mohu hrabat sám, teda na co si troufnu, a na co ne tak do Lišova to nemám zas tak daleko. :wink: . A na nové stejně nemám :cry:
No ja si viem akurat tak doliat vodu do odstrekovaca a skontrolovat olej... :lol: :oops: Takze si sam aj tak nic nespravim. Je tam zaruka, takze ma tieto poruchy az tak ne*eru. Jedine to, ze som teraz bez auta. Priplatok za dodatocnu zaruku neni velky, takze to si tiez kupim na dalsi rok, takze co budem mat to auto, tak bude stale v zaruke... :wink:

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 29.08.2006 06:03

misoo píše:
Souhlas. Takhle se v tom mohu hrabat sám, teda na co si troufnu, a na co ne tak do Lišova to nemám zas tak daleko. :wink: . A na nové stejně nemám :cry:
No ja si viem akurat tak doliat vodu do odstrekovaca a skontrolovat olej... :lol: :oops: Takze si sam aj tak nic nespravim. Je tam zaruka, takze ma tieto poruchy az tak ne*eru. Jedine to, ze som teraz bez auta. Priplatok za dodatocnu zaruku neni velky, takze to si tiez kupim na dalsi rok, takze co budem mat to auto, tak bude stale v zaruke... :wink:
Misoo...predlzena zaruka sa da vybavit aj u nas na Slovensku,alebo musime ist do CZ,A,H......???

Uživatelský avatar
ihrdlick
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2046
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ihrdlick » 29.08.2006 06:37

Možná je to blbost, ale u FoFo I je ten vypínač paliva a ten reaguje i při nárazu do zadku auta. Pokud je i u FoFo II, tak je třeba jen tak napůl vypnutý. Sice se mi ta poslední věta zdá jako kravina, ale co když. Třeba může být někdě uvolněná nějaká hadička apod.
Obrázek
1.6i 2000*Facelift*16"*EA*DIGI KLIMA*BC*PA

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 29.08.2006 20:25

Misoo...predlzena zaruka sa da vybavit aj u nas na Slovensku,alebo musime ist do CZ,A,H......???
Neda sa to kupit v SR. :( Treba to kupit v CZ, ale plati to v celej EU, takze tak... :wink:

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 29.08.2006 20:29

ihrdlick píše:Možná je to blbost, ale u FoFo I je ten vypínač paliva a ten reaguje i při nárazu do zadku auta. Pokud je i u FoFo II, tak je třeba jen tak napůl vypnutý. Sice se mi ta poslední věta zdá jako kravina, ale co když. Třeba může být někdě uvolněná nějaká hadička apod.
V servise mi povedali ze to urcite nemoze mat nic spolocne s tym narazom. Ale logika mi hovori, ze preco nie, auto je strasne komplikovany stroj, a nevidim dovod, preco by to nemohlo mat napriklad aj taku pricinu ako hovoris. Aj ma zarazilo ze to povedal s takou istotou, ja by som si to netrufol tak povedat... Radsej mi mal povedat, ze sa na to pozru a uvidi sa. Len toho sa bojim, ze sa na to poriadne nepozru a bude sa to stale prejavovat...
Ostava mi jedine dufat a cakat... sakra, ked ja cakanie tak strasne nenaaavidiiiiiiiiiiim... :cry: :cry:

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů