Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 12.04.2016 15:29

Rád bych požádal o radu s naším pracovním Vivarem http://www.auto-database.com/image/opel ... 114329.jpg - 1.9 rv. 2004.
V teplých dnech - ale i třeba dnes - se stane, že někam dojedeme a po dalším nastartování motor sice naběhne, ale na plyn nereaguje. Nejdřív to kolegové řešili tím, že startovali "s plynem", ale to teď už nefunguje. Teď se osvědčilo nechat motor chcípnout proti rychlosti na ruční brzdu - čímž se auto oklepe a plyn reaguje. Oba jsou zkušení řidiči a předpokládám, že se k dieselu chovali vždy s citem a nechávají klíček v poloze pro žhavení atd. Auto má paradoxně nalítáno jen asi 70.000km - většinou cest po Praze do nějakých 20-40km každá. Už bylo v několika servisech, na přehrání FW, kontrole všeho možného a diagnostice v několika servisech (včetně renaultu) - ale nic se nenašlo.

Pokud to teda není nějaká klasická závada těhlech aut - což by někdo z odborníků zde mohl znát - mohl by mě někdo nasměrovat na servis nebo člověka jako jich tu pár je na foru na Fordy - co by z pohledu elektroniky mohl auto prohlédnout? Pokud už jede, tak na plyn reaguje normálně, motor má očekávaný výkon - takže bych nemyslel, že je to mechanická věc (vstřiky atd. nikdo měnit moc nechce - páč teď už by šly i s hlavou). Kdybych to uměl rozebrat - tak bych se asi díval na signál od plynu do řídící jednotky a co z ní leze - případně na jednu bolest - na elyty - ale to je jen z mojí zkušenosti z IT...

:roll:
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
Prazan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 21.03.2013 12:15
Bydliště: Praha 9

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od Prazan » 12.04.2016 15:49

Já jsem schopný jen dodat kontakt na člověka, který má autoservis v Praze na Harfě. Tam jsem jezdíval se svým Oplem (Vectra B) a vždycky pomohl. Záruka úspěchu to ovšem není :-)
Zkus mu po telefonu 605 252 822 (Rudolf Halva) popsat problém a uvidíš.

edit: Případně zapátrej na relevantnějším fóru.
byl: Ford Focus II kombi r.v. 2006 - 1.8L Duratec HE
je: Toyota Avensis Verso 2.0i

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 12.04.2016 16:22

Dik - ono je to totiž docela nepříjemné (dnes jsme stáli asi 10min ve vjezdu do Softcomu :oops: )
Na tom foru jsou dotazy typu http://www.club-opel.com/forum-tema/kon ... lyn-116879 a http://www.club-opel.com/forum-tema/po- ... edal-74628 a http://www.club-opel.com/forum-tema/ope ... edal-87419 - ale vzhledem k tomu, že už to v servisu bylo - tak by byl nejlepší frajer, co řekne jestli to má cenu kuchat nebo ne - protože to auto je na tipcaru tak za 100-120k
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
FrFill
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 625
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Bor /Česka Lípa

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od FrFill » 12.04.2016 19:02

Ahoj tak ja bych to typoval na pojistkovku v motorem prostoru (pokud tam je) staci ji otevřít a zespod napruzit kontakty svorek (pinu) a protoze Vivaro neznam tak projistotu vsechny velikosti....a urcite bude po problému.
"UŽ NE "Ford Focus 16 16V combi rv.9/99,alu 16",K/N vložka
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 13.04.2016 07:42

jj - za zkoušku nic nedáme a již jsme se v práci domluvili, že to provedeme

očividně to není ojedinělá závada - ale někomu to dělá za studena, u nás většinou zatepla :bebng:
https://www.google.cz/search?q=vivaro+n ... e&ie=UTF-8

Zlatý počítače teda :))))
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
FrFill
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 625
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Bor /Česka Lípa

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od FrFill » 13.04.2016 15:29

Uz jsem podobný problém resil na dvouch H-ckovejch Astrach a jednou dokonce měnil znamej plynovej pedál víceméně zbytečně....byl to spatny kontakt na pinu.....snad to dopadne dobre. :palec_nahoru:
"UŽ NE "Ford Focus 16 16V combi rv.9/99,alu 16",K/N vložka
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 02.05.2016 09:43

v pinu u plynu nebo nekdo do ridici jednotky? ted nam do toho tak trochu malem snezilo - a auto bylo po republice na koncertech - ale uz se na to chystame
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
FrFill
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 625
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Bor /Česka Lípa

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od FrFill » 02.05.2016 19:42

hele asi takhle Vivaro neznam tak popisu ja jsem to delal na H-čkovy Astře:je to pojistkovka v "motorovym prostoru" otevřeš ji a uvidíš pojistky.Pak by jsi tam mel videt asi cca 4 šroubky ty vyndáš a ted jde o to dostat se jakoby do spodniho patra,takže musis tu plastovou desku nadzvednout a vyndat a pak jsi u pinu ktere musíš napružit....ja vždy napružil všechny

...a vyhodilo to auto nejakou chybu na budikach???jde udelat diagnostika v aute bez op-comu stací pedal spojka,plyn a klíček do kontrolek
"UŽ NE "Ford Focus 16 16V combi rv.9/99,alu 16",K/N vložka
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 03.05.2016 12:50

asi jsem noob nebo neumim najit spravny manual (kupovano jako neve v 12/2004 - takze hadam to bude +- model) - ale nepodarilo se mi najit OBD konektor. Na budikach to chyby neukazuje - pokud jsem mel moznost se podivat.

Dnes kolegove projeli pripojeni k ridici jednotce a vsechny konektory strikli kontaktolem. Ackoliv to s tim nema 100% souvislost, tak jsme vymontovali a vycistili i EGR ventil - https://ctrlv.cz/3GjT, kteremu se nejprve nechtelo moc otevirat...

Kolegove co s tim jezdi, tak rikaji, ze minimalne volnobeh se zklidnil - uvidime jeste se s tim musi udelat alespon testovaci jizda, ale plyn reagoval normalne (spis si myslim, ze je tam uz taky pekne oholena spojka...)
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
FrFill
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 625
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Bor /Česka Lípa

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od FrFill » 03.05.2016 16:49

....na budikach nic neuvidíš. ...sviti kontrolka (žluta) auticko s klíčem??pokud ano tak seslapnout pedal spojky a plynu a pritom otočit klicek do polohy II (kontrolky) NESTARTOVAT! !!....a melo by se ti objevit misto stavu km cislo chyby.
"UŽ NE "Ford Focus 16 16V combi rv.9/99,alu 16",K/N vložka
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 03.05.2016 18:01

Podle http://www.outilsobdfacile.com/location ... l-vivaro-1 je port v krytu pod volantem - tam jsem jeste nekoukal ;) Takze zitra vezmu svuj BT OBDII dongle do prace a podivame alespon pres Torque - pripadne ykusime tvuj postup - dik
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 04.05.2016 13:28

tak jsem zkusil plyn+spojka a nic, co je zajimavejsi - ze torque mi pise, ze nemuze z ECU nacist zadny PID - proste to nehodlalo nic ukazovat - tak nevim

v kazdem pripade jsme dnes udelali jizdu s par zastavkami a ze vsech jsme odjeli na prvni start, vcetne prvniho se studenym motorem - tak snad se to povedlo
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
FrFill
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 625
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Bor /Česka Lípa

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od FrFill » 04.05.2016 19:30

....tak urcite to je spatnym spojem pinu tak snad jste našli ten spravnej :wink:
"UŽ NE "Ford Focus 16 16V combi rv.9/99,alu 16",K/N vložka
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 09.06.2017 21:31

omlouvam se, že tohle téma zase otevírám, ale žádný ze servisů (včetně srba atd.) zatím nepomohl - a vzhledem k teplejším dnům se auto stává nepoužitelným.

Situace:
Auto (Opel Vivaro 1.9) stojí před barákem přes noc. Auto je nastartováno a normálně reaguje na plyn, rychlosti atd. Po přejetí pár km a 10-15min nákupu s vypnutím motoru se motor sice rozběhne, ale na plyn nereaguje. Při zařazení rychlosti a pokusu o rozjezd má jakákoliv malá překážka (kopeček - např. při výjezdu z parkovacího místa) za následek klesání otáček pod volnoběh - tj. od cca 1000+ rpm na 700-500rpm a pak chcípnutí (pro spolujezdce stejný pocit jako rozjíždění se zataženou ručkou). I můj FFocus se v pohodě rozjede jen na spojku a diesel s vyšším Nm to musí dát bez problémů - jenže v poslední době se k tomu přidalo i klepání i s vyšláplou spojkou.

Je to služební auto ve škole - už to bylo v x servisech - jeden říká elektronika a další vstřikovače (zapečené do hlavy - nikomu se nechce s tim něco zkoušet). EGR jsme čistili ručně - viz tento thread. Všechny konektory k ecu jsou prostříkané kontaktolem. Nicméně se mi nechce věřit - že když tady pro naše miláčky jde sehnat a vyměnit ecu pomalu za pár stovek (jednotek tisíc), že by to u opelu nešlo alespoň vyzkoušet. Případně nějaký lépe vybavený auto-elektrikář, že by nebyl schopný proměřit podstatné digitální a analogové veličiny a signály? Samozřejmě byl každý servis zaplacen atd. - ale navrhované pokusy o opravy znamenají asi tak 1/3 - 1/4 tržní ceny auta, bez záruky na funkčnost. Autu je sice už 13 let, ale má najeto něco přes 70k km - bohužel většinou jen krátké trasy po Praze. OBD port sice má, ale jak už jsem psal - tak Torque nic.

Chtěl jsem se proto ještě jednou zeptat na doporučení i na nějakého schopnějšího garážistu, který by byl ochotný se v tom povrtat - v týdnu jsme např. jeli právě takové nákupní kolečko a auto začlo na parkovišti u hobby marketu fungovat na plyn až asi po 40tém pokusu - ale vždy se motor rozjel. Když už se chytne, tak funguje normálně. Bohužel je to už tak starý, že amatersky s OBD2 donglem s tím nikdo nic neudělá (nenaměří) a jen hádáme - na parkovištích se na nás už taky koukaji divně :-)


Jinak viz
http://www.club-opel.com/forum-tema/po- ... edal-74628
http://www.club-opel.com/forum-tema/ope ... edal-87419
https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=89&t=4298
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 99e4ca9ecc

Suma sumárum a) vstřiky - neurvat - repasovat, b) elektrika - konektory, c) palivovy filtr, d) vstriky (+spekulace k EGR)

Tohle (navíc jako nerefrent, takže bych vlastně měl jen sedět jako spolujezdec) já asi fakt nedám dohromady - ale zajímavé, že to nedali ani ty servisáci.... hledání pokračuje! :-)
Naposledy upravil(a) LuckyLuk dne 27.09.2019 17:09, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Uživatelský avatar
LuckyLuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 05.06.2014 13:14
Bydliště: Praha 4

Re: Opel Vivaro - (ne)reakce na plyn

Příspěvek od LuckyLuk » 15.06.2017 12:32

BTW ještě jsem zkusil amatérsky zapátrat - krom toho, že jsem mu dali pít VIF....
našel jsem podobné symptomy - krom odkazu na konektory ECU, verze FW, problémy se vstřikovači - jsem našel odkazy na EGR (čištěno), váhu vzduchu (MAF senzor) a také na čidlo klikovky (crankshaft sensor) - mohlo by to vysvětlovat neochotu rozjet se "na spojku bez plynu" tj. pokles otáček z volnoběhu na 1000-700-500-0 při pokusu o rozjezd bez plynu? (také solidní cukání, nejvíc patrné při pokusu o rozjetí na zpátečku)


Jak jsem psal - x servisů nevyřešilo nic - auto buď půjde do roka ze skály nebo se to vyřeší (asi na ulici :nixw: )
Ford Focus II combi - 1.6 16V 74kW, Colorado Red, manual, pre-facelift (2006)
130 - 90 - 50

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů