Ford Tourneo Custom

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5340
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Stanley_vy » 15.01.2024 19:44

Vzhledem k tomu, že bych auto chtěl napřed vidět, a ideálně i vyzkoušet naživo, a aktuálně jsou nejbližší terminy v srpnu (predokolka automat), v prosinci (AWD) a v březnu 2026 (predokolka), takasi za dlouho. Ale do Olympie se asi stavím. :)


Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3705
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Sentik » 23.01.2024 09:07

Si myslim, vypadá dobře ... akorát abys byl spokojen, tak předpokládám musíš zapřáhnout něco za to, aby to mělo aspoň 15metrů :mrgreen:
Autobusáci.

btw. to propojení displejů, to je VW jak vyšitej, volant díky Bohu normálně Fordí, parádní ergonomie a tlačidla
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5340
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Stanley_vy » 23.01.2024 10:44

12 metrů stačí, 15 má tříosák. :D

Volant padne do ruky pěkně, na displeje jsem byl zvědav, nechal jsem si je schválně "oživit" - neuráží mě. :) Klavírní lak kolkem nich bych vynechal. Příjemné překvapení jsou měkčené plasty na dveřích (horní část) a palubce. Horší, dodávkový dojem, už dělají velké plochy šedých plastů na dveřích a bočnicích (třeba to ale bude v produkčních autech jinak) Na FB někdo nadával na dvojsedačku ve třetí řadě, v produkčních autech budou tři samostatné sedáky.

Next stepos půjčit si předváděčku aspoň na dva dny. a rozhodnout se, jestli L1 nebo L2 :D Výbavou je mi nejbližší Activ, akorát je to buď manuál nebo automat s AWD, což vlastně nevím, zda bych chtěl taky pořád tahat... :nixw:

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3705
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Sentik » 23.01.2024 12:39

Koukám, že ta volba není jednoduchá, ať už jde o jakejkoliv model/značku... Neusnadní člověku moc nic.
Ale si říkám, že u takovýho rodinnýho busu, kde to asi bude řídit i tvá paní, se ten automat hodí. Na ty delší trasy co s tim zcela jistě plánujete, je to pak pohoda.

K designu, ten klavírní lak kolem displejů, to je naprostej mor, neni to hezký už tejden po nákupu, nechápu, že se pořád nepoučili a lidi to pořád "chtěj" :nixw:
Zaprášený je to furt, udržovat se to nedá, vlásenkovitý škrábance na tom pak jsou, nesnášim to :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5340
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Stanley_vy » 24.01.2024 08:52

Já nemám s automatem větší zkušenost, ve vypůjčené Kuge mi nevadil, žena by určitě ocenila (ale taky vždy jezdila s manuálem). Na druhou stranu pořád vnímám manuál praktičtější pro tahání přívesu. Ale třeba už to není opravda. :) S automatem je zase spojena silnější motorizace a oproti minulé generaci už může i něco tahat (myslím, že do teď max 1000 kg :bebng: ). Nevýhoda vyšší spotřeba (cca půl litr dělá automat a další půllitr awd).

Z displejů jsme měl trochu strach, naživo celek v pohodě. Třeba nebude klavírní lak všude...

Jirka-Ford
Příspěvky: 1
Registrován: 05.03.2024 01:00

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Jirka-Ford » 05.03.2024 01:19

Sentik píše: 23.01.2024 09:07 btw. to propojení displejů, to je VW jak vyšitej, volant díky Bohu normálně Fordí, parádní ergonomie a tlačidla
ahoj,
..to bohužel nemá propojený displeje jako má VW. Původně jsem si to myslel taky. Sync 4 má jenom krásnou grafiku, animace a o něco
větší displej a nové funkce, ale tím to končí.
Mapu to před volant prostě nedostane. Na navigaci se dál musí řidič dívat doprava a nebo se spokojit se šipkou před volantem jako u Sync 3.

Dost to nechápu, protože je to čistě soft záležitost. Animovaný domečky, ohně a podobný blbiny tam mají, ale na praktickou volbu se u Fordu vyprdnuli. Docela jsem se na to těšil, ale to bych si asi musel koupit T7. Sync 4 propojené displeje nemá, každý funguje samostatně a pouze si předávají některé informace.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3705
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Sentik » 05.03.2024 08:45

To propojení jsem měl na mysli z pohledu designu, né technický propojení displejů, prostě že to vypadá na pohled úplně jako ve VW :mrgreen:

Mapa na displeji před řidičem je věc názoru, já to nesnášim, protože se při svojí vejšce nejsem schopen v žadným autě usadit tak, abych na to viděl. Na středovým displeji je to podstatně lepší a ergonomičtější :nixw:

Případně nejlíp projekce před sebe jako v Mercedesu, ale to máme smolíka.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Raada
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2605
Registrován: 07.09.2008 00:35
Bydliště: Exit 10 na D10

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Raada » 07.03.2024 10:12

Taky se hlasim jako teoreticky zajemce. Ale jsem bohuzel hooodne rozmlsanej vybavou Vignale a celkove jizdnima vlastnostma a silou motoru v S-maxu. Pomalu premyslim, co si koupim az S-Max doslouzi a tohle auto je v mem hledacku uz nejaky cas. Urcite na delsi cesty chci zase automat (uz s nim jezdim 8 let a na dalkovy cesty super). Na tahani privesu je dvojspojka na prd, ale tohle by melo mit menic a ten by mel byt OK. Vadi mi ale teda kombinace s AWD. Tu ja nevyuziju a tahat zbytecnou vahu, vyssi spotrebu a mit vec, o kterou se musim starat to nechci...

Zatim mam cas, Maxik ma nalitano lehce pres 140tis. km, ale rocne pribyde kolem 20tis. km a dvoukilo je tam za chvili. U nej se mi libi, ze nemusim resit vypinani start/stop (mam vypnuto sw), asistent v pruzich me neprudi a pokud ho jednou vypnu tak je proste porad i pri dalsich startech vypnuty, nemusim dokolecka nastavovat nejake jizdni rezimy, nic. Proste sednu a jedu a vse funguje vcetne vetsiny ovladani klimy, hlasitosti tlacitkama. U starsi Galaxy je to jeste lepsi (klimu si uplne ve vsem nastavim tlacitkama). Nesnasim loveni neceho na displeji...

S timhle asi budu u novejsich aut bojovat, ale bohuzel nebudu mit na vyber. Treba ale zvolim opacnou cestu a Maxika dojezdim dokud budou deti v sedackach a pak uz by nam zase teoreticky mohl stacit velkej, nizkej kombik ( s laskou vzpominam na predchozi Mondeo)...

Kazdopadne novy Tourneo Custom budu sledovat a tesim se na nejaky prakticky testy a treba u nej opravdu za par let skoncim.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3705
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Sentik » 23.03.2024 10:41

https://www.auto.cz/za-volantem-fordu-t ... aci-151974
Pro větší rodinu paráda

EDIT:
https://www.youtube.com/watch?v=vqqwNhKE5xM
Ford Tourneo Custom 2.0 TDCi 170k A8 AWD Titanium L2 4K: Najlepšia osobná dodávka?
Michal Karpat - Autožurnál TV

a tady máte taky inspiraci :)
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5340
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Stanley_vy » 27.03.2024 07:45

Četl jsme a zrovna po očku sleduju. :)

Už jen nějakou rozumnou nabídku. Zatím je po ČR jen pár předváděček/skladovek, samozřejmě "v plné palbě" za 1,5M CZK. Přitom mě by stačil krátký Active s pár drobnostma navíc. :oops: Akorát mně štve, že Active neumí automat bez čtyřkolky, protože dohromady už je to +200k CZK. Postupně by pak měli nabíhat ještě další věci, jako třeba tři samostatné sedačky atd...

Včera jsem si všiml, že teď Ford od dubna zrušil cenové zvýhodnění "až 157k CZK", které tam bylo (což by asi pro mě stejně nebylo relevantní, kdybych chtěl využít slevu (21 - 24%), kterou mám k dispozici od zaměstnavatele.

K tomu jsem četl o dodacích dobách 12 - 24 měsíců. :bebng: No není to zatím nejlepší doba na nákup. :D

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3705
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Ford Tourneo Custom

Příspěvek od Sentik » 27.03.2024 13:04

Stanley_vy píše: 27.03.2024 07:45 .... kdybych chtěl využít slevu (21 - 24%), kterou mám k dispozici od zaměstnavatele.

K tomu jsem četl o dodacích dobách 12 - 24 měsíců. :bebng: No není to zatím nejlepší doba na nákup. :D
ad 1) to je moc pěkná sleva, taky by se mi taková líbila :oops:

ad 2) tak dlouho Galaxy nevydrží, je třeba rezervovat, čas poběží, Galaxy se prodá .. mezi tim stlučou Tourneo a vše do sebe krásně zapadne :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Ford“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů