Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Prostě vše kolem vzduchu.....
Odpovědět
Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 11.12.2010 18:03

Caute.
Mam aut. klimu a stve ma jedna vec. Ide o to ze na klime sa nastavuju stupne na aku ma vykurit a udrziavat teplotu. Nikde sa neda nastavit sila-tvrdost kúrenia, v rezime AUTO....
Funguje mi to tak ze ked sa zahreje motor a mam nastavenu teplotu na 22 ide ventilator asi na 2. stupen rychlosti (pri rezime auto a vypnutej AC).Ak chcem rychlejsie vykurit interier musim nastavit vyssiu teplotu alebo rovno HI. Vtedy ide fukar naplno. Lenze potom sa po par km spamatam ze mi je horko a musim naspat prestavit na 22-21 stupnov.
Bolo by super aby sa dalo nastavit ako na Oploch ze ked nastavim 22 tak aby mi co najskor a vykuril na tuto teplotu. Ventilator vo focuse pusta na plne otacky iba ked je velky rozdiel teplot alebo ked je nast na HI.
Opel to ma ,,inteligentne" a to ze pri nastavení strong sa snazi co najskor dosiahnut teplotu a ked sa blizi k teplote ubera na sile ventilatora.
Viem ze kazdemu vyhovuje nieco ine ale hlavne v zime mi toto dost vadi...Je to potom taka polo aut klima kde aj tak musim rucne regulovat stale teplotu-silu zohrievania...
.Mam tento model:
Obrázek
Napr. v Opel Zafire sa da na aut. klime nastavit 3 rezimy strong,normal a eko. A toto mi chyba vo focuse.

Viete niekto ako by sa to dalo nastavit ?

Viem ze sa da regulovat pri vypnutom rezime AUTO, ale to zas nereguluje samo vobec rychlost ventilatora ani smer kade fuka (okno-nohy-predom)... proste ako nastavim tak fuka reguluje iba teplotu vzduchu.

dik
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 11.12.2010 18:03

ked stlacim auto zapne sa aj AC, viem ze cez zimu nebude chladit ale mam odpozorovanu vec, prisiel som na to ked som mal prepnute na PP okamzitu spotrebu a ked som tukol Auto tak sa zaplo AC on , a okamz spotreba stupla cca na 1L inak 0,5-0,6 a vonku bolo cca 10 stupnov...
Obrázek
a je to dost neprakticke ..
priklad:
teraz nastartujem. zapamatane je 22 auto.
ked sa mi zahrejem musim stlacit : AAAAAAA,D,E
ked sa auto vyhreje musim dat: F, C , zapnut auto a vypnut AC (ktore sa zapne)
to je viac ovladania ako pri manualnej klime ... :evil:
ps: MAM NASTAVENE MONO rezim cize nie ako na foto, rovnako pridava lavu aj pravu zonu

Cez horucavy som s tymto aitom este nejazdil ale myslim ze s klimou to bude tiez podobne ...
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Uživatelský avatar
Croog
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 27.12.2009 00:39
Bydliště: Praha

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od Croog » 11.12.2010 20:09

No já nemůžu moc srovnávat, ale autoklima ve focusu mi moc vyhovuje a podle mě se chová adekvátně:
Když v zimě nastartuju, klima rozumně vyčkává než se začne zahřívat motor, aby na mě nefuněla studený vzduch. Jakmile to má smysl, začně posílat teplý vzduch na nohy. S ohříváním motoru zvyšuje intenzitu foukání, ale ne tak, aby to v autě hučelo jak v turbíně. Překvapilo mě, jak rychle dokáže takto interiér příjemně vytopit - i když určitě v tom subjektivní roli hraje i výhřev sedaček..
Ford Focus Kombi Ghia 2006 2.0 TDCi, Black Panther

Uživatelský avatar
miro
Junior
Junior
Příspěvky: 454
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od miro » 11.12.2010 21:53

mam tiez automat a jedine co v zime robim je, ze stlacim odhmlievanie predneho okna spolu sa pusta aj zadne a po chvilke to vypnem a klima sa vrati do stavu v akom bola nastavena :-)
Ford FOCUS II 1.6 16v Duratec Ti - VCT ghia (115 k) 2006 K&N Air Filter
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 11.12.2010 22:21

Croog píše:No já nemůžu moc srovnávat, ale autoklima ve focusu mi moc vyhovuje a podle mě se chová adekvátně:
Když v zimě nastartuju, klima rozumně vyčkává než se začne zahřívat motor, aby na mě nefuněla studený vzduch. Jakmile to má smysl, začně posílat teplý vzduch na nohy. S ohříváním motoru zvyšuje intenzitu foukání, ale ne tak, aby to v autě hučelo jak v turbíně. Překvapilo mě, jak rychle dokáže takto interiér příjemně vytopit - i když určitě v tom subjektivní roli hraje i výhřev sedaček..
ano ale viac by mi vyhovovalo keby ked sa ohreje motor CO NAJSKOR vykurilo kabinu... !
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7237
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od Quickie » 12.12.2010 00:16

ja neviem ci uz chcete mat z tych aut boeingy alebo co :nixw:
auto ti kurit nebude skor , kym sa ako-tak nezohreje motor, čo by si sa aj na lentilky poskladal.. mas diesel , ten sa zohrieva dlhsie.. ked chces mat co najskor vyhriatu kabinu, treba kupit napr. webasto a pod zadok domontovat vyhrievaky..
nečakajte od tych aut zazraky na pockanie preboha...
nic v zlom ale pred par rokmi sa v autach jazdilo v prešivakoch a bufajkach a teraz by ludia chceli v decembri jazdit v plavkach hned po nastartovaní

Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 12.12.2010 00:37

tak to si nepochopil o com pisem , ide o to ze kuri ale pri auto rezime nepusti aj po ohriati motora hned naplno vetrak .,...
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Uživatelský avatar
miro
Junior
Junior
Příspěvky: 454
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od miro » 12.12.2010 09:19

moj automat si prida aj otacky ventilatora, ale nie na max ako to chces ty.
Ford FOCUS II 1.6 16v Duratec Ti - VCT ghia (115 k) 2006 K&N Air Filter
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 12.12.2010 10:16

miro píše:moj automat si prida aj otacky ventilatora, ale nie na max ako to chces ty.
pridat prida aj mne otacky, to ano ale keby ze este viac tak by skor vykurilo ... to riesim

ked das HI tak prida max otacky a o to ide aby ked uz to je automatika aj automaticky fungovalo
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Uživatelský avatar
miro
Junior
Junior
Příspěvky: 454
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od miro » 12.12.2010 11:59

no ine to asi nebude budes si musiet zvyknut :-(
podla mna ak motor nema dostatocnu teplotu je zbytocne aby fukal silno studeny vzduch.
Ford FOCUS II 1.6 16v Duratec Ti - VCT ghia (115 k) 2006 K&N Air Filter
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od georgi » 12.12.2010 12:24

Jackdaws - este jedna vec, auto zacina kurit skor, nez ma motor pracovnu teplotu (~90), a samozrejme intenzivne kurenie mu to vyrazne stazuje. Automaticka klima je preto podla mna schvalne nastavena na jemnejsie postupne kurenie, aby mal motor sancu co najskor sa zahriat uplne. Mam tiez 1.8TDCi a viem, ze ked je poriadna zima, dokaze motor pri jazde na volnobehu dole kopcom samovolne vychladnut, takze zrejme toho prebytocneho tepla az tak extremne vela neprodukuje...
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 12.12.2010 19:47

tak dnes som odsledoval nasledovne.

moja ac ma 7 stupnov ventilatora.

Po zahriati motora vonku 0 st nastavim 22 a AUTO ide priblizne na 2,3 stupen ventilatora ked dam HI ide cca na 5 stupen (nezobrazuje palicky).Odhadujem podla zvuku lebo ked som nasl vypol rezim auto a dal max otacky fukalo vyrazne hlasnejsie...

Skusal som zapinat AC ale podla toho ze BC neukazuje ziadne zvýsenie okamz spotreby na volnobehu myslim ze sa ani nezopne klima, asi kvoli nizkej vonk teploty... takze neviem kedy ju premazem....
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Uživatelský avatar
stand
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1010
Registrován: 06.10.2008 09:09
Bydliště: Plzeň

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od stand » 12.12.2010 19:58

Automatická klima sama dle danných podmínek(venkovní teplota, vnitřní teplota, sluneční svit) určuje, jakým způsobem se dostane na požadovanou teplotu, tzn že buď vlažný vzduch/více objemu vzduchu, nebo výrazně teplý vzduch a méně vzduchu. Je to logické a mimo to, když si nastavíte 24°C na autoklimě nebude vám foukat vzduch o teplotě 24°C, ale takový aby dokázal vytvořit požadovanou teplotu v celé kabině.

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7237
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od Quickie » 12.12.2010 22:26

jackdaws píše: takze neviem kedy ju premazem....
neviem odkial si kedze to nemas uvedene... ak mas moznost, zajdi do nejakeho nakupneho centra na nakup, odstav auto v podzemnej garazi.. tam je isto viac ako 4°C

Uživatelský avatar
jackdaws
Junior
Junior
Příspěvky: 234
Registrován: 13.04.2010 12:44

Re: Nastavenie ,,tvrdosti-sily" kurenia aut. klimy focus 2007

Příspěvek od jackdaws » 13.12.2010 08:40

no jasne ze do nakupneho ale ked tam pridem tak idem do nakupneho Mirage ZA napr. a ked odtial odchadzam tak skoro vzdy ukazuje teplotu -1 -2 ako keby bol cely zamrznuty snimac vonk teploty , ktory inak ukazuje presne... a pol hodinu s nastartovanym motorom a zapn klimou na volnobehu asi stat nebudem ...
ale inak je pravda ze ani pri 2 st sa klima nespusti ak je AC ON... ani o deci nestupne okamz spotreba na volnobehu...
Focus 1,8 TDCi 85kW Hatchback, Collection 2007, model 2008

Odpovědět

Zpět na „Focus - klimatizace a ventilace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů