Potopa v autě

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
tonmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: u Frýdku-Místku

Re: Potopa v autě

Příspěvek od tonmen » 28.09.2010 10:22

Pro doplnění informace. Můj problém se zatékáním je vyřešen. Nakonec zatékalo přes čelní sklo nahoře u řidiče. Podél sloupku to šlo dolů k pedálům. V servise utěsněno a konečně OK.
Ford Focus 1.8 tdci combi, 2004,

Obrázek

pripluv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29.09.2010 15:35

Re: Potopa v autě

Příspěvek od pripluv » 29.09.2010 15:43

Hezký den,
tak i já jsem dnes zjistil potopu v autě. Ráno jsem po desetikilometrové jízdě vystoupil z vozu a zjistil jsem, že pod spolujezdcem mám kaluž. Ale jako třeba 3 cm hloubky. Pod řidičem absolutně sucho. Sedačky a všechno (dveře zevnitř, tesnění okolo skel a tak) suchý. Dostal jsem radu, jestli není zanesený odtokový kanál pod stěrači (a následně přes pylový filtr do kabiny), to teprve musím zkontrolovat, nicméně bych měl otázku – když vám do vozu zateklo těsněním, měli jste pod ním (jako pod tím těsněním) mokro nebo ne? Trochu mne totiž mate, že zbytek vozu je úplně suchý 8O .

hundertwasser
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26.09.2010 17:44

Re: Potopa v autě

Příspěvek od hundertwasser » 29.09.2010 23:27

Tak jsem zjístil, že voda která stékala až pod sedadlo spolujezdce pocházela z neutěsněných děr po zahrádce. Taky mě to mohlo napadnout dřív. Mám FOFO teprve pár dní. Zatím jsem všechny 4 díry utěsnil vždy dvěma 30 minut žvýkanými žvíkačkami. :-) nic lepšího jsem totiž nesehnal a stále a stále prší. Od té doby je v autě sucho. P.S. nevíte někdo prosím jestli se dají sehnat nějaké těsnící šrouby do otvorů po zahrádce? FOFO je 1.8TDCi Combi, Sport, 2006
FOFO 1.8 TDCi, 2006 Sport

Uživatelský avatar
spachal
Junior
Junior
Příspěvky: 323
Registrován: 24.07.2010 19:58
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Potopa v autě

Příspěvek od spachal » 30.09.2010 02:27

>pripluv: mozna bys mel zkusit, klidne i preventivne, podlepit torpedo u spolujezdce, koupit ve fordu metr lepici pasky ("medvedi lejno", budou vedet o co se jedna, cena asi stovka), opatrne odendat ten plastovy kryt (velmi opatrne, at neutrhas zapadky - http://focus.fordclubs.org/navody/05.php), ocistit plast a sklo od stareho lepidla, prilepit nove a nasadit. Prace asi na ctvrt hodiny a zaroven si muzes zkontrolovat nebo vymenit i pylovy filtr :]
Netesnost torpeda a nasledne zatekani pres filtr se projevuje presne takhle, jak popisujes, resil jsem pred tydnem neco velmi podobneho ..
ex. FFI 1.6 kombi 2000, soucasne Chrysler Grand Voyager 3.3i

pripluv
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29.09.2010 15:35

Re: Potopa v autě

Příspěvek od pripluv » 30.09.2010 06:31

Diky, mrknu na to. Zároveň jsem prozkoumal, že mi ještě po stranách čelního skla mírně odstává těsnění, na to se taky zaměřím. Snad to dopadne.

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host