koupe ford focus 1,6 16V

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Uživatelský avatar
roberto
Junior
Junior
Příspěvky: 206
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

koupe ford focus 1,6 16V

Příspěvek od roberto » 21.07.2006 15:31

Muzete mi poradit na co si dát pozor pri koupi dovezeneho Focuse.Objednal jsem si u spolecnosti Autopp forda focuse 1,6 16V hatchbacka na dovoz.ma mi ho privest koncem cervence za cenu 160.000,-. Jelikož jsem laik ,tak nevím na co všechno si dát pozor. Sam. tam pojedu se svým automechanikem,ale stejně..prosím o radu .Díky roberto

Uživatelský avatar
romanm
Junior
Junior
Příspěvky: 377
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: JC

Příspěvek od romanm » 21.07.2006 15:48

zkus tady zapátrat, je tady spousta užitečných informací,já je taky našel a hodily se,ale z vlastní zkušenosti:
zkontroluj airbagy-krytky airbagů by měly být bez poškození a sedět hlavně ta u spolujezdce,aby tam nebyly po obvodu stopy jak to někdo páčil,podívej se vevnitř na podlaze pod přední sedadla jestli tam nejsou malé zbytky střepů z předního skla,nikdo to nedokáže 100% vyčistit!
-podívej se na zámky pásů na předních sedadlech.Jsou uchyceny na lanku k teré je v takové plastové harmonice.Ta harmonika nesmí být stažená a pokroucená,pokud ano tak při bouračce byly aktivovány airbagy a tyto zámky byly pyropatronou staženy směrem k podlaze a už tak nevykukují nad okraj sedadla nebo jsou pod okrajem sedadla.
Podívej se na čelní sklo na jeho výrobní značku musí tam být FORD stejně jako na ostatních sklech.
Podívaj se na bok auta(dveře,blatníky) odspodu proti světlu,jde odhalit sebelépe provedená oprava na laku,pokud ten díl není vyměněný celý.

Je toho mnohem víc a asi ti tohle poradí i tvůj mechanik ale tohle je vlastní zkušenost při hledání Focuse. :wink:
Ford Focus Kombi 1.6i(74kw) r.v.2002 Polar Silver


Obrázek

Uživatelský avatar
Jezek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jezek » 21.07.2006 17:47

něco málo na doplnění z vlastní zkušenosti:
1.Na autě vyzkoušej uplně všechno, co to auto má ve výbavě. Pokud něco nefunguje, bud sleva, nebo opravit na náklady bazaru. Moje auto mělo např.prasklou pružinu v řazení
2.Co se týče skel to číslo za těma tečkama udává poslední číslici roku výroby skla. měly by se lišit max. o rok. pokud je to víc, tak sklo bylo měněné.
3.prohlídka laku - pokud to zblízka vypadá jako pomerančová kůra, bylo to stříkané. Jak rika romanm - z vlasní zkušenosti, mám opravované pravé zadní dveře(věděl jsem o tom) pokud se na ně podívám na plném slunci zešikma, jsou krásně vidět stopy od krouživého broušení dveří, které jinde na kastli nejsou. přitom při normálním světle ten lak vypadá perfektně.
Pětileté a starší auto se nevyhne při běžném požívání škrábancům laku, např.pod klikama.
4. Nech si auto ukázat zespoda. Pokud koupíš cca 6-leté auto, bude výfuk, první co budeš měnit. já jsem se nechal uchlácholit, že je ještě O.K. a za tri týdny bylo auto při volnoběhu jako chrastítko.
5. klidně chtěj po bazarníkovi slevu. 5000 ti dá, ani to nebude konzultovat s majitelem a ještě na tom trhne.
6.Vyplatí se zajet do forda, kde ti přibližně za 500 napojí auto na diagnostiku,načtou chyby a řeknou jestli řídící jednotka je původní, přihlašují se airbagy(s tím souvisí také vizuální prohlídka, jestli airbagy nejsou někde v konektoru přemostěny odporem). Já jsem si ještě řekl o výpis z databáze podle VIN jaký má motor, převodovku, barva kastle atd..
7.samozřejmostí je kontrola servisky a původního německého techničáku, pokud je auto z dovozu a bude mít v čechách čistopis TP.
8. Nenech se zblbnout řečičkama, kolik tady na to auto už je zájemců. pokud už dáš zálohu podepisuješ papír, že záloha je nevratná a v případě, že potom ještě něco zjistíš, těžko se z toho vyvlíká, leda že dokážeš, že ti prodejce zatajil nějaká důležitá fakta o autě. Např. auto bylo deklarované jako nehavarované a ty zjistíš, že má třeba zbořený bok.
9.Pokud už ho koupíš dál už po ničem nepátrej v zájmu zachování duševního zdraví
:D
hodně zdaru
Ford focus kombi ZETEC E 1.8 16V, (85kW) r.v.2000,černý
Obrázek

Uživatelský avatar
hape
Junior
Junior
Příspěvky: 287
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Orlová

Příspěvek od hape » 21.07.2006 21:39

Jj, to všechno je pravda :wink: , ale druhou stranu ruku na srdce, najít auto, které by vyhovovalo všem kritériím, které tady popisujete, určitě by nebylo v bazaru, ale měl by ho po známosti někdo prominentní :roll: . Prostě je to tak. Ta kontrola ve fordu taky není zrovna všemohoucí. Já jsem si ji taky nechal provést a přístup techniků byl spíše takový ve smyslu ... no tak se na to podíváme, ale moc nás nezdržuj .... (jistě je to u každého servisdu jiné). Každé auto, které koupíš ti po čase ( a budou to zejména první dny kdy s tím autem budeš sám a budeš ho zkoumat) přinesou určitě nějaká překvapení. Myslím, že zkorodovaný výfuk je to nejmenší. Prostě chce to prohlédnout, ať to množství překvapení eliminuješ, ale vždy něco najdeš a tak si myslím, že najít ideální auto nelze. Nenech se však nějakým tím překvápkem odradit, pokud lze odstranit, je to v poho. Ato jako je FF ti stejně poskytne požitek, na který se nezapomíná :lol:
FF Combi GHIA 1,6 Zetec, r.v.7/99, Pacific green
Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 22.07.2006 23:28

Az si to auto poprve umyjes a nalestis sam, pak povysavas poradne cely interier, tak teprve uvidis kazdou boulicku, promacklinu a nedostatek... Poradne to okoukej, vsechny linky, okna, mezery, jestli to nebylo tuknute. A hlavne se s tim projed, nejlepe po hrbolech, jestli to nemlati, neboucha, nevrze, a taky trosku neuskodi, kdyz to poradne protahnes, i se studenym motorem. Jestli nemas odrovnane tycky stabilizatoru by melo jit poznat i tak, ze se chytnes za hagusy a autem poradne zahybes do stran, pokud uslysis klepani nebo cvakani, tak uz dodelavaji. Je to vsechno otazka par tisic, ale kdyz se to nasbira, tak je z toho 20-30 a to uz pak celkem boli. Nejlepsi je si s tim zajet na technickou, at se na to podivaji, pripadne muzes i ty zespod s technikem.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
roberto
Junior
Junior
Příspěvky: 206
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

Koupe Forda Focuse

Příspěvek od roberto » 24.07.2006 08:56

dekuji Vám moc za vaše poznatky a všim se budu řídit.Žádnou zálohu po me nikdo nechtel a kamos si bude subou brát i digitální měřič tlouštky laku .tak snad to dopadne dobre.
Jeste jednou diky a dam vedet jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Forda Focuse

Příspěvek od pelen » 24.07.2006 18:24

roberto píše:dekuji Vám moc za vaše poznatky a všim se budu řídit.Žádnou zálohu po me nikdo nechtel a kamos si bude subou brát i digitální měřič tlouštky laku .tak snad to dopadne dobre.
Jeste jednou diky a dam vedet jak to dopadlo.
Vždy si nech zálohu cca 10% z ceny staršího auta, tam by se dodělávky měly maximálně dostat, pokud nekupuješ od Fokiho.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
martas69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 127
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Forda Focuse

Příspěvek od martas69 » 24.07.2006 21:36

pelen píše:
roberto píše:dekuji Vám moc za vaše poznatky a všim se budu řídit.Žádnou zálohu po me nikdo nechtel a kamos si bude subou brát i digitální měřič tlouštky laku .tak snad to dopadne dobre.
Jeste jednou diky a dam vedet jak to dopadlo.
Vždy si nech zálohu cca 10% z ceny staršího auta, tam by se dodělávky měly maximálně dostat, pokud nekupuješ od Fokiho.
A když kupuješ od Fokiho???:o)

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Forda Focuse

Příspěvek od pelen » 24.07.2006 22:26

martas69 píše:
pelen píše:
roberto píše:dekuji Vám moc za vaše poznatky a všim se budu řídit.Žádnou zálohu po me nikdo nechtel a kamos si bude subou brát i digitální měřič tlouštky laku .tak snad to dopadne dobre.
Jeste jednou diky a dam vedet jak to dopadlo.
Vždy si nech zálohu cca 10% z ceny staršího auta, tam by se dodělávky měly maximálně dostat, pokud nekupuješ od Fokiho.
A když kupuješ od Fokiho???:o)
Vždy si nech zálohu cca 10% z ceny staršího auta, tam by se dodělávky měly maximálně dostat, pokud nekupuješ od Fokiho.
Podle toho, co se tu píše a co se řeklo na srazu, tak jen snad na vůni dle vlastního výběru do interiéru.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
roberto
Junior
Junior
Příspěvky: 206
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od roberto » 25.07.2006 09:28

dekuji vsem za Vase typy .ten chlápek co mi ho doveze mi za tu cenu má provést kompletní servis a dle smlouvy i roční záruku.Tak snad to bude v pohode. Jinak o nem psala i mlada fronta a velmi pochvalne.Ma velmi dobre reference,tak snad to auto bude v klidu.

Uživatelský avatar
Blekota
Junior
Junior
Příspěvky: 263
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno - teda skoro:-))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Blekota » 25.07.2006 21:58

Držím palce ať je kára v cajku.. :lol:
ale bacha, roční záruku ti dají i v AAA nebo Eurocaru a všichni víme, že to má svý háčky :!:
nyní: FF3 Metal Grey 1,5 TDCI
dříve: FF2 Tango red 1,6
ještě dříve: FF1 Dark blue 1,6

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19274
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 26.07.2006 01:57

roberto píše: Jinak o nem psala i mlada fronta a velmi pochvalne.
nechci rypat ale nevim kde ho chvali kdyz jen radí .

Pokud už se na cestu vydáte a vybraný automobil odpovídá požadavkům, je na řadě sepsání kupní smlouvy. Opsání údajů z průkazů totožnosti by mělo být samozřejmostí. Je dobré si předem zjistit, zda má vůz platnou technickou kontrolu. "Pokud tomu tak není, pak by se musela nechat udělat, případně je třeba auto nechat odvézt na přívěsu. U individuálního prodejce chybějící technická kontrola může znamenat i to, že s autem není něco v pořádku," upozorňuje majitel firmy Auto PP Pavel Paníca. Ani v případě, že auto technickou kontrolu má, není vyhráno. Je nutné ho odhlásit z evidence na místním obecním úřadě. Náklady na tento úkon se v závislosti na dané zemi pohybují od 80 do 160 eur. Následuje dočasné přihlášení (přibližně 50 eur) a pořízení převozních značek, které zahrnují i povinné ručení. "Značky lze koupit na různou dobu platnosti. Od toho se odvíjí i jejich cena. Pohybuje se mezi padesáti až sto dvaceti eury," říká Pavel Paníca. Pokud dovoz svěříte specializované firmě, náklady na koupi vozu vzrostou. "Za odtah účtuji deset korun za kilometr, k tomu připočtěte administrativní poplatky a diety. Jestliže pro auto pojedu do Švýcarska, bude to stát něco přes dvacet tisíc korun. Pochopitelně míň to bude, jestliže je auto kousek za německými hranicemi," vypočítává Pavel Paníca. Pokračování na straně E2

Každý o tom přemýšlí. Přinášíme několik tipů, jak ojetý i nový vůz koupit co nejlevněji Pokračování ze strany E1 Po dovozu už nový majitel absolvuje klasické kolečko, které souvisí s přihlášením automobilu. "Je třeba si zajet na stanici technické kontroly, nechat změřit emise a celé to uzavírá registrace na městském úřadu," sděluje Pavel Paníca. Závěrem jedna zásadní rada: dovážet se smějí jen automobily maximálně osm let staré; starší nebudou zaregistrovány.
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
roberto
Junior
Junior
Příspěvky: 206
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od roberto » 26.07.2006 08:25

Tenhle článek jsem taky četl,ale to není on.myslel jsem článek kterej mám doma a tam jse srovnání nekterých dovzcu aut v CR. A on vychazi jako jeden sz tech lepsich. Ale stejne diky.
nemate nahodou nekdo zkusenost se servisem FORD Valousek ???

Radek 1.8 16V
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2651
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Radek 1.8 16V » 26.07.2006 23:03

Ford Valoušek - Jednou jsem tam byl s takovou prkotinou a celkem spokojenost. Dokonce tam se mnou byli půl hodiny po zavíračce. Nakonec to napíchli na diagnostiku, kterou mi druhý den při následný opravě ani neúčtovali. Vlastně mi ten 1.den neúčtovali vůbec (cca 1,5 hodiny)!!! Ale je fakt, že při přebírání auta tam zrovna byla nějaká ženská, která na přijímacího technika hystericky řvala : "Jak si to můžete dovolit..." , "...neuvěřitelný jednání..." , "...podám na Vás žalobu..." - no, nevypadala nadšeně. Tak si vyber. Je to kus od kusu. Opakuju, já byl spokojenej.
Ford Focus 1.8i 16V Combi, r.v.00, Smoke Stone
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
roberto
Junior
Junior
Příspěvky: 206
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od roberto » 27.07.2006 08:28

Radek_18_16V píše:Ford Valoušek - Jednou jsem tam byl s takovou prkotinou a celkem spokojenost. Dokonce tam se mnou byli půl hodiny po zavíračce. Nakonec to napíchli na diagnostiku, kterou mi druhý den při následný opravě ani neúčtovali. Vlastně mi ten 1.den neúčtovali vůbec (cca 1,5 hodiny)!!! Ale je fakt, že při přebírání auta tam zrovna byla nějaká ženská, která na přijímacího technika hystericky řvala : "Jak si to můžete dovolit..." , "...neuvěřitelný jednání..." , "...podám na Vás žalobu..." - no, nevypadala nadšeně. Tak si vyber. Je to kus od kusu. Opakuju, já byl spokojenej.
No tak to nevim,nevim..no vyzkousim a uvidim...

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů