Elektrická okna

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 21:51

Tady to je....
Přílohy
Tohle je postup jak namontovat novou funkční stahovačku a opět nasadit tapec dveří.Pro první fázi tento postup provádějte v opačném pořadí…. <br /><br />Tohle je potřeba sundat…
Tohle je postup jak namontovat novou funkční stahovačku a opět nasadit tapec dveří.Pro první fázi tento postup provádějte v opačném pořadí…. 

Tohle je potřeba sundat…
Tady je „můj“ vynález pro přechodné období.Okno jsem podepřel dřevěnými hranoly,na konci s hadrem.Přibližně v půlce jsem je ještě ke karoserii přitáhnul stahovacíma páskama.Pro jistotu.
Tady je „můj“ vynález pro přechodné období.Okno jsem podepřel dřevěnými hranoly,na konci s hadrem.Přibližně v půlce jsem je ještě ke karoserii přitáhnul stahovacíma páskama.Pro jistotu.
Vyndat stahovačku s prasklým lanovodem je sranda.Je tvárná.U téhle nové je to trochu složitější,ale jde to….
Vyndat stahovačku s prasklým lanovodem je sranda.Je tvárná.U téhle nové je to trochu složitější,ale jde to….
Už je zhruba na místě…
Už je zhruba na místě…
Na označených místech jsou šrouby,které stahovačku drží ve dveřích…
Na označených místech jsou šrouby,které stahovačku drží ve dveřích…
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 21:57

Tady to je...
Přílohy
Je to „osmička“
Je to „osmička“
Potom okno stáhneme do dvou drážek…Musí tam být gumové těsnění!!!!Šrouby jsem dotáhl „na krev“,ale s rozumem…Někde psali něco o 15 Nm,tak to je tak akorát…  
Potom okno stáhneme do dvou drážek…Musí tam být gumové těsnění!!!!Šrouby jsem dotáhl „na krev“,ale s rozumem…Někde psali něco o 15 Nm,tak to je tak akorát… 
Tenhle otvor byl nejvýhodnější pro druhou stranu.Doporučuji pro utahování buď stranový klíč nebo herkulika…
Tenhle otvor byl nejvýhodnější pro druhou stranu.Doporučuji pro utahování buď stranový klíč nebo herkulika…
Poté opět sundáme otvírací mechanizmus.Stačí to takhle podebrat…
Poté opět sundáme otvírací mechanizmus.Stačí to takhle podebrat…
Na druhé straně je jen tahle packa…
Na druhé straně je jen tahle packa…
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 22:00

Tady to je...
Přílohy
Poté můžeme zpět přilepit tenhle tlumící prvek.Mě se dost při demontáži potrhal,ale slepil jsem ho.Po obvodu ho drží taková mazlavá černá hmota.Nejlepší na oddělání je plastový odlamovací nůž a tu hmotu v prostředku rozkrojit.Tak zbyde na každé straně a při instalaci zpět se opět přilepí…
Poté můžeme zpět přilepit tenhle tlumící prvek.Mě se dost při demontáži potrhal,ale slepil jsem ho.Po obvodu ho drží taková mazlavá černá hmota.Nejlepší na oddělání je plastový odlamovací nůž a tu hmotu v prostředku rozkrojit.Tak zbyde na každé straně a při instalaci zpět se opět přilepí…
Důkladně vše zamačkáme po obvodu…
Důkladně vše zamačkáme po obvodu…
Nazpět nacvakneme otvírání…
Nazpět nacvakneme otvírání…
Našroubujeme zpět repro…Nezapomenout ho připojit 
Našroubujeme zpět repro…Nezapomenout ho připojit 
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 22:13

Tady to je...
Přílohy
Celkový pohled…
Celkový pohled…
Zacvakneme dva bílé držáky deformačního členu…
Zacvakneme dva bílé držáky deformačního členu…
P1100704.JPG
Nasadíme deformační člen…Nejprve červený a pak oba černé.<br />POZOR!!!!!!Deformační člen jsem zjistil je lepší nasadit až po molitanu…Tak radši ještě vydržte! 
Nasadíme deformační člen…Nejprve červený a pak oba černé.
POZOR!!!!!!Deformační člen jsem zjistil je lepší nasadit až po molitanu…Tak radši ještě vydržte! 
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 22:16

Tady to je...
Přílohy
Pro opětovné nalepení jsem použil kvalitní oboustranou lepící pásku…
Pro opětovné nalepení jsem použil kvalitní oboustranou lepící pásku…
A je tam…
A je tam…
Takhle drží plastový trojúhelník se štelováním zrcátek.Pro sundání je třeba ho tlačit směrem k B sloupku a až to od těchto dvou spon odpadne,tak pak už ho drží jen jedna.Pak tedy zatáhnout směrem od dveří do interiéru…Chce to trochu síly…
Takhle drží plastový trojúhelník se štelováním zrcátek.Pro sundání je třeba ho tlačit směrem k B sloupku a až to od těchto dvou spon odpadne,tak pak už ho drží jen jedna.Pak tedy zatáhnout směrem od dveří do interiéru…Chce to trochu síly…
Plastový protikus…
Plastový protikus…
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 22:19

Tady to je...
Přílohy
Nasadíme tapec dveří.Je potřeba řádně usadit hranu visící na okně!!!
Nasadíme tapec dveří.Je potřeba řádně usadit hranu visící na okně!!!
Zašroubujeme šrouby po obvodu a zacvakneme černý trojůhelník s ovládáním zrcátek.To nemám nafocené…. 
Zašroubujeme šrouby po obvodu a zacvakneme černý trojůhelník s ovládáním zrcátek.To nemám nafocené…. 
Pak už jen zacvakneme madlo…
Pak už jen zacvakneme madlo…
A letní lokýtek je zpět!!!!!  <br />V případě nejasností či s jakýmkoliv dotazem….ptejte se!!!! <br /><br />Kóťa
A letní lokýtek je zpět!!!!! 
V případě nejasností či s jakýmkoliv dotazem….ptejte se!!!! 

Kóťa
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
awas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Elektrická okna

Příspěvek od awas » 20.08.2008 22:53

Parádní návod,teď už jen volný víkend a jdu do toho .......díky :P
Kombík 1.6 16V 74kW r.v.2000

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Kóťa » 20.08.2008 22:54

V pohodě.Ať se daří....

Jinak naprat to sem,to je na palici :lol:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Jasio
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5805
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jince, Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od Jasio » 21.08.2008 00:47

Koťo, kvalitní popis i fotky. Já však budu raději doufat, že to nebudu potřebovat. Je to piplačka. :wink:
Je Ford Kuga 1.6EB, 110kW Titanium 11/12
Je Ford Focus C-Max 2.0i, 107kW Ghia 02/05
byl Ford Focus Combi 1.6i, 74kW Ghia 02/99
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od zewl » 21.08.2008 06:05

Kota píše:...Jinak naprat to sem,to je na palici :lol:
aspon vidis, jaka je to obcas drbacka, napr. pospojovat rucne duplicitni temata :wink:
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
awas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Elektrická okna

Příspěvek od awas » 31.08.2008 09:54

Včera sem se konečně dal na opravu stahovačky.Byla prasklá ta vodící růžová umělá hmota resp. jeden konec,no to sem nějak zbastlil (cenu za umělecký dojem bych asi nedostal) jenže to se ukázalo jako menší problém.Horší ted je,že mám totálně zapletený lanko na navíjecí kladce což vzniklo asi po pádu okna do dvěří kdy sem zapnul zavření okna.Koto,máš s tím nějakou zkušenost třeba jestli je reálný celý to rozdělat a namotat ho znovu??? Zkoušel jste to někdo???
Kombík 1.6 16V 74kW r.v.2000

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19274
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od foki » 31.08.2008 10:06

myslim ze jedine vymenit protoze kdyz je ruzne smotany a zohybany tak to nedas na ten naboj . to lanko musi byt rovne . a jedno kdyz se naviji tak druhe se odvijí . nevim jestli se to da dokazat
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
awas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Elektrická okna

Příspěvek od awas » 31.08.2008 10:19

Díky foki toho jsem se bál,no už jdu shánět po vrakovištích.Ale protože už není co zkazit zkusím to i rozebrat a opravit.
Kombík 1.6 16V 74kW r.v.2000

Uživatelský avatar
kasi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8468
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Domažlice(CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická okna

Příspěvek od kasi » 31.08.2008 10:42

Kóťo parádní práce ještě lepší dokumentace a obrázky s popisem :wink: 8)
je Ford Focus 1.8L Zetec-E EFI r.v.00,Sedan,Pacific Green Metallic,Ghia
byl Ford Focus 1.8L Endura TDdi r.v.99,Hatchback,Moondust Silver Metallic,Ghia
Obrázek

Uživatelský avatar
awas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Elektrická okna

Příspěvek od awas » 06.09.2008 20:58

Napříč všem předpokladům o beznadějnosti opravy stahovacího mechanismu jsem se dal dnes do tuhýho boje.Bohužel nemám skoro žádný fotky poněvadž sem nedoufal v úspěch,nicméně kvalitní fota pokud jde o montáž a demontáž stahovačky jako takový sem dodal KOTA a foto jednoho opravovanýho dílu mám.Předem upozorňuji,že je jsem dělal z věcí co dům dá a estetické stránky věci nedbaje. :lol:
Slabší nátury si smlsnou už při odlepování tapecírunku od tý matlavý černý hmoty při snaze zachovat ji alespoň trochu při sobě (první myšlenky dezerce) Po překonání této překážky a vyndání stahovačky ven po letmém prohlídnutí se ukázala závady.Byla prasklá jedna z umělých hmot.Na fotu je jezdec z druhé strany kde byla jen naprasklá jedna packa.
Tato packa byla prasklá na jedné straně.
Tato packa byla prasklá na jedné straně.
Tu jsem nahradil kouskem umělý hmoty s vyříznutou drážkou prostě tak aby plnil původní funkci,přišroubavaný jedním samořezným vrutíkem.Na druhý straně byly tyto packy obě,ale jedna už naprasklá a bylo by jen otázkou času kdy by umřela taky.Tu jsem vyztužil plechema v místě kde byla hmota prasklá pájkou roztavil-zavařil.Zkoušel jsem na to nakapat roztavenou jinou umělotinu,ale ta nechytala (šedá hmota.)No a taky tam byl prasklý jeden konec chlívečku na zarážku co je na lanku tj.okno by dolů táhlo,ale nahoru by jelo lanko samotný hmotu by netáhlo (každý,kdo se do toho pustí či pustil ví o čem je řeč) no a to jsem taky spravil kouskem plechu.Víc fota.
P1030254.JPG
Každopádně nejhorší na celé opravě bylo zamotaný lanko na kladce.To bylo fakt hustý! Samozřejmě se pokroutilo.To jsem co nejlíp porovnal kleštěma,pozor na sploštění.Dřív se však musí sundat motorek s mechnismem to jsou tři torx šroubky,kladka jako taková sundat nejde.Potom ručně navinout lanko tak jak má být a vrátit motorek,následovalo nasazení lanka na všechny kladky jde to blbě,ale na vrchu zelené kladky je šikovný excentr,který velice usnadní konečné nasazení.Během celý operace jsem několikráte potřeboval elektricky popojet s lankem ( s motorek lankem nehnete) tady jsem využil svůj laboratorní zdroj z minulosti kdy jsem ještě kutil elektroniku protože přenášet celou stahovačku ke dveřím je nepraktický otravný a špatně se s ní pracuje.Pozor! na jakékoliv popojíždění poku ještě lanko není nasazené na VŠECH kladkách si vemte pomocníka,který vám bude lanko napínat,nebude-li napnuté bude se špatně navíjet (přes sebe) a můžete začít znova.A jak máte lanko na místě je vyhráno.Potom nějakým způsobem dostat stahovačku do dveří na své místo máznout vazelínou ( já grafitovou) a můžete si mnout ruce,že jste ušetřily 8500 kaček + práci v servisu,nebo v lepším případě 1500 za stahovačku o které nic nevíte a jejíž životnost je ve hvězdách.Mě to nestálo nic krom pár pivek.Jiná otázka je jaké moje práce bude mít trvání.Každopádně v případě problému dám vědět.Jo a ještě jeden dojem stahování je o proti dřívějšku krásně tichý paráda.
Přílohy
P1030256.JPG
Takto vede lanko s tou zarážkou,ale ze vnitř.Plech jsem dal až po nasazení lanka.
Takto vede lanko s tou zarážkou,ale ze vnitř.Plech jsem dal až po nasazení lanka.
Jestli budete dávat šroubek na ten pahýl ( si o to přímo říká) v mém případě škrtá o výztuhu dveří sice jen nepatrně,ale přeci.(volte co nejnižší a bez podložky to by mělo stačit.)Vyndávat stahovačku znovu se mi,ale nechce,na funkci nemá vliv jen v jednom místě lehce škrtne.Pozor,ale kdyby byl vyšší už by se mohl zachytit o hranu výztuhy.Jde o levou stranu.
Jestli budete dávat šroubek na ten pahýl ( si o to přímo říká) v mém případě škrtá o výztuhu dveří sice jen nepatrně,ale přeci.(volte co nejnižší a bez podložky to by mělo stačit.)Vyndávat stahovačku znovu se mi,ale nechce,na funkci nemá vliv jen v jednom místě lehce škrtne.Pozor,ale kdyby byl vyšší už by se mohl zachytit o hranu výztuhy.Jde o levou stranu.
Kombík 1.6 16V 74kW r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů