Divné klapání v zadní části auta

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
Baggio
Junior
Junior
Příspěvky: 271
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Rýmařov

Divné klapání v zadní části auta

Příspěvek od Baggio » 25.03.2006 17:07

Pánové mám pro vás všechny mou skušenost se zvláštním nepravidelným poklepáváním v zadní části Focuse.Když jsem kupoval focuse u Fokiho tak mi klepala přední čast,ale to Foki bravůrně opravil ještě ten den u sebe doma.Potom se jelo s rodinkou domů a po celou cestu ,která byla dlouhá asi 370km vůbec nic. Druhý den jsem se jel projet po našich cestách v mé domovině a v ten moment to začalo.Tak si krasně řídím svůj koráb a najednou klepnutí a potom další a pak zase nic.Jel jsem uplně krokem po díravé cestě a zase klepání.No já byl nornálně na prášky.V ten moment nálada na bombu.Volal jsem i Fokimu a ten mě uklidnil, že tam prostě nemá co klepat.No jo ,ale ono to klepalo.Pánové a jak to dopadlo.Manželka řídila a já ležel v kufru a hledal kde to klepe.No prostě komik a jeho Fokus.No a vona to byla taková kravina.Potukavalo to v uchycení zadní sedačky, jak je tam to ocelové oko a vtom zacvaklá sedačka.Nikdy bych nevěřil ,že to může dělat takovej rachot.No ,ale já měl takovou radost,že to není nic vážného. A nálada je perfektní. :lol: :lol: :lol:

swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Re: Divné klapání v zadní části auta

Příspěvek od swm » 25.03.2006 17:59

Jj, to ocelové oko od opěradel taky pěkne vrže, hlavně to za spolujezdcem :lol: Zatím jsem nepřišel na nic lepšího, než to omotat izolepou, ať to není kov na kov, korát po pár sklopení se to stejně sedře.
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Uživatelský avatar
hide
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 872
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od hide » 25.03.2006 18:27

He he. Ještě, že tě nečapli policajti. By čuměli. Chlap v kufru. 8O

Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 25.03.2006 21:03

Mně v autě taky něco mlátilo.....když jsem zabrzdil, tak byla slyšet taková divná rána....lehce tlumená. Jel jsem hned za kamarádem a lamentoval....
Nejdřív mi řekl, že mám vyházet všechno z kufru...pak ze schránek v kufru...a pak to mám zkusit ještě jednou. Ale ještě před zkušební jízdou se kouknul na rezervu a ta tam byla špatně uchycená...tak to dotáhlo a bylo po problému. :wink:
Focus combi, 1,6, 74 kw, rv 2001

Uživatelský avatar
kyblic3k
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyblic3k » 13.06.2007 16:22

Ahoj lidi. Rád bych se s vámi také podělil o moje nešvary s mým nově pořízeným fofo (btw, moc pěkná přezdívka :) ). Mám podobné problémy jako píše Focusini, ale bohužel se nejedná o oko držící zadní sedačky. Obě oka mám olepené elektrikářskou páskou, takže už ani neklepou ani nevržou.
Můj problém je klepání za jízdy, které se ozývá ze zadní části auta. Je to nepravidelný klepavý zvuk, jako když je uvolněný kus kovu který zespodu klepe do podvozku.
Auto jsem měl zvednuté, hýbal jsem výfukem, klepal jsem do krycích plechů výfuku a nic. Když auto rozhýbu nahoru a dolů, klepe, když ho rozkývu ze strany na stranu, nic.
Nemá někdo nějaký nápad? Jsem z toho docela na prášky, páč jinak auto super.

Uživatelský avatar
Martin41
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 673
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno-venkov

Divné klepání v zadní části vozidla

Příspěvek od Martin41 » 13.06.2007 16:32

Co třeba chramostejlíci ? :D :D :D :D :D
FoFo 1,6 16V 74kW 5-dv r.2004 machine silver
Obrázek

Uživatelský avatar
Stehnak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2227
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Modřice@JM@CZ

Příspěvek od Stehnak » 13.06.2007 16:33

Klepali me oka od sedadel, oblepil jsem je. Stale neco klepalo... bylo to "oko" zamku patych dveri. Oblepil sem i to a OK. Ted po cca 5 mesicich to musim oblepit znovu - paska je prodrena. Zkus se podivat esli tam mas tu plastovou krytku, ja ji mel dost pokroucenou, tak jsem ji vyhodil, obmotal to paskou a je klid.
Ford Mondeo ST 220 2006 / Nissan Leaf 24 kWh 2012 / byl Ford Focus 1.6 16V 1999

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 13.06.2007 16:51

kyblic3k píše:Ahoj lidi. Rád bych se s vámi také podělil o moje nešvary s mým nově pořízeným fofo (btw, moc pěkná přezdívka :) ). Mám podobné problémy jako píše Focusini, ale bohužel se nejedná o oko držící zadní sedačky. Obě oka mám olepené elektrikářskou páskou, takže už ani neklepou ani nevržou.
Můj problém je klepání za jízdy, které se ozývá ze zadní části auta. Je to nepravidelný klepavý zvuk, jako když je uvolněný kus kovu který zespodu klepe do podvozku.
Auto jsem měl zvednuté, hýbal jsem výfukem, klepal jsem do krycích plechů výfuku a nic. Když auto rozhýbu nahoru a dolů, klepe, když ho rozkývu ze strany na stranu, nic.
Nemá někdo nějaký nápad? Jsem z toho docela na prášky, páč jinak auto super.
nebude to nieco s tlmicmi alebo strunami ?? :roll:

Uživatelský avatar
kakamil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od kakamil » 13.06.2007 17:38

Stehnak píše:Klepali me oka od sedadel, oblepil jsem je. Stale neco klepalo... bylo to "oko" zamku patych dveri. Oblepil sem i to a OK. Ted po cca 5 mesicich to musim oblepit znovu - paska je prodrena. Zkus se podivat esli tam mas tu plastovou krytku, ja ji mel dost pokroucenou, tak jsem ji vyhodil, obmotal to paskou a je klid.
Můžu potvrdit, měl jsem stejný problém s klepáním a byl to ten zámek pátých dveří.

Teď se ale musím pochlubit, nedávno se mi objevilo nové klepání v zadní části auta a to po razantnějším projetí přes rozbitý železniční přejezd. Měl jsem strach, že mi něco ruplo na nápravě ale po ohledání celé nápravy jsem nic nenašel a navíc to tupé klepání bylo dost nepravidelné, spíš jako když se auto víc rozhoupalo v tlumičích. No už jsem pročítal fórum a hledal odpovědi na moje starosti ale nic co by odpovídalo k mému klepání. Teď když jsem se vracel domů tak jsem byl rozhodnutý, že založím nový dotaz, vylejzám z auta a tak nějak ze zoufalství jsem ještě lehce nohou strčil do výfuku a najednou "bum" Vona byla prasklá upevňovací guma na konci výfuku a ten po rozkymácení auta bouchal o nápravu. Uff to mi spadl kámen ze srdce, takže jdu koupit novou gumu. Někdy člověk prostě hledá něco složitýho a vona je to nakonec taková volovina.
Ford Focus 1.6 16V Ghia HB 1998 zelená metla Obrázek

Uživatelský avatar
Dany
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3790
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bílovec,Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dany » 13.06.2007 18:07

Stehnak píše:Klepali me oka od sedadel, oblepil jsem je. Stale neco klepalo... bylo to "oko" zamku patych dveri. Oblepil sem i to a OK. Ted po cca 5 mesicich to musim oblepit znovu - paska je prodrena. Zkus se podivat esli tam mas tu plastovou krytku, ja ji mel dost pokroucenou, tak jsem ji vyhodil, obmotal to paskou a je klid.
Svůj problém jsem vyřešil ůplně stejně. :wink: Akorát doplním, že mě místo "celého" olepení kulatinky postačilo navléct těsnění z elektrikářské průchodky.
Ford Focus 1,6 16V Zetec 99 Silver
Obrázek

Uživatelský avatar
milos83
Junior
Junior
Příspěvky: 317
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos83 » 13.06.2007 20:30

Tak to je paráda. Konečně jsem tady našel na co nemůžu přijít takovou dobu. Hned zítra ráno běžím do garáže. Taky se mi ze zadní části Fofíka ozývá vrzání a při přejezdu nerovností něco chrastí. Tak snad to pomůže. :wink: Už se nemůžu dočkat. Konečně mě nebudou za jízdy nervovat pazvuky.
Ford Focus 1.6 16V Zetec 99 Silver
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
lubec
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 591
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trenčín SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubec » 13.06.2007 22:50

Ja teraz riešim vrzganie (pískanie) ako kov o kov pri prejazde nerovností. Ide to od pravého zadného uloženia tlmiča, aj som zhodil ten koberček, dotiahol viac matku tlmiča, všetko vyzerá o.k., ale píska to čím ďalej viac :evil:
A ešte jedno vŕzganie - pri krútení karosérie (výjazdoch na chodník, do garáže) na lavom B-stlpiku vnútri, v spodnej polovici. A tiež to stále zosilňuje! :x
Ford Focus hatchback 1,8TDDi GHIA, 110+PS, 243+Nm, 12/2000, lightning blue, MOMO S-five black 17", H&R TwinTube-40-70mm, K&N, Alpine IVA-D511RB, chrom, airbrush...
FOTOGALÉRIA
Ford Transit 350L MR FWD Trend,2.2TDCi 140PS 350Nm,r.2013,frozen white

Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skubi » 13.06.2007 22:52

lubec píše:Ja teraz riešim vrzganie (pískanie) ako kov o kov pri prejazde nerovností. Ide to od pravého zadného uloženia tlmiča, aj som zhodil ten koberček, dotiahol viac matku tlmiča, všetko vyzerá o.k., ale píska to čím ďalej viac :evil:
A ešte jedno vŕzganie - pri krútení karosérie (výjazdoch na chodník, do garáže) na lavom B-stlpiku vnútri, v spodnej polovici. A tiež to stále zosilňuje! :x
no přesně to stejné mám já a ani za boha nemůžu přijít, odkud to jde. ale už se to tu taky někde řešilo :wink:
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
Realife
Junior
Junior
Příspěvky: 373
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od Realife » 13.06.2007 22:57

527
Naposledy upravil(a) Realife dne 05.02.2015 20:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dany
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3790
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bílovec,Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dany » 14.06.2007 12:05

milos83 píše:Tak to je paráda. Konečně jsem tady našel na co nemůžu přijít takovou dobu. Hned zítra ráno běžím do garáže. Taky se mi ze zadní části Fofíka ozývá vrzání a při přejezdu nerovností něco chrastí. Tak snad to pomůže. :wink: Už se nemůžu dočkat. Konečně mě nebudou za jízdy nervovat pazvuky.
Taky jsem na to nemoh přijít, dokud jsem se nesvez v kufru. :wink:
Ford Focus 1,6 16V Zetec 99 Silver
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host