Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 14.10.2021 10:45

I ten obyčejnej displej šíleně odvádí pozornost, už jsem to tu psal dřív, ale nejvíc krizových situací za volantem fakt nemám při vymetání okresek, ale když se hrabu v displeji :oops: A věřím, že nejsem sám... No a teď tam bude člověk nastavovat i ventilaci/klimatizaci, proooooč?
Tohle už je extrém, chápu, je to "trend" - místo tlačítek to narvat vše do displeje a nakonec ušetřit, ale nelíbí se mi to a jsem rád, že to zatím mít nemusim, v budoucnu se tomu nevyhnem :(

Za sebe ještě něco k ST - tam to víceméně zůstává při starým - až na věci jako právě ovládání, displej a pro mne zásadní věc - sedadla.
Mám je vyzkoušený u jiných značek a nikdy mi tyhle sedla v celku nevyhovujou, takže se mi asi jen potvrzuje, že jsem to stihl akorát a nový ST už bude pro mladší generaci :palec_nahoru:
Nová zelená (nevim jestli mean green jako u Pumy nebo mírně jiná) je parádní, ale mám zelenou spojenou s RS, tzn. na ST bych ji stejně nehodil, i když je to správná šílenost :roll:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5081
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Anduril » 14.10.2021 10:52

No, jsem rad, ze jsem koupil predFL, toto je divne... Ten novy Active je pro me vylozene odpudivy, ST/STline OK.
A interier - tak vetsi displej asi OK, ale presunuti vsecho na displej misto tlacitek a zruseni otocneho volice automatu a nahrazeni hokejkou, to je hnus. Predpokladam, ze tim konci i plne automaticke parkovani.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od pkadecka » 14.10.2021 10:52

A proto jsou tam všechny ty asistenty, potažmo autonomní řízení, který za tebe vyřešej to odvedení pozornosti :mrgreen:
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 14.10.2021 10:56

Anduril píše: 14.10.2021 10:52 No, jsem rad, ze jsem koupil predFL, toto je divne... Ten novy Active je pro me vylozene odpudivy, ST/STline OK.
A interier - tak vetsi displej asi OK, ale presunuti vsecho na displej misto tlacitek a zruseni otocneho volice automatu a nahrazeni hokejkou, to je hnus. Predpokladam, ze tim konci i plne automaticke parkovani.
Já se tohle vždy bojim hodnotit ... Člověk si zvykne, na první pohled je to "jiný", za pár měsíců se to člověku třeba zalíbí - pokud se bavíme čistě o designu teda.
Jen na mne to auto působí vyšší a to se mi nelíbí hned.

Jinak jo - přesunutí všeho na displej misto tlačítek je hnus, vesmes každej to u posledních Fordů chválil, že proti koncernu sedneš - nastavíš i poslepu jedeš. Proč, proboha proč, tohle museli podělat?
Já vim, nová doba, má to každej, ale NE, nelíbí se mi to, nechci to, jsem rád, že jsem stihl vyměnit auta před tím .. a co bude příště? Kdožpak ví.
Příště si lehnem do rakví :oops:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5081
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Anduril » 14.10.2021 11:01

Tak zvykne, ale na ten Active ta maska proste nejak nesedi - je to tam takove naroubovane, zbytek auta zustal puvodni, jen ten divny predek. U toho ST/STline to pasuje lepe.
No a jak to vypada, tak uz mame jen 1.0EB, 1.5ka EB a dvoulitrovy diesel asi skoncili, co jsem tak pochytil i na nemeckem foru. 1.0EB se poji i s dvouspojkovou prevodovkou (razeni hokejkou).

Za tlacitka u sveho jsem rad, protoze trefit neco na ceskych hrbatych cestach na tom displeji je peklo a jeste musim prestat sledovat cestu. A to jsou ty ovladaci plochy celkem velke.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 14.10.2021 11:17

Tak jasně, na český silnici něco trefit na displeji - pokud by nějakej šílenec chtěl nastavovat třeba cíl navigace, při přepnutí do sport režimu/tlumičů je to opravdu zcela brutální simulátor Parkinsona :oops:

Někdo namítne, že tam máme hlasový ovládání a co já vím co ještě, ale tlačítko je na tohle léta vyzkoušený, jednoduchý, funkční.
Ne, je třeba to změnit na moderní dotykáč, na tohle už jsem asi taky fakt starej.
To je jak ovládání hlasitosti - proč bych mohl prostě pootočit kolečkem, když můžu posouvat prstem po nějaký dotykový plošce, na kterou se za jízdy netrefim, že jo... snad aspon tohle zůstane.

No a ta díra mezi 1.0EB a 2.3EB je brutální, o 1.5 ani zmínka :nixw: S tím že samozřejmě nevím, ale něco mi říká, že to ST to má tak jako tak za chvíli taky spočítaný...

EDIT:
https://www.autorevue.cz/ford-focus-ma- ... aktictejsi
Tady ještě shrnutí na jiným webu
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od ZaQik » 14.10.2021 16:17

Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 17.10.2021 10:25

Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

cannobit
Junior
Junior
Příspěvky: 200
Registrován: 14.04.2011 14:22
Bydliště: Středočech

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od cannobit » 20.10.2021 08:05

Byl Ford focus kombi 1.6 tdci 66 kW bez DPF 2009
Byl Ford focus kombi 1.6 Duratec 74 kW + LPG 2006
Byla Škoda Felicia hatch. 1.9D 47 kW 1996
Byl VAZ 2101 1.2 44 kW 1979


Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od pkadecka » 22.10.2021 07:47

A nemohla by ta koncovka bejt prostě kratší furt? Třeba jako to má Sandero, tam končí výfuk někde v půlce auta:

https://youtu.be/WgLW02aZenU?t=1311
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 10:40

https://www.auto.cz/modernizovany-ford- ... -kc-141359
Fiesta po FL a ceny.

Na novej čumák už si zvykám a nakonec se mi začíná líbit :oops: (čekal jsem to, člověk si musí zvyknout, stejně tak u Focusu MKIV FL, bude to v pohodě....)
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 02.11.2021 08:40

https://www.auto.cz/nejprodavanejsi-aut ... ord-141418
Nejprodávanější auta podle značek

Ani nevim, jestli me překvapuje, že u Fordu je to Puma - letos asi těžko hodnotit, je "divnej" rok a automobilky stíhá jedna morová rána za druhou. Obecně jdou ty malý auta (Fiesta) do pekel :nixw:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od stano. » 02.11.2021 10:00

V top predaji vidim Sandero, 500, C3, Corsa, 208, Clio, Yaris, Golf.
Fiesta je podla mna (len) draha voci konkurencii. Na jedine auto do rodiny take male casto nekupuju ani bezdetni. A na druhe auto, s najazdom par tisic km rocne, je podla mna draha.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Monitoring tisku - aneb co se píše o Fordu

Příspěvek od Sentik » 02.11.2021 10:25

Nevím, jak jinde v EU, ale prijde mi, ze Ford Fiestu ani moc nechce prodavat... je to tak blizko Focusu, dlouho nesla dat snad ani do vyroby.
Treba se to ted s FL zmeni :nixw:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Ford“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů