Zvuk od podlahy

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomto
Junior
Junior
Příspěvky: 300
Registrován: 26.04.2009 19:44
Bydliště: Jevíčko

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od tomto » 21.01.2010 12:41

aregi23 píše:Dobrý den, nevím jestli je to to stejný co se zde píše, ale při rozjezdu při puštění plynového pedálu se mi ozve takové hlasité bouchnutí od toho pedálu. Auto bylo prohlédnuté, ale nikde nic uvolněného není. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji Dohnálková
No myslím si, že to bude asi stejný problém a to ten plech (držák) u pedálů. Taky jsem prohledal celý auto, jestli nemám někde něco volného a nakonec jsem to vyzkoušel podložit gumou a mám klid :D Příčiny jsem měl obdobné, někdy to luplo při rozjezdu a z toho zase při zatočení.
ford focus 1.8TDDi 82kw GHIA r.v.2000 stribrna met, BC, WOLF 17"
https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 94&t=15745

Martycl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 31.07.2010 19:17
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od Martycl » 21.06.2011 16:44

Nemůže někdo dát polopatický návod, co a jak odmontovat? Odkazy na fotky tady jsou nefunkční. Žádnou matici na 15-ctku jsem tam nenašel, jen 2 černý plastový příchytky a v nich čep, co je pod brzdovým pedálem a potom šroub 13-ctku, co drží oba pedály.

Nigel
Příspěvky: 1
Registrován: 02.05.2008 18:07

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od Nigel » 29.06.2011 21:33

Vypodložkoval jsem 15 šroub a je po "ťukání". Díky

mk1_ztec
Příspěvky: 1
Registrován: 09.07.2011 18:07

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od mk1_ztec » 09.07.2011 18:43

Mohol by niekto re-uploadnut fotky s vypodlozkovanym srobom , linky nefunguju . diky

Uživatelský avatar
paulus33
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SR, Košice

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od paulus33 » 14.06.2012 23:02

chalapi, poprosím vás, naozaj tu nevie nikto hodiť návod alebo foto ako a čo upraviť ohľadom toho "šroubu" nad pedálami spojky a brzdy? Veľká vďaka.
HOME BOLO: FF combi, r.v.2000, 1,8 TDDI, 66kW (90PS), 6,0 l/100km. Zlaté auto, predané funkčné ako 16r.
HOME: Kia cee´d SW, r.v.2009, 1,6 CRDi, 85 kW (116 PS), 6,5l/100km.
OFFICE: FF hatchback, r.v.2005, 1,6 l, 85 kW (115 PS) HXDA (Ti-VCT), 8,2l/100km.

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od Rumcajs1 » 16.06.2012 15:43

Pánové, vy co jste na tohle přišli, musím vám říct, že kdybych nosil klobouk, tak bych ho před vámi hluboce smeknul :gott:

Tenhle zvuk mně trápí minimálně půl roku. Myslel jsem, že to bude něco na nápravě, ale i když jsem na ní VŠECHNO vyměnil, tak to ťukalo pořád.
Měl jsem taky podezření, že to bude něco s pedálem, ale pořád mi nešlo do hlavy, jak je možný, že to Ťuká i na nerovnostech ... teď je mi to už jasný. Jak to má při nárazu sklopit ten pedál, tak je to celý závislý na deformaci té příčky mezi motorem a kabinou. Asi to nevypočítali tak jak by měli a prostě i při nerovnostech, když se kastle jen nepatřně kroutí to začíná pracovat a Ťukat.

Chtěl jsem to vyndat úplně, ale bohužel se mi to taky nepodařilo vyháknout z toho brzdovýho pedálu, tak jsem to podložil molitanem a dotáhl jen tak trochu. Výsledek ... už je v autě klid!!
Ono by to asi vyndat celý šlo, ale já jsem na to šel vybaven jen a pouze tou patnáctkou na ten šroub :-(
Nejdřív mi dalo trochu práce to najít. Vůbec jsem to tam neviděl, nevěděl jsem co hledat a o to to bylo těžší. Pak jsem si vzpomněl, že tu někdo psal, že je lepší si vytáhnout tu "hadici" od ventilace co vede od topení nad vypínač světel a hned jsem to uviděl. Vzal jsem sebou i foťák abych tím snad pomohl dalším lidem, co se na tohle chystají. Šroub se mi už na fotku nevešel, ale celej ten blázinec je krásně vidět. Šroub je úplně nahoře.

Tak pánové, ať se daří.
A ještě jednou díky za tohle vlákno, už jsem z toho pomalu šílel.
henten bazmek.JPG
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
paulus33
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SR, Košice

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od paulus33 » 18.06.2012 17:49

ahojte, ja som cez víkend tiež nezaháľal a doplnim len príspevok nado mnou:
1) odporúčam ako prvé demontovať odkladaciu poličku pod volantom (asi 6ks križových samorezných skrutiek)
2) demontovať hadicu kúrenia. Naľavo od volantu je taký kotviaci plastový šroub hadice (ja som ho samozrejme zlomil, náhrada sťahovačky káblov), ten je treba vybrať, nič iné hadicu nedrží.
3) ja som ten povestný šroub podložil gumenou vyrobenou podložkou a podložil som aj tú pásovinu, ktorú drží ten šroub v kontakte s karosériou. Výsledok je taký, že to eliminoval zvuky na 90%, takže občas ešte niečo sa objaví, takže plánujem to urobiť ako je to opísané tu v príspevku tu:
AL píše:Zdar všem.
Tak jsem asi docela rád, že mně nikdo v pátek neodpověděl na můj dotaz
z předchozího příspěvku. Protože jsem nevěděl, jak ten bazmek vyndat,
nechal jsem ho tam. Zjistil jsem totiž, že když ten šroub s pátnáctkou hlavou povolím, vrzání a rupání přestane. Tak jsem se rozhodl pro
následující řešení. Když dělá problém bazmek dotažený na tvrdo, dám
mu vůli, aby se mohl volně pohybovat. Tak jsem trochu natvaroval a opiloval 2 pérovky na šroub M8 tak, aby šly volně ale těsně nasunout na
ten uchycovací šroub (který má rozměr závitu M10), a aby šly i s tím
šroubem volně vsunout do oválného otvoru nahoře v tom bazmeku.
Dal jsem tam ještě tenkou papírovou podložku zbroušenou z
vodovodního těsnění pro vymezení vůle, pak velkou kruhovou podložku
pro šroub M10 a vějířovou podložku. (Viz přiložené foto - pokud se mi
ho podaří připojit :wink: ). Pak jsem ten šroub pěkně natvrdo dotáhl.
Takže bazmek je tam, kde má být, pokud má nějaký účel, tak by ho
myslím si splnil. Ty 2 pérovky na sobě mají takovou výšku, aby se
mohl plech s oválným otvorem pohybovat mezi dvěma velkými podložkami - tvoří tam distanci. Samozřejmě by šlo pro stejný účel
použít třeba kousek nějaké tenkostěnné trubky, atp. Důležité je,
ŽE TO FUNGUJE A JE KLID !!!!!!!!!!!!!! :lol:
Díky těm, kteří sem dali tuhle informaci. V životě by mě nenapadlo
hledat problém v tomhle místě. Díky, díky, ještě jednou díky ! :P
AL.
no a ešte foto toho bazmeku :-)
Přílohy
201206152719.jpg
HOME BOLO: FF combi, r.v.2000, 1,8 TDDI, 66kW (90PS), 6,0 l/100km. Zlaté auto, predané funkčné ako 16r.
HOME: Kia cee´d SW, r.v.2009, 1,6 CRDi, 85 kW (116 PS), 6,5l/100km.
OFFICE: FF hatchback, r.v.2005, 1,6 l, 85 kW (115 PS) HXDA (Ti-VCT), 8,2l/100km.

Uživatelský avatar
jaroslavvik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1125
Registrován: 08.04.2012 17:43
Bydliště: Kladenské zákoutí

Re: Zvuk od podlahy

Příspěvek od jaroslavvik » 01.01.2013 19:45

Doporučuju aspoň zkusit tento návod. Já to dělal dnes a pravděpodobně to zabralo, ikdyž to bude chtít asi znovu rozebrat a vytlumit znovu poněvadž se mi dvě podložky utahovánim rozpadly :evil:
Ale jako je to znát, je to o dost lepší, i bez těch dvou podložek :) Jen je tam teda přístup jak k penězům. Nejhorší asi bylo povolit ten šroub. Pak už to byla brnkačka :) Jo a když budete vytahovat ven trubku na ventilaci, nebojte se jí ohnout, je dost pružná :twisted:

ps:tolik podložek tam ve skutečnosti neni 8)
Obrázek
Obrázek
je : Ford Focus 1.6 Pacific Green
byl: Ford Focus 1.6 16v
byl: Ford Focus 1.8 16v

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů