Oprava koroze

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skubi » 29.08.2006 18:59

prasklo mi to v těch vedrech a pak se to začalo odlupovat. ze začátku to bylo vláčne , ale potom to ztvrdlo a ulomilo se to :(
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
horvatm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 104
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

LeMy

Příspěvek od horvatm » 30.08.2006 10:52

Prave som kupil ojazdeneho FF combi r.v. 1999 a na vsetkych 4 dverach + kapota bolo odpadnute tesnenie a pod nim hrdza, co som pracne vysmirgloval a znovu natrel (Protektiv kaučuk + sprey vrchny metaliza na nerozoznanie od povodnej) Nemal som ani potuchy, aka je dlha zaruka (az som nasiel tento web), no asi som si zaruku zrusil a nic s tym uz neporiesim asi. Jedine zadne dvere tych som sa nedotkol a aj tak som videl ale v strede malu hrcku kde sa tlaci hrdza von... Mam aj servisnu knizku ale este na nemca co bol majitel. Myslite ze by sa to dalo reklamovat, asi zajdem do fordackeho servisu, chcel som sa im vyhnut koli cenam,lebo mam svojho znameho mechanika.
1.8 TDDI Combi r.v 99, tmavočervená - GHIA 

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 30.08.2006 11:26

No,pokial si uz do karoserie zasahoval a v servise na to pridu,tak ti uz garanciu uznat nemusia.Je to vsak velmi individualne.Za pokus to myslim stoji.
Ked v tom vsak mas uz taku prax,preco si to neopravis sam :?: :?: :idea:

Uživatelský avatar
horvatm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 104
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od horvatm » 30.08.2006 11:29

zirafak píše: Ked v tom vsak mas uz taku prax,preco si to neopravis sam :?: :?: :idea:
Nove je predsa nove.. A neviem ako dlho to vydrzi, sak ide zima a na jar uvidim... Ale asi bez brusenia a lakovania auto nemozem mat, mal som favorit a feliciu, kde som sa to naucil... ale ford je predsa o kusok ine auto a nechcem daco pokazit...
1.8 TDDI Combi r.v 99, tmavočervená - GHIA 

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 30.08.2006 12:42

horvatm píše:
zirafak píše: Ked v tom vsak mas uz taku prax,preco si to neopravis sam :?: :?: :idea:
Nove je predsa nove.. A neviem ako dlho to vydrzi, sak ide zima a na jar uvidim... Ale asi bez brusenia a lakovania auto nemozem mat, mal som favorit a feliciu, kde som sa to naucil... ale ford je predsa o kusok ine auto a nechcem daco pokazit...
Skus si upravit podpis,lebo to "TDI" mi pripada skor ako auto od VW GROUP..... :evil: ...asi skor TDDI.... :wink:

Uživatelský avatar
horvatm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 104
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

SERVIS

Příspěvek od horvatm » 30.08.2006 14:19

Na slovensku uz niekto vybavil reklamaciu na koroziu? Ja som skusil zavolat do fordu v Ba a mam sa stavit, hovoil ze ci mam servisnu knihu. ze sa na to pozrie technik a hovoril som ze som to uz aj zatieral, no musim si najst cas. dufam ze nebudu chciet nieco platit, cena v servise normohodina 700 Sk bez DPH :evil:
chcel som aj olej do forda a cena 430 za liter.... s DPH
1.8 TDDI Combi r.v 99, tmavočervená - GHIA 

Uživatelský avatar
Mrzout
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Rezavé dveře

Příspěvek od Mrzout » 01.09.2006 08:44

Tak jsem si tu početl , trápí mě problém rezavých zadních dveří - spodní lemy. Sice jsem si již sjednal opravu ale po přečtení příspěvků se vypravím do servisu a zkusím uplatnit záruku. Auto je sice dovezené z Německa ale servisní knížku mám a to dokonce i vyplněnou. Navštívím servis Fordu v Mostě a uvidím jak uspěju - jinak jsem psal na centrálu Fordu.

__________________________

Ford Focus 1.8 16V 115 Ks 5 dveří r.v. 11/1998

Uživatelský avatar
Vody
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vody » 01.09.2006 12:27

Tak ve Fordu v Brně - Králově poli mě řekli že záruka na prorezavění je jenom 6 let a že by tam musela být díra v kastli a že mě nic v záruce neopraví
Ford Focus 1.6 16V Ambiente 11/1998

Uživatelský avatar
Mrzout
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrzout » 01.09.2006 12:39

Vody píše:Tak ve Fordu v Brně - Králově poli mě řekli že záruka na prorezavění je jenom 6 let a že by tam musela být díra v kastli a že mě nic v záruce neopraví
No, byl jsem dnes dopoledne v servisu v Mostě a dopadl jsem takto : záruka na prorezivění je 6 let čili mám smůlu, sakra ; auto sice servisní knížku má a bylo do roku 2004 pravidelně servisované (dovoz z Německa) jenže já ho koupil v červenci loňského roku a prohlídku včetně výměny rozvodů, oleje, filtrů svíček atd. (prostě co se udělá při koupi ojetého vozu) jsem nechal udělat v servisu který není autorizován čili podle podmínek Fordu jsem ztratil nárok na jakoukoli jím poskytovanou záruku.....................no, hlavně že se máme rádi :D

Uživatelský avatar
hide
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 872
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od hide » 01.09.2006 13:22

To je nesmysl. Na záruku na karosku je v servisce zvláštní oddíl a razítka se tam dávají zvlášť. To že jsi dával olej v jiném servisu, neznamená, že záruka na karosku končí. U aut, který byly vyrobený po roce tuším 2001, musí každej rok auto do Fordu na kontrolu laku, jinak končí záruka.

Uživatelský avatar
iri
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od iri » 01.09.2006 14:05

Vody píše:Tak ve Fordu v Brně - Králově poli mě řekli že záruka na prorezavění je jenom 6 let a že by tam musela být díra v kastli a že mě nic v záruce neopraví
Já byl v Brně v Carentu, koroze lemů zadních dveří, už mám reklamaci schválenou, teď čekám na nový dveře. Pokud se nepletu, tak záruka na prorezivění je 12let.
Ford Focus 1.6 16V, 1999, combi

Uživatelský avatar
Vody
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vody » 01.09.2006 14:27

iri píše:
Vody píše:Tak ve Fordu v Brně - Králově poli mě řekli že záruka na prorezavění je jenom 6 let a že by tam musela být díra v kastli a že mě nic v záruce neopraví
Já byl v Brně v Carentu, koroze lemů zadních dveří, už mám reklamaci schválenou, teď čekám na nový dveře. Pokud se nepletu, tak záruka na prorezivění je 12let.
Já vím že je 12 let ale v tom fordu se asi spetli.Díky za info každopádně do Carentu zajedu, už jsem myslel že mám smůlu.
Ford Focus 1.6 16V Ambiente 11/1998

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 01.09.2006 17:59

Je treba zajet jinam. Zaruka je 100% 12let a v zadnem pripade tam nemusi byt dira. Staci upadle tesneni ze svaru, nebo pupinky.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Ferino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 635
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od Ferino » 01.09.2006 18:33

Díra v plechu durch musí být akorád tak u škodárny, tam jsou na to vychcaný dost, u Forda na to ještě naštěsí nepřišli :D
FF1 kombi 1.6 - r.2002 310 tis km a stále to jezdí
FF2 kombi 1.8 92kw - r.2008
S-MAX 2.0 TDCI 103 kw 2014

Uživatelský avatar
Mrzout
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrzout » 01.09.2006 19:18

Mrzout píše:
Vody píše:Tak ve Fordu v Brně - Králově poli mě řekli že záruka na prorezavění je jenom 6 let a že by tam musela být díra v kastli a že mě nic v záruce neopraví
No, byl jsem dnes dopoledne v servisu v Mostě a dopadl jsem takto : záruka na prorezivění je 6 let čili mám smůlu, sakra ; auto sice servisní knížku má a bylo do roku 2004 pravidelně servisované (dovoz z Německa) jenže já ho koupil v červenci loňského roku a prohlídku včetně výměny rozvodů, oleje, filtrů svíček atd. (prostě co se udělá při koupi ojetého vozu) jsem nechal udělat v servisu který není autorizován čili podle podmínek Fordu jsem ztratil nárok na jakoukoli jím poskytovanou záruku.....................no, hlavně že se máme rádi :D
A tohle mě odpověděli ze zákaznického centra Fordu :

Společnost Ford poskytovala v době uvedení Vašeho vozidla do provozu záruku proti prorezivění karoserie na vozidla Ford Focus po dobu 12 let a záruku na lak po dobu 12 měsíců. Pro poskytnutí záruky na prorezivění je velmi důležité, aby byl autorizovaný opravce Ford upozorněn na prorezivění ihned po zjištění problému.

Záruka se nevztahuje na prorezivění vzniklé v důsledku vnějšího poškození (jako např. od odletujících kaménků, poškrábání, rýhy, připevnění částí nebo příslušenství na karoserii). Ze záruky na prorezivění vozidla jsou dále vyloučeny jiné části než karoserie (např. výfuk, palivová nádrž, ráfky, světlé lišty a ozdoby karoserie).


Prosím, kontaktujte Vašeho nejbližšího autorizovaného opravce Ford, který celou záležitost zhodnotí a sdělí Vám stanovisko k uplatněné reklamaci.

Úplný seznam našich partnerů naleznete na internetových stránkách http://www.ford.cz, v menu "Nabídka vozů - Mapa partnerů".

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se na mě neváhejte, prosím, kdykoliv obrátit.


S pozdravem

Barbora Nováková
Zákaznické Centrum Ford

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů