Parkovací systém

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 18.10.2006 21:04

Kdybys mel display tam, kde ja, tak neni problem. Pri couvani neni duvod se otacet, staci v zrcatkach hlidat patnik, at to nedevastuje zbytecne gumy a vzdalenost poznas podle pipani. Display hodne pouzivam kvuli mereni vzdalenosti, abych nechal autu za mnou dost mista a zase abych nebyl moc daleko. Vetsinou parkuju na 0,8 - 0,7m. Abych pravdu rekl, tak jsem si na to dost zvykl a je to uleva pro narazniky a clovek si nemusi tolik davat pozor. Dost to pomaha, kdyz couvas a za autem se ti plantaji lidi nebo ti tam nekdo projde.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skubi » 18.10.2006 21:17

jo ono to má něco do sebe a velice rychle se na to zvyká ,ale pak má člověk problém, když couvá z jiným autem :wink:
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 18.10.2006 21:20

Skubi píše:jo ono to má něco do sebe a velice rychle se na to zvyká ,ale pak má člověk problém, když couvá z jiným autem :wink:
No, u kombika si ty vzdalenosti jakz takz zapamatujes a s kratsim autem nebyva problem. Clovek ale nesmi spolehat na to, ze mu to piskne, kdyz je neco za autem... kdyz tam nejsou senzory :lol:
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skubi » 18.10.2006 21:24

na kolik tě to asi tak baj voko vyšlo? a byl velký problém s dírama pro senzory do nárazníku? :wink:
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 18.10.2006 21:37

Skubi píše:na kolik tě to asi tak baj voko vyšlo? a byl velký problém s dírama pro senzory do nárazníku? :wink:
Koupil jsem to od kolegy z prace za 1000,- protoze zjistil, ze si to na auto namontovat nemuze. Koupili si to 3 na internetu, takze meli nejakou mnozstevni slevu - kazdeho to stalo cca 1300,- + si k tomu koupili vrtak (je tam tusim 4ka vrtak jako vodici a na nem 20ka takovy ten rezaci krouzek). Diry nebyly problem, akorat to byl dost velky problem rozmerit na tom zakulacenem narazniku. Udelal jsem tam dve cary na kazde strane z toho vykrojeni pro viko kufru a pak osu a od toho jsem to uz nameril. No a nakonec tema dirama protahnout kabelaz, nechtelo se mi kvuli tomu sundavat naraznik. Da se to zvladnout za odpoledne, nejvic mi fakt zabralo asi rozmereni a odzkouseni, jestli to na tech mistech bude dobre fungovat, protoze vice der, nez senzoru, by nevypadalo moc dobre :D
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skubi » 18.10.2006 21:44

dík, ale jak jsem řekl, nemíním se do toho pouštět, ale člověk nikdy neví :wink:
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 18.10.2006 21:47

Skubi píše:dík, ale jak jsem řekl, nemíním se do toho pouštět, ale člověk nikdy neví :wink:
Nekdo to radeji namontuje pro manzelku, nez aby mu likvidovala naraznik :lol: Ale zit se bez toho da :)
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Noah
Junior
Junior
Příspěvky: 322
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Lounsko

Příspěvek od Noah » 18.10.2006 22:29

super diky...tech cidel tam mam nejak vic...ale bohuzel optickou signalizaci nemam...ale dekuji za priblizeni jak to vypada.
Ford Focus 1.8 TDCi 2003 combi
Ford Focus 1.5 TDCi MK3 2016 Titanium

Uživatelský avatar
Fireice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 138
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fireice » 07.01.2007 23:44

Ahmed píše:
Skubi píše:na kolik tě to asi tak baj voko vyšlo? a byl velký problém s dírama pro senzory do nárazníku? :wink:
Koupil jsem to od kolegy z prace za 1000,- protoze zjistil, ze si to na auto namontovat nemuze. Koupili si to 3 na internetu, takze meli nejakou mnozstevni slevu - kazdeho to stalo cca 1300,- + si k tomu koupili vrtak (je tam tusim 4ka vrtak jako vodici a na nem 20ka takovy ten rezaci krouzek). Diry nebyly problem, akorat to byl dost velky problem rozmerit na tom zakulacenem narazniku. Udelal jsem tam dve cary na kazde strane z toho vykrojeni pro viko kufru a pak osu a od toho jsem to uz nameril. No a nakonec tema dirama protahnout kabelaz, nechtelo se mi kvuli tomu sundavat naraznik. Da se to zvladnout za odpoledne, nejvic mi fakt zabralo asi rozmereni a odzkouseni, jestli to na tech mistech bude dobre fungovat, protoze vice der, nez senzoru, by nevypadalo moc dobre :D
A prosim tě,když jsi vrtal ty díry na nárazníku,nepoškodil sis nějak víc lak?Jde o to,že pokud do lakovanýko plastu zakrojim nějakym ozubenym vykružovákem,sloupne se mi cca.1mm barvy po obvodu toho řezu.Dali k tomu nějaký mezikruží co by překrylo tu hranu mezi nárazníkem a senzorem?A další otázka je, kudy jsi protáhl kabel od senzorů do kufru.Musel jsi vrtat?A ještě jedna.Jakou barvu mají čela senzorů.Páč kdyby byli třeba stříbrný,tak se k mé modré moc nehodí. Uvažuji totiž o stejném systému co používáš ty.Dík moc za rady.
Ford Focus Combi 1,6 16V ZETEC 2001 Dark True Blue
Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 08.01.2007 20:39

Fireice píše:
Ahmed píše:
Skubi píše:na kolik tě to asi tak baj voko vyšlo? a byl velký problém s dírama pro senzory do nárazníku? :wink:
Koupil jsem to od kolegy z prace za 1000,- protoze zjistil, ze si to na auto namontovat nemuze. Koupili si to 3 na internetu, takze meli nejakou mnozstevni slevu - kazdeho to stalo cca 1300,- + si k tomu koupili vrtak (je tam tusim 4ka vrtak jako vodici a na nem 20ka takovy ten rezaci krouzek). Diry nebyly problem, akorat to byl dost velky problem rozmerit na tom zakulacenem narazniku. Udelal jsem tam dve cary na kazde strane z toho vykrojeni pro viko kufru a pak osu a od toho jsem to uz nameril. No a nakonec tema dirama protahnout kabelaz, nechtelo se mi kvuli tomu sundavat naraznik. Da se to zvladnout za odpoledne, nejvic mi fakt zabralo asi rozmereni a odzkouseni, jestli to na tech mistech bude dobre fungovat, protoze vice der, nez senzoru, by nevypadalo moc dobre :D
A prosim tě,když jsi vrtal ty díry na nárazníku,nepoškodil sis nějak víc lak?Jde o to,že pokud do lakovanýko plastu zakrojim nějakym ozubenym vykružovákem,sloupne se mi cca.1mm barvy po obvodu toho řezu.Dali k tomu nějaký mezikruží co by překrylo tu hranu mezi nárazníkem a senzorem?A další otázka je, kudy jsi protáhl kabel od senzorů do kufru.Musel jsi vrtat?A ještě jedna.Jakou barvu mají čela senzorů.Páč kdyby byli třeba stříbrný,tak se k mé modré moc nehodí. Uvažuji totiž o stejném systému co používáš ty.Dík moc za rady.
S dirama problem neni, protoze vykruzovak mi udelal otvor presny a nic kolem to neposkodilo a i kdyby jo, tak ten senzor je samozrejme na konci o 1-2 mm sirsi, takze by to zakryl. Kabely jsem dovnitr protahl pod pravym zadnim svetlem - sundal jsem ho, dirou prostrcil kabely, dal do rady vedle sebe, omotal izolackou, aby to drzelo tvar a nacvaknul svetlo. Jsou trosku prelomene, ale pokud tam das tu izolacku, tak se ti neposkodi. Jinak si muzes vyvrtat diru nekde v miste, kde to tolik netlaci. Ale mi to od te doby funguje bez problemu, az na to, ze mi odesel jeden senzor - ale to mohlo byt narazem nejakeho cizopasnika, protoze byl zniceny primo ten senzor - postupne jsem ho kuchal :x V papirech k tem senzorum pisou, ze si je muzes prestrikat barvou, mozna bych se na to poptal pred koupi. Ja mam cerne na cernem, takze jsem vysmaty :D Vetsinou ty senzory byvaji cerne. Ale pokud mas treba barvu na opravu laku, tak si to tim zkus pretrit nebo si pripadne barvu koupis. Jestli se ti chce hrat, muzes si koupit barevnou lepici folii a zkusit to olepit. Ale jak rikam, pisou, ze se to muze prestrikat barvou, takze bych to na jednom senzoru zkusil :wink: :lol:
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Fireice
Nováček
Nováček
Příspěvky: 138
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fireice » 08.01.2007 22:38

to Ahmed. děkuji moc kámo :wink: Určitě to pořídim. Měl sem před tim Golfa, a na fofo combi co má 4,5M si nák při couvání nemůžem s manželkou zvyknout.
Ford Focus Combi 1,6 16V ZETEC 2001 Dark True Blue
Obrázek

Uživatelský avatar
No1
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Liberec

Příspěvek od No1 » 13.01.2007 12:30

2 Ahmed: nahodou bys nevedel odkaz na tu stranku, kde to kolega koupil, ze? Libilo by se mi to pro zenu. Kdybych do toho sel, asi bych Te otravoval s ce nejpresnejsi navodem "jak na to" (dost uz jsi toho napsal, ale urcite najdu nejaky otazky).
Mam ale kouli (na sroubech, takze ji nesundavam) - nebude to problem?
FORD FOCUS 1.6 16V KOMBI r.v. 2001, Silver Moondust - kde tomu je konec.....?
FORD FOCUS 2.0 CC MK2FL r.v.2009, blue foto

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 13.01.2007 12:38

Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 13.01.2007 14:44

No1 píše:2 Ahmed: nahodou bys nevedel odkaz na tu stranku, kde to kolega koupil, ze? Libilo by se mi to pro zenu. Kdybych do toho sel, asi bych Te otravoval s ce nejpresnejsi navodem "jak na to" (dost uz jsi toho napsal, ale urcite najdu nejaky otazky).
Mam ale kouli (na sroubech, takze ji nesundavam) - nebude to problem?
Musel bys ty senzory umistit tak, aby jim ta koule nevadila, maji urcity uhel. Treba v katalogu Focusu pisou, ze kdyz mas tazne, tak to nemuzes kombinovat se senzorama, ale urcite by se to dalo nejak vychytat. Daji se ale koupit i systemy, kde jsou jenom 2 senzory nebo si namontujes jenom dva.
Nikdy si tu stranku nemuzu zapamatovat, ale muzu ti to pohledat. Nebo si najdi nejaky typ, co se ti libi a pak uz jenom hledej nizsi cenu.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 13.01.2007 14:48

Uz jsem to nasel: http://www.dobry-obchod.cz

http://www.dobry-obchod.cz/sindex.php?k ... x=&limit=0

Ale posledni dobou tam maji nejake extremni ceny.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů