Xenonove predni svetla

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od foki » 22.10.2009 10:30

to Bob : znam , nedavno jsem jel po vesnicke ceste , proti me vyjel s fabií a bud mel nejake Blue light , nebo xenony , ale kazdopadne mu to svitilo do nebe , a jak jsem jel tak jsem radsi zacal brzdit a uhnul se na krajnici ( to uz jsem pomalu stal ) protoze to svetlo bylo tak neprijemne ze nebylo videt vubec kam jedu , kdybych letel a nekdo tam sel tak bych ho sundal protoze to bylo jak mlha .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od zirafak » 22.10.2009 10:36

a vo tom to cele je :evil:

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 22.10.2009 10:40

BobTDCi píše:Pokiaľ to nie je originál svetlo so šošovkou a tlakovým ostrekovaním a tiež dynamickou nivelizáciou výšky svetelného lúča - tak je to vyslovene bezohľadné.
Tak to abych otcovi okamžitě vymontoval originální xenony v citroenu C5 protože nemá čočky a také okamžitě vyhodil originální xenony z Mondea :roll:
Se proberte! Většina starších aut má pouze automatickou nivelaci a ta vám je proti oslnění při jízdě úplně na nic :roll:
Automatická nivelace se stará pouze o seřízení světlometu při zatížení a nikdy jindy takže to lze naprosto nahradit kolečkem...
A za další není vůbec podmínka světlomet s čočkou. to se tady objevil zase odborník :roll:
Ex ST220 model 2004

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od zirafak » 22.10.2009 10:47

BobTDCi to mysle vseobecne.Samozrejme,ze u starsich modelov trebars MB,Renault/si len na rychlo spominam/ boli prve vybojky osadene v klasickych parabolach,ale s tym rozdielom,ze vybojka obsahovala clonitko.Nieco podobne,ako daval teraz ihrdlick.Ak to bolo fabricke,alebo dodatocne z fabrickych komponentov domontovane,vratane vetkych predpisanych doplnkov,tak to je samozrejme v poriadku.
Ak sa vsak jedna o HID-cka nefabricke,neschvalene a bez tychto doplnkov,jedna sa o cisto nelegalnu vec,ktora do premavky absolutne nepatri.

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 22.10.2009 10:51

Jj, do nečočkových světlometů patří D2R a do čočkových D2S (pokud se již nejedná o novější automobil s výbojkami D1S nebo D1R).
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
BobTDCi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1128
Registrován: 18.02.2009 10:34
Bydliště: NR kraj, Slovensko

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od BobTDCi » 22.10.2009 11:11

m.a.x.i.m.u.s píše:
BobTDCi píše:Pokiaľ to nie je originál svetlo so šošovkou a tlakovým ostrekovaním a tiež dynamickou nivelizáciou výšky svetelného lúča - tak je to vyslovene bezohľadné.
Tak to abych otcovi okamžitě vymontoval originální xenony v citroenu C5 protože nemá čočky a také okamžitě vyhodil originální xenony z Mondea :roll:
Se proberte! Většina starších aut má pouze automatickou nivelaci a ta vám je proti oslnění při jízdě úplně na nic :roll:
Automatická nivelace se stará pouze o seřízení světlometu při zatížení a nikdy jindy takže to lze naprosto nahradit kolečkem...
A za další není vůbec podmínka světlomet s čočkou. to se tady objevil zase odborník :roll:
Pokojne si "uľav - ak ti to pomôže na ego.
O starých typoch bez šošovky som naozaj nevedel - jasné, že ak tam sú origo aj podľa zápisu v TP, tak som sa v tomto mýlil - za čo sa ti ospravedlňujem. Ale hádam mi nechceš povedať že koliečkom presne nastavíš výšku sv.lúča ak máš niečo ťažké v kufri, alebo plné auto ľudí?
Keď zrýchľujem, alebo brzdím tak jasne vidím ako koriguje výšku svetelného lúča počas jazdy - to mi chceš povedať, že to urobíš aj rukou? Navyše mnohé regulácie výšky sú tak pomalé a odpozdené, že by si neustíhal vôbec nič - ak už groteskne privolím, že by si mal takú "ambíciu"...
Práve pre SILU toho svetla je tá dynamická nivelácia taká dôležitá. Ale faktom je, že keď tým druhom svetla svieti celý reflektor vo Fabii - tak je to oproti údes!
Tak je viac ako zrejmé, že práve preto prešli s xenónmi na šošovky a pribudlo tlakové ostrekovanie optiky reflektora.
Nemusíš mi odpovedať a už vôbec ma napádať, nestojím o to.
Musel som iba vyjadriť svoj názor - viem že nezmením svet - prial som si iba aby sa nad takou kúpou a montážou zamyslel ten čo ich práve chce kúpiť...
Ak tých "starých" bolo niekoľko sto v celej krajine, tak teraz týchto pseudohomologizovaných sú na tisícky...a čím je ich viac - o to skôr sa každému z nás môže prihodiť, že takého stretne práve v tom najblbšom okamihu...
O pocitoch ľúdí, ktorí spôsobili alebo boli účastníkmi nehody - o to viac ak vážnej....všetci tí frajírci, čo si kedy mysleli, že ak "vládzu" stlačiť pedál na podlahu - tak ostatné je malina - sa hádam baviť nemusíme.
Ja si iba prajem, aby som nikdy nezrazil chodca a nevyletel z cesty či nenarazil do niečoho iného IBA preto, že má práve totálne oslepil niekto - pre koho bolo dôležité IBA to, aby ON dobre videl...
Nie som konfliktný...takto ma prosím nechápte - aj tak urobíte čo sami chcete...
PS: Prekvapil si ma týmto útokom... :(
That´s all.
8O :o :idea:
Seat LEON II, 1.9TDI PD 105k, 06/2010´
Predtým: Ford Focus II Titanium kombi, 1.6TDCi 110k, 10/2005´
Predtým: Renault Mégane II sedan, 1.5dCi 82k, 2004´
Predtým: Renault Clio II, 1.5dCi 65k, 2001

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 22.10.2009 12:21

BobTDCi: Možná by sis mohl o tom napřed něco vyhledat a potom psát svá moudra :roll:
Doproučuji vyhledat automatická nivelace a dynamická nivelace. Potom pochopíš rozdíl a nebudeš zde psát bludy.
Další věc je, že velmi rád se podívám na technický průkaz ve kterém budou zapsány xenony. opět další tvůj výmysl.
Xenony v obyčejné parabole se dělají dodnes třeba na Hondě Civic tak opět tvůj výmysl, který je stejný jako srovnávání paraboly ve Fabii s parabolou uzpůsobenou pro xenony.
Prosím tě, bylo by dobré kdyby jsi o tom opravdu něco věděl a nepsal sem svá moudra, které se nezakládají na pravdě.
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od Kóťa » 22.10.2009 15:33

BobeTDCi,nevím jestli jsem Ti tedy hnul žlučí já.Taky mi HID vadí,některé víc,některé míň,u některých to ani nepoznám.Zkrátka jako vše je to o člověku.Když už to chce někdo mít,tak by měl dělat maximum proto,aby ty následky byly co nejmenší.Nehodnotím teď jestli ano nebo ne.Stejně to neovlivním.Věřím,že pokud si člověk vybere 4300K a ne 8000K,světla si seštěluje,bude používat kolečko,tak jak by měl(jsou lidi,kteří o něm nikdy neslyšely 8O ),tak rozdíl bude...
Hodně dlouho světla sleduju a všiml jsem si,že oslnění xenonem v čočce je stejně intenzivní jako oslnění halogenem.Udělá to takové sluníčko,ale aspoň mě to nevadí tak jako oslnění HIDkou.To je fakt.Ovšem jak píšeš o dynamické nivelaci.Nemají ji všechna auta s xenonem!!!!Pouze ty nejmladších ročníků.Ford mondeo III má jen automatickou a ta,jak již zmínil m.a.x.i.m.u.s. opravdu jen supluje to kolečko.Takže pokud člověk o kolečku ví a používá hlavu,udělá prakticky to samý...Nevím např.jestli dynamickou má octaviaII,ale to je ukázkové auto,které oslňuje.Taky mi přijde,že má tu hokejku na pravé straně dost vysokou a při rozjezdech ošlňuje vždy.čočky má octavia jen u xenonu fabrického,dobře,může být dodělaný jako budu mít já,ale u každé octavieII co vidím?
Prostě automatická nivelace není tak rozdílná od kolečka.Dynamická,to je něco jiného(i když taky asi nepobere vše,že.. :wink: )
Nehledě k tomu,že někdo si záměrně nulovou pozici origo xenonů přitahuje výš,aby víc viděl... :!:
No a ostřikovače.Zkušenost s nimi z auta nemám,ale co slýchám od kamarádů,tak to taková pecka není.Např.v létě,kdy je celej čumák od much,tak to všechny zdaleka nesundá.A nějakého lomu světla jsem si nevšiml...Jo,třeba pokud je na světlech padlá rosa,tak pak to svítí jako blázen,ale to si člověk může stahnout stěrkou atp.Prostě HID v parabole není nejlepší,v čočce je to o něčem jiném.Každopádně bych všechny neházel do jednoho pytle.Dá se to udělat tak i tak.Já u toho budu používat hlavu a nivelaci tam v budoucnu dám po vzoru Bobana.Časem bych to chtěl dát do kupy tak,aby to legálně prošlo STK :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 22.10.2009 16:49

Kota: Naprosto souhlasím :) jen když jsem se pustil do BobaTDCi tak musím opravit i tebe :)
Dynamickou nivelaci má otec v C5 z roku 2004 a je to opravdu hrozně znát. Stačí malinký pohyb a okamžitě na to reaguje takže tam opravdu šance oslnění při rozjezdu, nebo snížení vzdálenosti osvitu při brždění nehrozí.
OII by měla mít dynamickou nivelaci, ale co jsem ji sledoval tak mi nepřijde tak dobrá jako u C5, protože u ní je to vidět i na křižovatce při stání, nebo rozjezdu a u OII jsem si nějak nevšiml, ale třeba jsem se jen špatně díval a nemá ji tak "vytřepanou" jako je u C5...
A k jejím "hokejkám". Až nasadíš na Mondeo ty xenonové světla tak na tom budeš stejně.
Mám sice přizvedlé světla, ale nijak extra a je krásně vidět na protijedoucích autech, že paprsek zůstává u chladiče, ALE ta "hokejka" na pravé starně oslňuje auta v pravém pruhu- pokud jedu v levém a při předjíždění také :?
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od Kóťa » 22.10.2009 17:06

A tak přesně poznám Octavku na dálnici ,když mě předjíždí.Takže ta dynamická je fakt tak perfektní?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
spirt
Junior
Junior
Příspěvky: 407
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Teplice

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od spirt » 22.10.2009 19:05

Octavka jeste je v pohode, to takova Fabia, ta oslnuje i halogenama a opravdu me nastve ten, kdo si tam narve xenony, to abych zavrel oci a jel poslepu.. dokonce ti co maji fabii, rikaji, ze na ne casto vsichni blikaji, protoze si mysli, ze maji zapnuty dalkovy :x

Bullitt
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 651
Registrován: 18.09.2008 22:13
Bydliště: Plzeň

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od Bullitt » 22.10.2009 19:57

Pár mých poznatků - ano, Oktávky II oslňujou, krásně je to znát na dálnici, když jede za mnou a předjíždí, u protijedoucích jsem si toho nevšimnul(asi ta hokejka nezasahuje tak do protisměru, ale vpravo jo, tedy oslňuje předjížděné auto). Ovšem v oslňování u mě kralujou Fábie I(s halogenama), ty poznám proti sobě bezpečně, nechápu kterej debil ty světla mohl schválit(aspoň jim furt praskají žárovky, to mají za to). Řekl bych oslňujou často víc jak homemade nabastlený xenony. Ovšem těchto dodělávaných neorigo xenonů nejsem zastánce ani náhodou, pro mě je to nehomologované příslušenství a tečka, nikdy bych si to na auto nenamontoval. Střílel bych, když proti sobě vidím jezdce(na d-fensu jim říká trefně "svářeč"), často to bývají i starý dodávky, co namontoval xenony a víc neřeší, svítí to celou plochou světla jako prase(většinou světlo hodně do modra) i ve dne. A v noci - no potěš, stačí pak míjet neosvětleného cyklistu bez odrazek(takových debilů jezdí) nebo chodce v tmavém(nejlépe ještě jdoucího po špatné straně), proti auto s oslňujícíma xenonama ve špatný chvíli a je hotovo - fakt nechci mít před očima zabitýho člověka. Tak lidi myslete, nejezdíte na silnicích sami a hlavní světlomety zásadním způsobem ovlivňují bezpečnost jak vaší, tak i ostatních.
Ford Focus 2.0i/16V, Ghia, 2004

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 22.10.2009 20:01

Kota: Snažil jsem se najít video (budu se snažit i nadále), ale našel jsem jen na novější C5 co má už čočky a natáčení do zatáček a tam se to tak vůbec nechovalo.
Na starším modelu co má otec to vypadá jako kdyby bylo to světlo na vodě a stále se vyrovnává takovými sekanými pohyby. Když v tom jedeš poprvé tak je to hodně nezvyklé, ale brzo si na zvykneš. Tam opravdu nejde oslnit...
Ex ST220 model 2004

Uživatelský avatar
BobTDCi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1128
Registrován: 18.02.2009 10:34
Bydliště: NR kraj, Slovensko

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od BobTDCi » 23.10.2009 09:25

Nie "nehnuls mi se žlučí" :wink: :wink: :mrgreen: ty - iba si bol ostatný v poradí, tak si to prosím neber osobne.


Oki beriem Kota - z tvojich slov je mi jasné, že sa k tomu staviaš maximálne zodpovedne a cítiť i to že budeš tak ohľaduplný, ako to len bude možné. K maximusovi sa už vyjadrovať nebudem - zdá sa, (že mal ťažké detstvo, je zatrpklý a všetko berie ješitne ako človek slkamaný životom) že sa chce hádať za každú cenu a iba by sme to tu zasierali...a na čokoľvek čo napíšem pôjde ako pitbul. Ak mu to vyvrátim vymyslí si niečo zas - veď aj jeho odpoveď je v tom duchu. Takže by to bolo neverending story...
Ja som chcel iba prejaviť svoj nesúhlas s dodatočnou montážou.
O.i. napríklad so svojpomocnou výmenou xen. výbojok súhlasím - pokiaľ sú svetlá nastavené správne, tak ani po výmene jednej či oboch podľa mňa nie je vôbec potrebné(pokiaľ nemáme "sponzoring" servisu ako srdcovú záležitosť) navštíviť servis. Jasné že nás radi prijmú, podobne ako keby sme si dennodenne dávali robiť diagnostiku motora...kým platíme.
Jasné, že ak na svetle uschnú v lete mušky - tak ich to nemá šancu dať dolu - ale na to aby to omylo ten sajrajt a "břečku"...z kolies auta pred tebou to v pohode stačí. Inak približne to isté ako rosa ráno na svetlách(či námraza) je aj ten jemný hnedý prchovoblatový sajrajt súvisle rozsdtrieknutý po ploche svetla. Najlepšie to asi približuje pohľad na žiarovku s "mliečnym" povrchom.
Jasné že ani dynamická neskoriguje všetko...to snáď ani nejde...ale trebárs tá moja sa výnimočne snaží :wink:
Hovoriť o tom, že niekto si dá daschvál nastaviť xenóny vyššie ako majú byť - to už nepotrebuje komentár...a s tým tiež nič nenarobíme.
Mne osobne sa zdajú jedny z najhorších pre oprotiidúce autá Fábiácke svetlá - a čo sa týka oktávie II - naposledy som šiel kamarátovou a zdesilo ma ako zle svietia krátke i dlhé svetlá keď v nej sedíš - až som to podorzieval na zlé nastavenie...ale viditeľne nebolo vidieť "rozladenie".
Ja som hovoril napríklad o tom, že v Cliu II(2001) i v Mégane II(2004) - svetlá okamžite a rýchlo urobili to čo som robil s koliečkom - reagovali promptne a bez omeškania - ale stretol som sa s autami - kde posunieš koliečko a kým sa vôbec pohne svetlo trvá asi sekundu..nieto ešte, ke´d by si skočil o väčšiu hodnotu...to má normálne "dobeh"...a potom ty zistíš, že to aj tak chceš mať v inej úrovni a musíš korigovať opäť - teda je to zložitejšie...
jasné že oslnenie cez šošovku je rovnako "účinné"...netvrdil som že nie ani náhodou - povedal som len že menšia plocha svetelného zdroja pri správnom nastavení spôsobuje, že sme menej konfrontovaný s tým svetelným lúčom - tokom. Proste cítim sa podstatne pohodlnejšie či príjemnejšie ako keď ide oproti hoci aj správne nastavená halogénová klasika s plochou emisie svetla snáď 6 až 10krát väčšou - snáď sa z toho dá chápať čo som tým mienil.
PS: Večer pri návrate domov z práce som zľava stretol takého "osemtisícáka"... bola to sila.
Predpokladám krátky a silný krk, holá hlava...kerky... :twisted:
Seat LEON II, 1.9TDI PD 105k, 06/2010´
Predtým: Ford Focus II Titanium kombi, 1.6TDCi 110k, 10/2005´
Predtým: Renault Mégane II sedan, 1.5dCi 82k, 2004´
Predtým: Renault Clio II, 1.5dCi 65k, 2001

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Xenonove predni svetla

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 23.10.2009 11:19

BobTDCi píše:K maximusovi sa už vyjadrovať nebudem - zdá sa, (že mal ťažké detstvo, je zatrpklý a všetko berie ješitne ako človek slkamaný životom)
.............................smzán nevhodný text Boban.
Kdyby jsi uměl číst co píšu tak by jsi zjistil, že jsi psal úplně mimo a já opravoval tvoje nesmyslné úvahy, které se absolutně nezakládají na pravdě. Chápeš to?
Když tomu rozumím víc než ty tak mě začneš urážet :roll:
Poprvé v životě máš v autě xenony, nic o tom systému nevíš a děláš tady machra jak tomu převelice rozumíš.
Ex ST220 model 2004

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 14 hostů