Zástěrky, lapače nečistot

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
brava
Junior
Junior
Příspěvky: 366
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina - Novoměstsko

Zástěrky, lapače nečistot

Příspěvek od brava » 24.03.2008 21:08

Zajímal by mě váš názor na zástěrky(zvláště pak přední).Mám na svém fofíkovi zástěrky od začátku (vpředu i vzadu), a tak nedovedu posoudit, zda opravdu (tak, jak se často uvádí) brání ty přední (konkrétně u Focuse) většímu znečištění boků karosérie a poškození laku od odletujícího štěrku. Mají přední zástěrky opravdu takový význam? Už jsem se setkal s názory, že se jejich význam přeceňuje,že je to jen další trik, jak z lidí dostat prachy atd.Někteří lidé, kteří si je nechali namontovat je sundávají s tím, že jejich přínos je téměř nulový a na autě se jim nelíbí. Můžete to vy, kteří jste jezdili nejprve bez nich a pak s nimi, nějak zhodnotit?
Naposledy upravil(a) brava dne 25.03.2008 17:09, celkem upraveno 1 x.
Ford Focus II 1.6i (74kW) hatchback 5/2007, modrá Tonic
Obrázek

Uživatelský avatar
racetiger
Junior
Junior
Příspěvky: 396
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: 252 .. PZ

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od racetiger » 24.03.2008 21:09

Beze sporu se to s nima min spini ale stejne jezdim bez nich
Obrázek

Obrázek

_______________________________________
Hatcback 5dv., 1.8TDCi 74kW/100HP, modrá metalíza
Obrázek
Patří nafta jenom do kamen??

KUTY

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od KUTY » 24.03.2008 21:13

Tak predne som si tam dal, aby mi neslo tolko bordelu na podbehy, snad som tym predlzil ich zivotnost.

A zadne - neznasam, ked nejaky idiot bez zadnych ide predo mnou a ja musim stale stierat ten bordel z celneho skla. Zadne by som dal povinne. A najma auta typu 4x4 - zadnu napravu to ma ako Daewoo Matiz...hned pri narazniku a brutalne to spini predok auta iduceho za nim.

Uživatelský avatar
racetiger
Junior
Junior
Příspěvky: 396
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: 252 .. PZ

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od racetiger » 24.03.2008 21:19

Na podbehy??To ti moc nepomuzou,nejspis myslis prahy.
Idiot pred tebou?? - bud ho predjed nebo mas vpravo takovou packu,jmenuje se to sterace a kdyby ani to nepomohlo tak mas dodrzovat odstup,potom, to tak brutalne nespini.Kdyby nebyl bordel na silnici, tak by to tak nespinilo.Na furt - to tady uz jednou bylo(za komunistu - ty vymejsleli takovy nesmysly,co musi a nesmi).
Obrázek

Obrázek

_______________________________________
Hatcback 5dv., 1.8TDCi 74kW/100HP, modrá metalíza
Obrázek
Patří nafta jenom do kamen??

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Jozkablack » 24.03.2008 21:29

Osobní zkušenost: Koupil jsem FoFo se 140.000km najeto a nemělo zástěrky. Vážně to bylo na spodku předních blatníků a začátku prahů znát a lak i ta ochrana která tam je z výroby byla omlácená až na plech. Nechal jsem to ihned po koupi vyspravit i stou ochranou, ale po jednom roce ježdění cca 15.000km je na dvouch místech zase ťukanec od kamenu. Zástěrky jsem původně nechtěl, ale koupim je.....myslim že alespoň na tom předku budou minimálně mě prospěšný.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

Uživatelský avatar
cage
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 763
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Opava

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od cage » 24.03.2008 21:42

Blbá otázka :když mám jen přední - kam mám dát hlas? 8O
Ford Transit Connect Long a Ford Tourneo Courier

Wolf2

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Wolf2 » 24.03.2008 21:47

racetiger píše:a kdyby ani to nepomohlo tak mas dodrzovat odstup,
Dovol ,abych se :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A ohledně zadních lapačů a minulé doby ,něco to do sebe mělo ,hlavně bylo méně rozbitých čelních skel a světel a mlhovek od odlétajících kamínků a td.
to brava - já jsem zástěrky na autě neměl,ale dokoupil jsem si je a dal jsem je tam (zatím mám jen zadní) ,ale jak někde seženu přední hnedka je tam dám.Je to dobrá věc,méně se zasírá auto od bordelu. A nedělá to při dešti takovej gejzír vody a eliminuješ tak o 50% to ,že to do tebe někdo napálí ,jen z důvodu ,že neviděl přes vodní clonu tvoje brzdovky (např na dálnici) . :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
mehturt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2708
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SC
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od mehturt » 24.03.2008 23:13

ja zasterky nemam.. ak by som si ich kupil tak len kvoli tomu aby sa mi menej spinilo zadne sklo.. resp cele 5. dvere (ma niekto s tym skusenost na II kombi)
2013 Focus kombi
bolo: 2007 Focus kombi 1.6 Ti-VCT Ghia-X
Obrázek

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Jozkablack » 24.03.2008 23:28

Myslim že je u pr*ele jakej je to kombík, zástěrky vzadu udělaj svojí práci a nemusíš za deště pořád stírat zadní okýnko. Hned jak ušetřim na origo zástěrky, tak pujdou nejdřív na předek a pak na zadek. Na Fiestě mi nedavno ulítla jedna zástěrka a bylo to hned znát na bordelu na 5 dveřích.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

KUTY

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od KUTY » 25.03.2008 08:53

to racetiger: o stierani som pisal, citaj poriadne a nedavaj mi rady, co je to za packu vpravo...ja to volam podbehy, kedze prah je podla mna na vrchu - ak niekto dava prahove listy, dava ich tiez zospodu ? Takze u mna je to podbeh...a co sa tyka odstupu - ak ides cca 90-100km/h tak mozes byt za autom aj 50m ale ten gejzir z jeho zadnych kolies svoje urobi (fyzika)...ja viem, ze chces mat pekne auto a zasterky by kazili celkovy dojem, ale ja to beriem skor ako prakticky doplnok

pette
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1530
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Posázaví

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od pette » 25.03.2008 10:03

zástěrky nemám ale určitě je lepší je mít :!: :wink:
Focus combi II TDCI 1.6 2006 stříbrná Moondust
Mitsubishi Outlander 2,0 DI-D 2009 4x4

měl jsem:FoFo I combi TDCI 1,8 2002 černá perleť

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od chmelko » 25.03.2008 10:10

tak isto, zasterky nemam a podla toho to je aj vidno..netrpia ani tak podbehy ako samotný blatnik, hlavnie v mieste kde je napojený na podbeh je opraskany až po kov, síce to opravujem jak pred zimou, tak po zime,ale evidentne to nestačí.
nemyslím si, že zasterky by tomu uplne zabranili, ale urcite aspon pomozu aby nechytala kastle 100% od gum.
zase proti je podla mna esteticka stranka, auto bez nich určo vyzera lepšie..

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od Boban » 25.03.2008 11:17

já je nemám a bojuju stejně jako chmelko, nic méně o zástěrkách na fofo mám svůj názor, za nima se drží víc jemnýho bordýlku který drží hodně vlhko a lem za zástěrkou dostává zabrat.

Uživatelský avatar
brava
Junior
Junior
Příspěvky: 366
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina - Novoměstsko

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od brava » 25.03.2008 17:21

Dik za opdovědi.Omlouvám se přidal jsem možnost i pro ty, co mají zástěrky jen vpředu.
Já si myslím, že zastěrky vzadu jsou i výrazem ohleduplnosti vůči ostatním řidičům. Když vás třeba večer za deště předjíždí auto bez zad.zástěrek a zařadí se před vás a za ním nic než mlžná stěna z vody - není to vůbec příjemné, o odletujícím štěrku ani nemluvě. Napadá mě, že jedinou obranou, proti tomu je nenechat se předjet.
Dodatek:
Já dokupoval vloni přední (zadní jsem vydyndal na prodejci v rámci slevy), a naúčtovali mi za ně 785 Kč a montáž vyšla na 196 Kč (účtovali 0,4 hod). To vše samozřejmě bez DPH, která při 19% činila 186,50Kč. Mojí šrajtofli tak ulehčili o pěkných 1168 Kč. Nekomentuji, zda to bylo moc nebo málo.Logicky z toho plyne, že komplet sada zástěrek vč.montáže na Fofo II vyjde i s montáží zhruba na dvojnásobek :wink:

P.S: Sakriš, teď jsem si všimnul, že jak jsem přidával do hlasování tu pátou možnost, staré hlasování se vymazalo. To je v zadeli :( .
Ford Focus II 1.6i (74kW) hatchback 5/2007, modrá Tonic
Obrázek

Uživatelský avatar
MobyDick
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4547
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapače nečistot - zbytečnost?

Příspěvek od MobyDick » 25.03.2008 18:54

Já mám jen vzadu, původně jsem je chtěl sundat, ale pak jsem si uvědomil že ty za mnou by docela trpěly tak jsem je tam nechal.
FORD FOCUS 3dv. 2.0l 96 kw r.v 98
Obrázek
Obrázek
Obrázek
galerie
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů