kdo se spalil pri prodeji - podvodné jednání / inzeráty

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Odpovědět
PeS
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 836
Registrován: 01.08.2008 20:07

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od PeS » 16.03.2009 10:51

Anndy píše:Tak, tak - 1. v SR. Potom ale zbytočne neuvádzať v inzerátoch, lebo je to zbytočná informácia pre kupujúceho a pre neskúsených aj zmätočná a potom vznikajú zbytočne problémy pre obe strany.

No pokud někdo uvede že je první majitel v ČR/SR tak je to OK, když ale napíše
pouze první majitel s tím že se jaksi předpokladádá že v ČR/SR tak už to OK není.

PeS
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 836
Registrován: 01.08.2008 20:07

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od PeS » 16.03.2009 10:55

foki píše:
PeS píše:

Kontrolní otázka : kupoval jste to jako nové za "novou" cenu, nebo jako ojeté za "ojetou" cenu ?
nevim co mas pod pojmem ojeta cena , ale platil jsem DPH za porizeni noveho dopravniho prostredku a pokud beres cenu "novou" jako cenu v katalogu tak to by zaplatil asi jen debil kazdej chce slevu takze cena asi byla "ojeta" .
Nemám na mysli slevu, spíš to že v okamžiku kdy první majitel zaplatí a zapíše se jako
majitel, tak to auto automaticky ztrácí na ceně. I když s tím najede jen 300km, přesto
jej už asi neprodá za cenou za kterou to koupil jako nové ale jako "ojetinu" .

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od foki » 16.03.2009 11:24

jak jsem psal , v zakone mas ze do pul roku a 6000 km je vozidlo povazovano za nove .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
chalomi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Kromeriz

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od chalomi » 18.03.2009 22:10

jednou jsem se spalil ale nebyl to focus byl to renault megane.koupil jsem ho v bazaru.vypadal krasne tak jsme ho prohlidli ale co clovek pozna ze na prvni pohled. :?: odvezl jsem ho domu a o par dni pozdeji jsem si ho nechal zkontrolovat ve znackovem servisu u znameho.no a hruza auto silne bourane,nefunkcni ABS a airbagy fuc a mnoho dalsiho.auto jsem tedy vzal zavezl spatky no a penize jsem dostal hned na ruku zpatky protoze pan moc dobre vedel o co jde. :wink:
Ford Focus 1,6 16v r.v.2001 stříbrná metalíza

Uživatelský avatar
chalomi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Kromeriz

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od chalomi » 18.03.2009 22:12

spalil jsem se tedy pri koupi :wink:
Ford Focus 1,6 16v r.v.2001 stříbrná metalíza

hanca
Příspěvky: 1
Registrován: 29.04.2009 20:09

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od hanca » 29.04.2009 23:57

:idea: To telefonování bych řešila přes VOIP. Sice ho nemám, ale taky nevolám do Němec...

Uživatelský avatar
postak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2143
Registrován: 22.11.2008 15:55
Bydliště: Třinec

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od postak » 06.05.2009 16:10

Chci se zeptat, jak dlouho trvá ze zákona, kdy můžu odstoupit od smlouvy ? Znamená to, že koupím auto, celý natěšený, co nemám a za půl roku zjistím, že jsem koupil auto z půjčovny, bourané, po špatně proveném laku atd. To jsou myslím taky cenné informace pro některé lidi. Kdo to ví, tak sem s tím.

Uživatelský avatar
autotiptop
Junior
Junior
Příspěvky: 251
Registrován: 25.11.2008 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od autotiptop » 06.05.2009 20:05

postak píše:Chci se zeptat, jak dlouho trvá ze zákona, kdy můžu odstoupit od smlouvy ? Znamená to, že koupím auto, celý natěšený, co nemám a za půl roku zjistím, že jsem koupil auto z půjčovny, bourané, po špatně proveném laku atd. To jsou myslím taky cenné informace pro některé lidi. Kdo to ví, tak sem s tím.
Tak sem s informacema. Kdy kde co a jak a možná poradím. Nesedí mi na tom to bourané..... to se ze Španělska nevozí (tedy doufám - na to jsem nenarazil).

Nebylo to nakonec u mě? :mrgreen:

Doplněno: Tak jsem si prošel tvoje příspěvky a fotky a je mi jasno. Sitta jak vymalovaný a ty to tam jdeš koupit za šera a potom se divíš?
Znám pár případů, kteří tam radši nechali propadnout 10 000 Kč zálohu a to myslím smrtelně vážně, protože si přijeli potom pro auto ke mě. Jo bohužel jsou tady na fóru i takoví, kteří radí přesný opak ....ha ha ha ha :roll:
F Focus / Mondeo (co je zrovna po ruce) - moje maličkost
Hyundai IX55 V6 3,0 CRDi 4x4 Style 176 kW r2009 - za tím tahám Fordíky
F Fusion Ebony 1,4i 58 kW r2009, Modrá Vision - kdo v rodině chce

Uživatelský avatar
Igy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 30.04.2009 21:40

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od Igy » 21.05.2009 00:09

Tak dnes som sa skoro spalil pri kupe. Auto Cmaxik v plnej vybave 2 liter 2005ka rocnik. Auto som prezrel, pojazdil vsetko vyzeralo byt OK. Az na jednu malickost a to kontrolku Airbagov. Chlapik sa dusoval ze to mu zacalo svietit az po tom co to kupil. Auto dovezene z Italie, Kupoval ho pre seba a momentalne ho pouziva takze namam dovod mu neverit. Nedalo mi to vsak a dal som to na diagnostiku do forda. Po 10 minutach nas zavolali k autu a ukazali mi ako vyzera pripojenie na airbag na sedadle spolujazdca. Bola tam namontovana ziarovka (asi mala plnit funkciu odporu. Kedze na to aby zistili ci je Airbag v sedadle alebo nie by museli rozobrat cele sedadlo, tak som sa nedozvedel ci bolo auto burane alebo len airbag nefunkcny. V kazdom pripade novy stoji 330€ a k tomu robota. Najlepsie na tom celom je, teda ak je pravda co povedal chlapik z fordu, ze ak svieti kontrolka airbagov a nie blika, tak su vsetky airbagy vyradene z cinnosti. Chlapik co to predaval sa celkom zhrozil... Takze 3 x preverit a raz kupit :-)
Focus Cmax 1.8 TDCi Ghia 2006

Uživatelský avatar
Igy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 30.04.2009 21:40

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od Igy » 29.05.2009 23:23

Tak a mam dalsi v poradi. Ja mam pocit ze jazdene auto asi ani nekupim. Mam velke naroky alebo len smolu? Cmax novy model 10/2007 najazdenych 10000km, auto v dokonalom stave motor 80kw. Teda podla predajcu. Po dekodovani VIN vsak ukazuje motor 66kw ktory ja vsak nechcem. Uz 80kw som bral ako kompromis vzhladom na to ze ide o auto v super stave. Ale povodne som planoval 2 litra. Takze hladam dalej. Je fakt pre predajcu problem uviest skutocne udaje? Usetri cas sebe a aj kupujucim. Tym ze sledujem ponuky uz vyse 3 mesiacov tak vidim ako sa zahmlievaju informacie. Auto ktore hned po zaveseni na autoviu ma na 6. dverach malu preliacinu je po 3 tyzdnoch ako ho nepredali nafotene tak ze tu preliacinu nie je vidiet. Takto som sa trepal do ciech aby som zistil ze auto je burane. Takze ja som sa zatial spalil 4x, nastastie som na to prisiel vzdy pred tym ako som zaplatil.
Focus Cmax 1.8 TDCi Ghia 2006

Uživatelský avatar
pbjun
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5869
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od pbjun » 30.05.2009 08:36

Nech si neco individualne dovezt z nemec... Tot ma rada... Taky sme patrali po fieste a nakonec sme nechali dovezt z nemec v nadhernem stavu, pravda musis pocitat s cenou odpovidajici stavu auta - u nas jsou ceny uplne jinde hlavne kvuli podvodum o kterych se tady vsude pise...

Uživatelský avatar
Igy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 30.04.2009 21:40

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od Igy » 30.05.2009 14:28

S tym dovozom by som nemal az taky problem ale ja auto bez toho aby som ho videl nekupim. A ist do Nemecka na to nemam dost casu a chute. Uz som nasiel jeden kompromis. 2 rocneho Cmaxa 1.8 tdci vo vybave aku som chcel. Interier po fajciarovi takze to este vycistia, vymenia gymy a vo stvrtok by som ho uz mohol mat. Pred tym samozrejme dianostika a kontrola vo forde. tak drzte palce nech sa zase nespalim.
Focus Cmax 1.8 TDCi Ghia 2006

vlastimil.dejmek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2009 17:20
Bydliště: PRACHATICE

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od vlastimil.dejmek » 30.05.2009 15:52

Jojo, když všechny ty krásný naftový focusy mají najeto 60 tisíc, servisky, super stavy a ceny jako v Německu po 250 tisících a jsou odtud dovezený. Ti bazarníci holt mají super zdroje za super ceny, to je celý to kouzlo a vy tady pořád spekulujete o nějakých podvodech a tak :D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od Kóťa » 08.06.2009 15:54

Zkušení nákupčíci v autobazarech,řekněte mi jak je to se zárukama?Co se klasifikuje jako skrytá vada?
Neznáte někdo tento bazar?

http://www.autozdovozu.cz
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo se spalil pri prodeji

Příspěvek od foki » 08.06.2009 23:13

podle me je to vada o ktere prodavajici vedel a zatajil ji . neni to vada ktera vznikla opotrebenim .

nevim jak je to s pripadnými vadami ktere zatajil puvodni majitel prekupnikovi .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů