Test zimní nafty

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Test zimní nafty

Příspěvek od tomason » 21.03.2009 11:52

http://auto.idnes.cz/nafta-pod-20-186-c ... tomoto_fdv S Českou naftou nejezděte do Alp tankujte v Rakousku ,Německu naše ustojí -20 víc ne :lol: celej test vyšel v Autodieslu později něco ještě písnu :wink:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od tomason » 22.03.2009 15:17

Odbráno 10 vzorků z toho 3 z ciziny vyhrál opět Aral ultimate filtrovatelnost do-32stupňů celsia ,druhý skončil Slovnaft :!: TEMPO PLUS DIESEL do -29,třetí Shell ale z SRN :!: V-Power diesel ,čtvrté Benzina Verva diesel -21 ,vzorky byli odebrány loni v prosinci už asi nikoho nepřekvapí ,že opět Shell doslova propadl v cetanovém čísle nafty to znamená že aditivuje minimálně své paliva první opět ARAL 1100mg/kg ,Verva 750,Slovnaft 700,Shell SRN 510,Eurooil optimal diesel 450,Top-Q 380,V-power 190,Extra diesel 110 ,Robin-oil 110,OMV 60 :mrgreen: Obsah-2EHN mg/kg
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Uherčice u Brna

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od Paolo » 05.04.2009 21:31

Před týdnem jsem dal příspěvek z časopisu Autodiesel do sekce o olejích, tak teď přidávám něco o naftě.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Po kliknutí na obrázek se zvětší.
Ford Focus combi 1,8 TDCI, Ghia 85kw, 10/2003

reli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15.10.2009 20:11

Aby nafta nezamrzla

Příspěvek od reli » 15.10.2009 20:33

Nemám zkušenosti s naftovým motorem,nevím co dát do nafty aby nezamrzla.Do benzínu jsem dávala Velfobin,do nafty nevím.Prosím poraďte.

Uživatelský avatar
risomas
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 703
Registrován: 21.05.2008 14:14
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Aby nafta nezamrzla

Příspěvek od risomas » 15.10.2009 21:01

Kam preboha jazdis ked sa bojis ze ti zmrzne nafta alebo nebodaj benzin. Tak chladno tu uz dlho nebolo. V zime sa predava nafta ktora ma nizsi bod tuhnutia. Ja som zazil najviac -21 a to nafta nezmrzla auto nastartovalo.
Inak napr VIF existuje letny aj zimny.
Honda Shadow 130dB
toto uz len odpociva pred barakom - FoFo Combi 1,8Tddi 2003, strieborna Trend, kupene v 53t km. Teraz 98 000 km
Foto https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=96&t=10373
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Aby nafta nezamrzla

Příspěvek od tomason » 15.10.2009 21:20

Naftu dělaji podle počasí .Na horách se dodává nafta co odolává i -25C i více viz testy zimní nafty zamrzá kolem -20.Nejlepší byl Slovnaft Tempo Plus a Aral ultimate -29 a -32 .Doporučuji tankovat Top Q nebo Vervu ,plus aditivum VIF zimní budeš v pohodě :wink:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
richisan
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1534
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Aby nafta nezamrzla

Příspěvek od richisan » 15.10.2009 23:11

Neblazni reli, ja tankujem standard naftu Avanti, OMV, chodime lyzovat do Alp, na Oravu a p. a v zime chyti max. na 2krat a to ani nedavam nikdy ziadne aditiva, len tankujem na overenych pumpach, vacsinou tesne za hranicami v Rakusku. Nikdy som s tymto nemal vobec ziaden problem, no prepytujem, pri tankovani kvalitnej nafty. :D

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od Wincenzou » 22.10.2009 08:21

Že by byla Benzina lepší než Shell? Já když se v TU kouknu na tu rozpadající Benzinu, no raději tam nejezdím, docela mě zklamalo OMV :( u něhož natkuji nejčastěji. Pak ještě Robinka... asi přejdu na tu Shellku. Ještě tady máme Luk Oil, ale o kvalitě její nic nevím no a pak tradiční T ONO.
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od alexino » 22.10.2009 11:29

hele na ONO se vys... tata si koupil Fusion, s 1.4 motoorem, takze nic moc, vzdycky byl zvyklej tankovat tam kde bylo nejlevnejc, a u starejch motoru to bylo vetsinou fakt v poho - predtim mel Megana 1997... zrovna tak ja kdyz sem mel Ibizu z 93ho, tak sem jezdil i k tomu ONU a nejaky problem sem nepozoroval.
Ted ale obcas bral u ONA prave v trutnove a stezoval si ze to auto ale vuubec netahne do kopce...od zacatku sem mu rikal at se na tyhle pumpy vykasle, ze ma novy auto, tak at tam dava aspon poradny palivo... sice to chvili trvalo ale uz uveril, ted bere u Benziny nebo OMV a je to znat. Ptal se na to i u Forda, v Milovicich, kde ho kupoval kdyz tam jel pro gumy a oni jak rekl ze mu to netahlo tak se rovnou ptali jestli netankoval ONO...
Jinak teda nevim jak v Trutnove, ted nevim kde tam je ta Benzina, ale vetsinou jsou moderne zarizene, ale jsou to Benzina PLUS, mozna tam je jeste nejaka stara.
Ja kdyz sem koupil ropaka tak sem jezdil taky k Shellce s tim ze mu dopreju to nejlepsi, pak me nahlodali kuci tady a presel sem na TopQ - spotreba sla docela znatelne dolu. Vsechno sem michal s VIFem...Ted se chystam na tu novou Vervu (uz dlouho, nejak ten malo jezdim :-()
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od Wincenzou » 22.10.2009 12:51

alexino píše:hele na ONO se vys... tata si koupil Fusion, s 1.4 motoorem, takze nic moc, vzdycky byl zvyklej tankovat tam kde bylo nejlevnejc, a u starejch motoru to bylo vetsinou fakt v poho - predtim mel Megana 1997... zrovna tak ja kdyz sem mel Ibizu z 93ho, tak sem jezdil i k tomu ONU a nejaky problem sem nepozoroval.
Ted ale obcas bral u ONA prave v trutnove a stezoval si ze to auto ale vuubec netahne do kopce...od zacatku sem mu rikal at se na tyhle pumpy vykasle, ze ma novy auto, tak at tam dava aspon poradny palivo... sice to chvili trvalo ale uz uveril, ted bere u Benziny nebo OMV a je to znat. Ptal se na to i u Forda, v Milovicich, kde ho kupoval kdyz tam jel pro gumy a oni jak rekl ze mu to netahlo tak se rovnou ptali jestli netankoval ONO...
Jinak teda nevim jak v Trutnove, ted nevim kde tam je ta Benzina, ale vetsinou jsou moderne zarizene, ale jsou to Benzina PLUS, mozna tam je jeste nejaka stara.
Ja kdyz sem koupil ropaka tak sem jezdil taky k Shellce s tim ze mu dopreju to nejlepsi, pak me nahlodali kuci tady a presel sem na TopQ - spotreba sla docela znatelne dolu. Vsechno sem michal s VIFem...Ted se chystam na tu novou Vervu (uz dlouho, nejak ten malo jezdim :-()

Já jsem na ONU nikdy netankoval a ani nebudu, jen jsem to tady zminoval. Jinam bych chtěl taky zkusit ten TopQ ale to tady není ani nevim kde je nebližší, máme tady nejlepší právě tu Shellku, jen by mě zajímalo to, jak si psal že jsi přešel ze Shellky na TopQ a snížila se ti spotřeba, jak je to možné? To je opravdu TopQ tak výrazně lepší anebo prostě ta Shellka je předceňovaná?
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od alexino » 22.10.2009 13:58

no takhle, bral sem klasicky Shell Diesel Extra, od zacatku s VIFem, nemel sem s nim zadny problem, spotrebu sem mel kolem 7 litru - vzhledem k tomu kudy a jak sem jezdil sem to bral jako primereny...s TopQ se auto chova taky v pohode, ale spotrebu mam kolem 6.3 pricemz jezdim stejny mista stejnym stylem, taktez s VIFem... zkousel sem jednou i Vervu - tu povodni, zadnou zmenu sem nepozoroval. Ted uvidim jestli bude nejaka zmena s tou 60 cetanovou Vervou... Jinak sem koukal na mapu, tak v Trauci by mely byt dve Benziny, ale vypada to ze ne PLUS, takze nevim jestli tam budou mit TopQ. Jinak nedavno sem bral z nutnosti u OMV spotreba a chovani me prislo srovnatelne s TopQ...
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od Wincenzou » 22.10.2009 14:14

Teď jsem dočetl ten článěk který se skrývá v tom odkaze co je výše uvedený. Podle toho je v zimním období lepší OMV než nějaký Shell, je to docela zajímavé.
Ještě by mě zajímaly výsledky v létě.
Jinak jak jsem psal ohledně těch benzinek tak jsem si vzpomněl, že je tam ještě Paramo, aspoň si to myslím.
Jinak Luk Oil, OMV, T ONO, SHELL, nějaká Benzina v Pořičí, Robin Oil.

Já tedy tankuji na OMV, párkrát (asi 2x-3x) jsem tankoval na Robince a na Luk Oilu.
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od tomason » 22.10.2009 16:16

Pravděpodobně jde o jednu a tu samou naftu z rafinerie .Pokud chceš používat VIF jezdi na Benzinu ta ho používá Topq +Vif kompatibilní .Nebo potom neaditivované palivo z Lukoilu +Vif .Shell + Vif moc nedoporučuji Shell může používat pravděpodobně jiné aditivum a při dlouhodobém používaní to nemusí být vůbec vhodné .Když vemu Vervu už žádný Vif neřeším a samozřejmě je to tišší a lépe to jede .
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
Wincenzou
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 768
Registrován: 29.05.2009 13:38
Bydliště: Trutnov

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od Wincenzou » 23.10.2009 07:19

Diky moc a s tim OMV máš nějaké zkušenosti? V tom testu nedopadl špatně.
Ford Focus I kombi, 1.8TDDI, 66kW, r.v. 2002, pastelově modrá

Obrázek

Obrázek

Galerie

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: Test zimní nafty

Příspěvek od tomason » 23.10.2009 07:28

Jelikož v Praze a okolí nemá pro mě adekvátní nabídku OMV rozuměj seženu vždy kvalitnější či prokazatelně lépe aditivované palivo od benziny topq ,nebo Vervu za lepší cenu než má OMV .Pak ještě jedna benzínka sice no name ,ale přešla pod křídla Unipetrolu a prodává Ultradiesel taky kvalitní nafta .Takž u OMV sem bral pouze svou první nádrž bohužel neporadím ,ale OMV asi nepatří k leaderům v povýrobní aditivaci ,běžná nafta .
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Odpovědět

Zpět na „Pohonné hmoty, benzin, nafta...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů