SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od tomason » 01.07.2009 00:43

ONO je na ho no :wink: tohle téma je oničem a víte proč ,protože už tady začlo to co je o ničem .Jedna pani řekla ,že vzala3x u Tesca a odešli vstřiky zítra někdo napíše že kamarád jezdil třeba k Shell a odešli mu .....Obyčejné šíření poplašných zpráv, beru ty příspěvky co píšou své vlastní zkušenosti ty ano ,ale ne tyto.By mě zajímalo kam jezdíš ty v Jihlavě :wink:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od Rumcajs1 » 01.07.2009 00:48

Já jezdím v Jihlavě na ICOM a zatím vše O.K.
Teď jen čekám kdy se tu někdo zastane ONA :mrgreen: Názor na něj už raději nebudu ani vyjadřovat protože by jsme jen pokračovali v debatě o ničem, jen zase s někým jiným. No a taky s ním nemám zkušenost, zatím se mu úspěšně vyhýbám :D
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od tomason » 01.07.2009 01:02

já jo a špatnou a nikdy tam nenatankuju ,ale to je 5let zpět .Kde bere ICOM naftu :?:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od Rumcajs1 » 01.07.2009 01:21

To po mně chceš moc. Nic konkrétního nevím, jen to, že zatím jezdím bez problémů.
Beru to tak, že si snad špatnou naftou nepo*urví svoji dopravu
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
silverwolf
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5701
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od silverwolf » 01.07.2009 07:32

Jednoznačně Tank ONO. Na podzim plnou nádrž, při teplotách kolem 0 auto nešlo nastartovat, startér točil, ale nic. Starty až na pátý šestý pokus. Už jsem si myslel, že se něco podělalo, tak jsem s tím jel do servisu. Hned po tom co jsem jim řekl jaký je problém, tak technik se ptal kde jsem bral benzín. Když jsem mu řekl kde, tak mi odpověděl abych nádrž vyjezdil a vzal benzín někde jinde. Jak řekli, tak udělali. No, a opravdu bylo po problému. Od té doby TANK ONO již nikdy!
Ford Focus II, 1,6 Trend, Red Tango, r.v.2006.
Suzuki Samurai 1,3 MPi r.v.neznámý - černobílý lesní dělník
Obrázek

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od tomason » 01.07.2009 07:41

VZOR jak vystřelenej iž žádný zaplacený článek od Benziny

Pod dojmem prospěšnosti produktu TOP Q od společnosti Benzina jsem 19.10 v neděli, což je patrně důležité, koupil plnou nádrž tohoto produktu u pumpy Argentinská v Praze 7 a s dobrým pocitem a získanou jistotou po přečtení vašeho článku,vyrazil se svým Audi k dálnici na Plzeň. Po projetí Prahou začaly problémy, auto protestovalo rosvícením diagnostiky motoru a po ujetí cca 150-ti km se motor zastavil. V současné době autorizovaný servis diagnostikoval problém jako vadné vstříkovací čerpadlo s cenou opravy přesahující 70 000,-Kč

Nezbývá než dodat, že podobné články na zaručenou kvalitu je třeba míjet jako každou reklamu a zásadně neměnit své zvyky a osvědčené dodavatele(prodejce) pohonných hmot. Je též vhodné si uvědomit, že v Česku nemáme jistotu nikde a na nikom si nic nevezmeme, tedy ani na vaší redakci za klamavou reklamu.

záver: auto prodám a přejdu na benzin
ODPOVEĎ Re: již žádný zaplacený článek od Benziny

Pokud se domníváte, že po prvním natankování na Benzině se Vám pokazilo vstřikovací čerpadlo po ujetí 150 km, není mnoho možností, jak by se to mohlo stát.

1. Současně s Vámi tam natankovalo dalších několik desítek zákazníků se obdobnými následnými obtížemi = nekvalitní palivo na čerpací stanici. Potom je reklamace oprávněná.

2. Jste sám, kdo má takový problém = tankoval jste dosud nekvalitní palivo u jiných čerpacích stanic, nebo je příčina poruchy čerpadla jiná (opotřebení z důvodu stáří, závada čerpadla z jiné příčiny), potom reklamujete na nesprávném místě.

3. Jste jeden z těch, kteří si myslí, že podobnou reklamací, případně výkřikem získají osobní prospěch, a že jim provozovatel značkové sítě čerpacích stanic zaplatí opravu v zájmu dalšího nešíření této pomluvy.
tak nějak to vidím u toho Tesca než to auto zheblo proteklo tou pumpou tisíce litrů nafty aféra jako blázen a milionové škody pro Tesco a dodavatele PHM proč asi má Tesco pečeť kvality ,protože nic takového si nemůže logicky dovolit. :wink: Pokud má toto vlákno mít nějakou úroveň berte to vážně a tyhle story sem nedávejte nejlépe své vlastní zkušenosti nebo opravdu svých blízkých :wink:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od alexino » 15.07.2009 10:56

tak se nehadejte, jinak souhlasim s tomasonem, ze by to tu chtelo spis osobni zkusenosti, nez "muj kamarad rikal" protoze on ten kamarad se to taky dozvedel od kamarada, kterej se to taky dozvedel od kamarada, kterej to precetl kdesi na foru, kde to napsal neci jinej kamarad... A pak ti najednou nekdo vypravi pribeh, kterej se uuuplne nahodou stal i kamarradovi tvyho kamarada...... :D :D :D

Jinak moje dosavadni zkusenosti - kdyz sem mel predtim benzinovyho seata, tak sem jezdil na pumpu podle ceny (teda ne do JZD), ke konci nejcasteji k ONU u Podebrad, necitil sem zadny rozdil ani ve spotrebe ani v tahu.
Ted s Fofikem vic sleduju kde co beru, nejdriv sem bral pouze u Shellu, pak sem po tom co se tu stale resila kvalita presel k Benzine, kde mi klesla spotreba, ktera mi je sice vcelku fuk, ale povazuju to ze to motoru vic svedci.

Jedinej trosku pocit sem mel z Benziny u Jaromere u hlavního tahu od Hradce, kde mě přišlo že motor trošku zhrubl, ale nevím jestli to nebylo nějaké subjektivní rozpoložení.

U Shellu v Hradci sem bral onehda asi dvakrat nekde kolem ledna tohodle roku a žádnej problém nebyl...

A jeste jedna vec, myslim ze takoveto vlakna by mely byt v nejakym univerzalnejsim chlivku nez treba konkretne u Mondea nebo Focuse....
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od Kóťa » 15.07.2009 11:32

alexino,to už se tu několikrát řešilo.Došli jsme k závěru,že především nováčci v oblasti mondea hledají jen v sekcích mondeo.Bohužel se nějakým "duplicitním" vláknům při tomhle stavu nevyhnem.Můžu nadhodit např.v obecné sekci karoserie focus vlákno o spds a když rozklikneš vlákno karoserie FFII,tak tam jsou spds také.Jasně,že prvotní myšlenka byla řešit umístění světel přímo na FFII,ale občas to sklouzne i k řešení samotných světel...
Beru,že tankování je pro všechny auta stejné,ale něco to má společného...
Osobně si myslím,že může dojít k např. pančování nafty kdekoliv jen ty známé společnosti si to víc ohlídaj.I u toho tesca apod.je asi nafta ok,ale já radši budu stále jezdit k benzíně.Jistota je jistota... :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od alexino » 15.07.2009 12:07

no me to je vcelku jedno, ja stejne valim pres "zobrazit nove prispevky" a neresim jestli sem v mondeu nebo fikusu... :wink:

Jinak k tem obchodakovym pumpam, ja k nim taky nejezdim, ale taky nemyslim ze by to bylo neco spatnyho, navic obvykle mivaji docela velkou vytoc a vetsinou to neni vec, ktera je vyslovene zivi, takze by nemuseli mit duvod s palivem nejak blbnout...
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od tomason » 15.07.2009 13:43

My se nehádáme doufám :idea: jen myslím že mé informace sou přímo od výroby mam tam cifršpióna :wink:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od Kóťa » 15.07.2009 14:51

tomason píše:My se nehádáme doufám
To určitě ne... :wink: Tak to tu necháme osobním zkušenostem se špatnou naftou... :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Raada
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2605
Registrován: 07.09.2008 00:35
Bydliště: Exit 10 na D10

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od Raada » 15.07.2009 15:38

Ja uz to tady psal na jinym vlaknu, ale zopakuju to tady. Pred focusem jsem mel Felicii 1,3MPI r.v. 11/99 v super stavu. Kdyz jsem ji prodaval tak mela najeto 120tis. km a cca 80tis. km jsem najel ja. Diky blizkosti 2 benzinek Tank Ono v okoli bydliste meho i rodicu a dale jeste jedny benzinky Ono v Plzni blizko kamarada jsem vetsinu techto kilometru najel na jejich benzin (zhruba tak 50tis. km) a absolutne jsem nemel zadnej problem. At uz se spotrebou (za tech 80tis. km jsem mel 6,2litru/100km) nebo s maximalkou ci zrychlenim. Je pravda, ze jsem predtim bral hlavne u Makra a Globusu. Pro nektere lidi tady jsou to pumpy pro socky, ale ja tam nemel s benzinem zadnej problem.

Do Focusu tankuju naftu a mam najeto zatim 12tis. km a vetsinu (tj. asi 10tis. km) mam najeto na naftu z Tank Ona. Zbytek je Makro a Verva 8) . Od zacatku ale pridavam VIF a zatim jsem taky nezaznamenal sebemensi potize. Tank Ono jsem pouzival v Praze a u Strakonic. Nechci hajit podivne praktiky teto firmy, ale jen rikam osobni zkusenost. Taky netvrdim, ze tam budu jezdit i nadale, preci jen me Tomason trochu zvyklal a nejspis prejdu na Agip v Makru, pripadne obcas tam proleju Vervu nebo TOP Q. To ale jen pro sichr - vyraznejsi rozdil jsem bohuzel nezpozoroval. Mozna je motor na Vervu tissi a bezi trochu hladceji, ale taky je to mozna tim, ze si to vsugerovavam. Kazdopadne jsem se do budoucna rozhodl prejit na kvalitu a nespolihat, na "pasovou vyrobu" u TAnk Ono a na to, ze treba jednou tam skutecne nalejou nejakou sra.ku a me pak odejdou vstriky.

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od tomason » 15.07.2009 17:10

Majitel ONA se dušoval že si nemohou dovolit nekvalitní palivo ,ale není žádné tajemství že v minulosti dostali v Plzni pokutu 300000kč za nekvalitní palivo a to jak benzín tak nafta zrovna sem si to tam natankoval taky :roll: jak sem psal auto nejelo víc jak 120 ani z kopce :wink: Ačkoliv sou to ceny lákavé a při faktu že zřejmě vozí palivo z Německa či Rakouska určitě nemají jednoho dodavatele a v tom je to riziko, že i někdo může ONO ojebat zfalšuje záznam kvality paliva co já vím , firmu co za měsíc dva už nebude existovat to nějak nemusí trápit a za druhé když vám vstřik po delší době vypoví službu řekněte ,že ste tankovali u ONA naftu či benzín o záruce se s váma nikdo nebude bavit odpovědí vám bude nekvalitní palivo .To je to nejjednoduší co vám taky můžou říct a dokažte že ne :mrgreen: Obecně lze říci ,že kvalita palic v Čr obecně de nahoru .
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Uživatelský avatar
Raada
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2605
Registrován: 07.09.2008 00:35
Bydliště: Exit 10 na D10

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od Raada » 15.07.2009 18:16

Jo o Plzenskym Tank Onu jsem v minulosti slysel z vice ust, ze tam jsou problemy s kvalitou. A taky vetsina negativnich zkusenosti s Tank Ono jsou z minulosti. Jak rikam, ja jsem s nimi nemel sebemensi problem, ale souhlasim s Tomasonem, ze u ruznych dodavatelu se kvalita proste jednou muze zmenit a diky tomu odejit vstriky. Kdyz porovnam ceny s Makrem tak ten rozdil na nadrzi je do 50Kc a to nemusim resit.

Uživatelský avatar
tomason
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4248
Registrován: 02.03.2008 13:00
Bydliště: Praha na půl

Re: SEZNAM NEKVALITNÍCH BENZINEK

Příspěvek od tomason » 06.08.2009 20:55

Tak sem dvakrát vzal v Tescu a nemohu doporučit auto je líný ,kolísají otáčky volnoběhu a dvakrát mi to cuklo na trojku při 40km/h .Vrátil sem se k Vervě a požádal sem ústav paliv a maziv o vysvětlení. Tesco má pečeť kvality :?:
byl focus 2005 1.8TDCI
je Focus 2008 1.8TDCI

Odpovědět

Zpět na „Pohonné hmoty, benzin, nafta...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 hostů