Úprava povrchu karoserie

Moderátor:Quickie
Odpovědět
Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 09:28

Zdravím ve spolek :wink:
Nastíním situaci a pak poprosím o názor. Poohlížím se po Mondeu 2007+ v kombíku a krom technických parametrů je pro mě rozhodující i barva a to jest bílá(chápu, že pro spoustu lidí je tato maličkost až na posledním místě, ale u mě né ;-) ).
Kamarád co vlastní autobazar a vozí auta teď dotáhl z D Mondeo 2008 s cca 160k km ve výbavě Titanium X. Auto po technické stránce super, o výbavě ani nemluvím, ale je stříbrné.... Jako jedno z řešení mi přišla folie, ale nemám s tím kušenosti. Co jsem četl různé reference, tak když člověk nešetří a nechá si udělat celé auto v hodnotě cca 25-30k jsou to vysoce kvalitní folie s tím, že člověk fakt nepozná rozdíl od laku. S tím, že je je prý folie i odolnější než lak vůči mechanickému poškození. Ale pořád tam jsou vnitřky dvěří a okolí pantů, což nevím zda by byli schopni a ochotni udělat taky.
Druhá varianta je celolak, ale zde nemám ponětí o ceně slušného celolaku na Mondeo v combíku. A druhá věc je, že když se po cca 3-5 letech rozhodnu se auta zbavovat, tak folii buď nechám, nebo ji nechám sundat a původní lak bude ve stavu jako před 3-5i lety. Lak bude lakem, ale tím, že bude jen "z venku" bude dle mého názoru hůř prodejné, protože každý bude myslte, že bylo buchnutý a stříklý :roll:

Tak a teď babo raď 8)

Budu rád za každý názor a hlavně zkušenost!
Díky
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
Lazak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 02.02.2013 17:45
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od Lazak » 29.09.2013 09:42

Ahoj,

já mám na svém autě folii :-) je to patrné i z fotky. Původní barva je stříbrná. Pravdou je, že nějaké bouchance z parkovišť, kdy okolní řidiči potřebuji moc místa to tlumí luxusně. Myslím si že folie je lepší než celolak, protože při prodeji dáš auto do původního stavu. Jen necháš změnit záznam v techničáku, toď vše.

Lazak
Mondeo Kombi MK IV, 2,0TDCI 103kW, automat, 2008, Titanium

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od ZaQik » 29.09.2013 09:44

lak bude dost zniceny od ruzneho orezavani folie pri montazi :nixw:
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 09:49

Lazak píše:Ahoj,

já mám na svém autě folii :-) je to patrné i z fotky. Původní barva je stříbrná. Pravdou je, že nějaké bouchance z parkovišť, kdy okolní řidiči potřebuji moc místa to tlumí luxusně. Myslím si že folie je lepší než celolak, protože při prodeji dáš auto do původního stavu. Jen necháš změnit záznam v techničáku, toď vše.

Lazak
Koukám, že máš MMka. Ty byly jako první co jsem zkoumal na parkovištích :-) A přiznám se, že jsem z nich byl dost zklamán(samozřejmě nic proti ). Tu odloupnutý hrana pod světlem, tu nad oknem atd. Když jsem to konzultoval s firmami co dělají folie, tak říkali, že bych MMka(jako foliové zpracování) neměl brát v potaz, že to jsou reklamní folie, které jsou od těch dražších dost vzdálené, protože se tam prý dost tlačí cena dolů a taky je u nich občas znát napojení foií apod a to z důvodu, že mají na sobě text nebo obrázek a zkrátka se to do mašiny nevejde celé, tak to musí napojit. Že u jednobarevného laku je co díl karoserie to jeden kus folie.
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 09:51

ZaQik píše:lak bude dost zniceny od ruzneho orezavani folie pri montazi :nixw:
Myslíš?
Přeci jenom tlak potřebný na uříznutí folie je minimální a taky je neřežou uprostřed střechy, nebo nějaké plochy, ale vždy za hranou.
No nevím :nixw:
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od enjoy » 29.09.2013 09:58

Já bych do té fólie šel. Ale pouze od té nejlepší a nejzkušenější firmy, co by se dala sehnat. Na peníze nehledět. U té fólie jsou naprosto nejdůležitější dokonalé detaily a to neumí kde kdo.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 10:22

enjoy píše:Já bych do té fólie šel. Ale pouze od té nejlepší a nejzkušenější firmy, co by se dala sehnat. Na peníze nehledět. U té fólie jsou naprosto nejdůležitější dokonalé detaily a to neumí kde kdo.
Přesně tak, to si také myslím, že když to neudělá žádný fušér, že by to mohlo splnit své :wink:
Jenom ty vnitřky mě štvou, pokud by nešly udělat :-(
Zas na druhou stranu je to štříbrná vs. bílá, to není zas takový rozdíl. když se bolijuje červené auto do černa, nebo tak, tak to asi vypadá mnohem hůř...
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
Bigboy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 981
Registrován: 19.07.2013 21:17
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od Bigboy » 29.09.2013 10:45

já bych do folie nešel protože ať je kvalitní jak chce stejně to časem bude na některých místech omlácený od kamínku atd.
já osobně než celolak nebo folii za 25-30K bych šel do
tzv. PLASTI DIP

http://dipmycar.cz/cs/dip-my-car/plasti ... leho-vozu/

viděl jsem an to recenze a vyjde to levněji než 25K a hlavně jde to strhnout jak ta folie a taky to je guma takže je to odolný proti kamínkům :)
to je můj názor
Je: ŠKODA RAPID Spaceback (čtyřválec) 1,2TSI 81KW r.2017
Byl: Ford Focus kombi 1,6TDCi 66Kw r.2006
Byla: Škoda Felicia GLXi 1995, 1,3MPi

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3913
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od djdekl » 29.09.2013 10:49

Jeste si zjisti co to dela s puvodnim lakem, naterem...

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 11:01

Bigboy píše:já bych do folie nešel protože ať je kvalitní jak chce stejně to časem bude na některých místech omlácený od kamínku atd.
já osobně než celolak nebo folii za 25-30K bych šel do
tzv. PLASTI DIP

http://dipmycar.cz/cs/dip-my-car/plasti ... leho-vozu/

viděl jsem an to recenze a vyjde to levněji než 25K a hlavně jde to strhnout jak ta folie a taky to je guma takže je to odolný proti kamínkům :)
to je můj názor
no co se týče folie tak je prý odolnější než lak oproti mechanickému poškození a na ty dražší folie dávají 5 let záruku na zachování barvy, takže ikdyby se to sebevíc omlátilo od kamínku, tak je asi jednodušší a levnější ztrhnout folii a nalepit novou než stříkat.

Plastidip znám, ale co jsem viděl, příjde mi to mnohem náchylnější na oděr, protože folie(ne matná a ne vzorovaná) má na sobě ještě ochraný filmplastidip co jsem viděl nemělo takový lesk jako folie. Je fakt, žeta folie lze nalepit v mnohem jasnější a lesklejší bilé než třeba se dá udělat lak(samozřejmě v podobné cenové realci)
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 11:08

djdekl píše:Jeste si zjisti co to dela s puvodnim lakem, naterem...
viděl jsem cca před okem když dotáhl Scénica co byl cca 3 roky pod folií a po odstarnění lepidla a rozleštění krásný lak.
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
Bigboy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 981
Registrován: 19.07.2013 21:17
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od Bigboy » 29.09.2013 11:36

myslím že lesk ti udělají taky viz
http://dipmycar.cz/cs/dip-my-car/plasti ... u/#content
Je: ŠKODA RAPID Spaceback (čtyřválec) 1,2TSI 81KW r.2017
Byl: Ford Focus kombi 1,6TDCi 66Kw r.2006
Byla: Škoda Felicia GLXi 1995, 1,3MPi

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 12:02

EDIT: nenechavej citace, pokud je to posledni prispevek ... ZaQik

koukám s leskem už jsem taky dost vysoko.
Nevímno, to už možná folii než ten dip. já s ním mám zkušenosti pouze elektrikářské, kde do toho obalujeme příjimače a regulátory když chcemem aby byly voděodolný na expediční auta apod a vím, že je to pružné, ale když to schytí větší ránu od kamínku, tak jde na skrz a pak se odlupuje mnohem snáž než folie.
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Uživatelský avatar
Lazak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 02.02.2013 17:45
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od Lazak » 29.09.2013 12:38

No za sebe musím říct, že nemám nic pořezané v hranách atd. Folie na střechu je udělaná v celku, žádné napojovačky. To samé platí o kapotě atd. Zkus kouknout na eMMkové polepy nějaké novější. Já to mám od května a to je už prý nějaká novější 3D technologie, která je údajně jiná od toho co se lepilo dřív. Polep mi dělali v Pardubicích u Jiroutu http://www.jirout.com/cs/ . Myslím, že tím kolik těch aut tam už eMMkam polepili, tak nebudou žádní šumaři. Může se s tím do myčky, a prostě udržovat jak normální lak. Navíc mi přijde, že je to docela dost "hutné" ta folie. Prostě není to jen takový jakoby povláček :perfect:
Dolepované jsou jen ty reflexní nápisy jako je telefonní číslo a ty popisky jakože Volejte atd :D

Lazak
Mondeo Kombi MK IV, 2,0TDCI 103kW, automat, 2008, Titanium

Uživatelský avatar
x.line
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 879
Registrován: 03.10.2009 23:52
Bydliště: Jaroměř

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od x.line » 29.09.2013 13:05

EDIT: nenechavej citace, pokud je to posledni prispevek ... ZaQik

No já jsem koukal na Q7ičku a ta to měla napojobané na 5tých dvěřích a odlepovalo se jí to u světel a nad čelním sklem. Ale jak říkáš, je možný, že to je něco staršího a ne tak kvalitního.
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi Titanium X

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů