Klepání,vrzání,škrábání

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 10.09.2013 23:14

Ta byla volnejsi,tak jsem ji vypodlozil filcem... ale radsi na ni jeste mrknu. je pomerne velka,tezka,tak by to treba mohlo byt ono. Kazdopadne diky za tip!
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
jaroslavvik
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1125
Registrován: 08.04.2012 17:43
Bydliště: Kladenské zákoutí

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od jaroslavvik » 21.09.2013 00:11

Já koukám jak si stěžujete na mondeo. Kamarád mě svezl v mk3, a musim říct, že oproti focusu sem si připadal jak v S-class.. :D co se vrzání týče
je : Ford Focus 1.6 Pacific Green
byl: Ford Focus 1.6 16v
byl: Ford Focus 1.8 16v

Uživatelský avatar
v.marty
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 634
Registrován: 20.10.2009 22:00

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od v.marty » 01.10.2013 00:32

Kota: Me takhle bouchal drat k repraku :)
Ford Mondeo V6 3.0 Ghia 2004 150kW @ 162kW

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 04.10.2013 12:06

U mě už to zase mlčí... Jen mi povypadla dioda na osvětlení kliky dveří, tak jí budu muset uchytit nějak přes vejfuk. Tapec už nesundavám, dokud to neklepe... Tohle je vyloženě kovovej zvuk. Káble mám překontrolovaný... Možná tipuju na ty polovyběhaný panty...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Mattel_LBC » 29.10.2013 18:41

Kóťo, co to ťukání ve dveřích, nějaké novinky? Řeším teď stejný problém. Občas něco jakoby klepne nebo bouchne ve dveřích u řidiče, zdá se mi že spíš jakoby u zámku někde. A už mě to začíná dost štvát :( dneska jsem sundal tapec, zjistil, že pán co mi opravoval auto po bouračce je úplnej k..., protože všechna kabeláž byla jen tak volně :dih: tak jsem to přilepil a nacvakal zpátky, ale ten zvuk to dělá pořád. Zkoušel jsem zavírat a otevírat dveře, lomcovat s nima a nic. Ale když jedu, tak občas to udělá a nemůžu ani vypozorovat při jaký činnosti se to děje...
Díky
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 29.10.2013 22:48

Já na to asi přišel... Když byl cvakací den, tak jsem otevřel dveře,resp.pootevřel a je klid,zavřu a cvaká. Mám už vyběhané panty,takže to přisuzuji pohybu dveří na nerovnostech a cvaknutí buď na zámku nebo na pantech... Promáznul jsem zámek a panty a zatím to docela jde.. Je to dobře protivný,co? :D
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Mattel_LBC » 30.10.2013 09:00

Je to strašný! :) takový, že to není moc slyšet ani, ale přitom to rozčiluje i přes rádio... No já mám v pantech trochu vůli, tak to zkusím pořádně promazat a uvidíme. Díky za tip ;)
Já když jsem měl pozorovací jízdy :D tak mi přišlo, že to na nerovnostech občas dělá občas ne, někdy to udělalo i na krásný silnici třeba při zrychlování... Tak uvidíme, dám vědět:)
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Mattel_LBC » 03.11.2013 16:39

K promazání jsem se ještě nedostal, každopádně už to dělá pořád a strašně nahlas :wallbash: při jízdě s otevřenýma dveřma je to dobrý a tím, že to dělá jakoby vedle mě, tak to tipuju na zámek... Pak teda dám vědět, jestli něco pomohlo...
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 06.11.2013 09:30

Při zrychlování,tak to je to samý...u mě teď mlčí :-) Ale je to na sebevraždu,co? :mrgreen:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Mattel_LBC » 06.11.2013 10:39

Už se nesebevraždím! :huraa: nechci to zakřiknout, ale dobrý zatím. Zaúkoloval jsem známého, když mi přezouval kola :) panty jsou vyčvachtaný slušně, ale ty jsme jen promazali. Každopádně se mu zdálo, že nějak úplně neseděj dveře (byly měněný po bouračce), tak trochu pohnul takovým tím okem co je na B sloupku a zapadá do něj zámek. A je klid :)
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 06.11.2013 18:38

Tak ho taky ošahám,každopádně je divný proč by to při zavřenýchxotevřených dveří fungovalo jinak....
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Mattel_LBC » 07.11.2013 09:41

Jestli dveře pak seděli trochu jinak a hejbaly se a to cvakalo... Nevím, přijde mi divný, že to začalo rok po tý opravě, ale zatím jsem s tím najezdil cca 150 km po dost šílenejch cestách a je klid. Teď mě zase rozčilujou drobáky na parkování v přihrádce pod volantem :D :D
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 17.11.2013 18:40

Tak drobáky jsou sranda, prostě je vyndej :mrgreen:

Jak si s tim pohnul? Povolil si torxy a šlo to kus posunout?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Mattel_LBC » 18.11.2013 14:09

Drobáky jsou venku už :)
Jinak to šlo lehce povolit a šoupat s tím do stran o několik mm úplně v klidu.

A řeším další zvuk :D tentokrát od středovýho tunelu, při určitejch otáčkách jakoby rezonování od vibrací motoru. Myslel jsem, že to dělá loketka, protože když jsem se pořádně opřel, tak to přestalo. Tak jsem to různě podkládal gumou a vším možným. Ale nakonec to asi dělaj plasty v místě, kde se spojuje ten plast kolem řadící páky s tunelem co vede dál k loketce. V létě to bylo venku, protože mi opravovali zámek zpátečky a nějak to tam divně sedí. Je tam mezera, ty plasty se dají odtáhnout od sebe a pod tím nic není. Myslím, že tam měla být nějaká molitanová výplň. Vůbec jsem si toho nevšiml, protože to je ze strany od spolujezdce a v teple to nedělalo. Začalo to, jakmile je kolem 6/7 °C a míň. A to už s tím nemám co udělat, jelikož mám malou a ještě nevytápěnou garáž a nechce se mi to v zimě opravovat :wallbash:
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání,vrzání,škrábání

Příspěvek od Kóťa » 18.11.2013 18:09

Tak nějak si mě tím protikusem zámku uklidnil... To by sedělo. Při otevření dveří to nedělá, přijde mi,že vůlí v pantech se to při nerovnostech nějak kroutí a pak to svaká. Tím, že si to trochu šoupnul si se asi dostal do polohy,kam by to mělo jít dle těch pantíků. Takže předpokládám, trochu to sešoupnout dolu... O 2-3mm? Já je včera začal hrubě přemlouvat (kdo mě viděl,tak si musel myslet,že je chci utrhnout a vůbec netušil,že je opravuju) :mrgreen: a dnes mají strach cokoliv udělat... :D
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů