Čištění a údržba kožených a textil. sedaček

Moderátor:phofy
frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Čištění a údržba kožených a textil. sedaček

Příspěvek od frantik.17 » 11.06.2010 15:32

Čištění kožený a textilních sedaček a jejich údržba

Obrázek

Každého to jednou čeká. Ať už od rozlité kávy či jiných předmětů nás to jednou donutí k tomu, vydat se mezi pulty obchodního domu a hledat čistič mezi přehršle výrobků.
Potom se nabízí otázka co koupit, a jsem tu vůbec správně?...nebo mám nechat velké peníze firmám, které se o mé auto postarají a v 90% nebudu spokojený?...
Proto je založené toto vlákno, funguje jako prezentace uživatelů, jejich zkušenosti s různými výrobky a odkazy na shopy k jejich pořízení.

Předem upozorňuji, že se jedná o osobní zkušenosti zdejších členů.
Každý to zkouší na vlastní nebezpečí. U každého je doporučení, pokud přípravek zkoušíte poprvé, je dobré zkusit jeho aplikaci na skrytém místě pro případnou nežádoucí reakci. ( ať už s materialem nebo s čističem v minulosti používaným)


- První zmiňované je od "Turtle Wax" crém na kůži.
:arrow: Crém
Jednoduchá aplikace, na balení se neudává zdali se má kůže připravit předem či jinak. Univerzálnost je jedním s +.
Mínus je však kvalita celého výrobku, pokud pořádně nerozleštíte po kůži, zůstávají stopy na oblečení. "Mokrý" efekt přirozenosti sedačkám moc pěkného vzhledu nepřidávají.
Výsledek: Cena neodpovídá výkonu, podprůměrný, dostupný na každé benzínce

----------------------------------------------------------------------------------------------

- Další zmiňovaný je "Autoglym" zvlášť čistič a balsám na kůži
:arrow: Čistič
:arrow: Balsam
Výrobky od renomované firmy s velkým počtem kladných referencí, jednoduchá aplikace, doporučuje se využít čistič, nechat chvilku působit a pak setřít. Poté se doporučuje balsám s tím samým postupem. Spotřeba minimální. V menším množstvím s tím lze čistit i alcantaru.
Výsledek: Cena odpovídá kvalitě, výrobek se řadí mezi kosmetiku řady +

----------------------------------------------------------------------------------------------

- Čistič a balsám na kůži od značky "GLIPTONE"
Méně známá značka zato stejně né-li více kvalitní jak výše zmiňované.
Firma vyrábí nejen čističe, ale i balzámy či impregnace. Malá spotřeba s doprovodem příjemné vůně anglické kůže. Doporučujeme menší dávkování z důvodu silné vůně.
:arrow:Čistič
:arrow: Balzám
Výsledek: Cena odpovídá kvalitě, prémiová značka, vhodné k aplikaci kartáčkem nebo mirovláknem

----------------------------------------------------------------------------------------------

Alcantara
Látky Alcantara nebo amaretta jsou z ultramikrovkáken, mají povrch podobný kůži. Jsou podobné hrubým kůžím. Jsou však choloustivé a musí se pravidelně čistit navlhčeným hadříkem s čističem alcantary. Vždy jej nejprve vyzkoušejte na méně viditelném místě.
:arrow: Čistič
:arrow: Impregnace


Zkušenosti uživatelů:
frantik.17 píše:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=etDAgHfjc_w[/youtube]
Miguelicek píše:Já můžu ten set od Autoglymu jedině doporučit :palec_nahoru: Na čištění lze použít měkký kartáček na boty...a vždy čistým mikrovláknem setřít, aby se špína nerozstírala dál po kůži, takže mikrovlákno po každém setření přeložit...

Jinak stropnice a celkové čištění interiéru, zkusil bych AG Interior Shampoo, nebo já používám Meguiars All Purpose Cleaner naředěný na interiér...stropnice mikrovláknem, sedačky a spol. kartáčkem a neměl jsem problém s fleky ani na světlých barvách :idea:
v.marty píše:Ahoj :) Planuju objednavat colourlock na cisteni alcantary.. :) Na odstraneni zmolku zkus ten strojek.. :) Neni jak bys tim sedacce ublizil... :) A funguje to paradne.. :)

EDIT: dam to i sem at to kazdej najde

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CUzlAqq-LCg[/youtube]
kozlow píše:střední cesta je autoglym, leather care - balzám a čistič. Čistič čistí i alcantaru.
Slavaa píše:Jak píše kozlow ten prostředek je Ok a taky to tím dělám
Jinak odžmolkovač za 60kč udělá fakt super práci
No a jak to dopadlo:nakonec se to srovnalo samo tím,že se to přečalovnilo na ty jiné sedačky(vyhřívané a chlazené od Rumcajze)nebot já měl ty molitany proseděné a na těch novejch jsou jak nové,tak se to krásně naplo a :perfect:
v.marty píše:Ja mam na alcantaru pripravek na cisteni a druhej na impregnaci. Je tu nekde odkaz vyse. Na kuzi pouzivam pripravky urceny na kozeny sedacky a bundy. Casto sezenes levnejsi a lepsi vyrobek, nez ten marketovanej pro auta. Nakonec kuzi promastim slonim tukem :)
Dr.Romca píše:Já používám tohle: http://www.detailingshop.cz/osetreni-ku ... 250ml.html

A čistič od stejné značky a je to bomba! Sloní tuk používám taky, ale ten se musí nechat přes víkend vsáknout, nestačí mu jen tak den...
Tak ať to čistí, Fordisti :cooler:
Naposledy upravil(a) frantik.17 dne 20.02.2013 14:07, celkem upraveno 7 x.
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
Zuzka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2203
Registrován: 18.11.2009 13:45
Bydliště: Kladno

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od Zuzka » 11.06.2010 15:33

Já bych to svěřila do rukou odborníků :palec_nahoru:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 96kW kombi,2004,Ghia,modrá Tonic

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od frantik.17 » 11.06.2010 15:40

..no jo ale odborník si za čištění interieru s koženýma sedačkama řekne 2000,- a vejš :palec_dolu:
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
Zuzka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2203
Registrován: 18.11.2009 13:45
Bydliště: Kladno

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od Zuzka » 11.06.2010 15:52

Já vím, ale přijde mi, že s těma prostředkama co jsou volně k prodeji nedosáhneš takového výsledku jako profíci. Ale třeba se mýlím :wink: .
Já sice nemám kožené sedačky, ale na přední mám flek a snažila jsem se to vyčistit vším možným, ale bohužel. Takže se chystám na komplet tepování celého vnitřku, tak snad to bude za ty peníze stát :D
Naposledy upravil(a) Zuzka dne 11.06.2010 16:50, celkem upraveno 1 x.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 96kW kombi,2004,Ghia,modrá Tonic

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od frantik.17 » 11.06.2010 16:04

..no to ja se chytal taky, ale nechce se mi dávat pul ročně dvojku když si můžu koupit ja nevim co za kolik....a nikam nejezdit, rad si meju auto sám....ale ted sem našel jeden přípravek, koukal sem na netu, hodně ho bratři slováci chválili
sys.php.jpg
autodoplňky.cz - eshop - klikni
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
Zuzka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2203
Registrován: 18.11.2009 13:45
Bydliště: Kladno

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od Zuzka » 11.06.2010 16:09

Tak šup do toho a hoď sem pak foto před a po, ať ti to můžeme ohodnotit :D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 96kW kombi,2004,Ghia,modrá Tonic

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 11.06.2010 16:12

A byl ses ptát, nebo jak jsi přišel na částku 2t za čištění sedaček?
Se mi zdá, že komplet vnitřek stojí něco přes 1000,- a je v tom naprosto všechno a nejenom čištění sedadel.
Myslím si, že tak 1x za rok až dva by se to fakt mělo dát profíkům na kompletní vyčištění, protože tak jak to udělají oni se mi vypucovat auto nikdy nepodařilo...

EDIT: první odkaz na seznamu...
Velké kompletní čištění vozidla 1780,- (osobní) 1960,- (offroad, van)

(chemické čištění stropnice,sedaček,

koberce, veškeré čalounění+čištění a ošetření všech plastů ve vozidle+vyleštění oken+

ZDARMA: mytí vozidla s voskem+mytí motoru+ošetření pneu)
Ex ST220 model 2004

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od frantik.17 » 11.06.2010 16:14

..ptal sem se v AutoOpat třeba 1900,- a bez střechy...tepování....+ sedačky...levnější sem opravdu nikde neviděl....v Praze.

EDIT: ...psal sem komplet se sedačkama za dvojku, na jenom sedačky... :roll:
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od Kóťa » 11.06.2010 20:00

Je fakt,že od profíků je to jako z fabriky...Já dával za komplet renovaci po koupi,jak z venku(rozleštění škrábanců atd.),tak zevnitř(kompletní tepování a impregnace plastů) necelých 1700kč.A stálo to za to.Poslední dobou mě ty plasty v interiéru přijdou takové zašlé.Asi se tam zase zastavim...
Jinak ještě Rumcajs přece něčím čistil tu svou zašlou loketku...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
tomik...
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1136
Registrován: 07.04.2009 15:40
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od tomik... » 12.06.2010 03:28

Zkus na netu pohledat firmu MV servis, teď nevim přesně odkaz, ale maji tam dost dobrý přípravky na celý auto, myslim, že i konkrétně na čištění kůže...
Je: Mondeo Kombi 2.0TDCi 96kW Ghia X, 18" Zetec S - leštěné, Bi-Xenon, DECAT, EGR off - no a myslim že úúplně fuuull výbava :)

Bylo:FOCUS ST 2,5T

Bylo: Mondeo 2,0 TDDI102kW/360N.m. DeCat, 18" Zetec S, Recaro, xenony, weitec -30/30

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od Rumcajs1 » 06.07.2010 15:55

Já jsem to čistil obyčejným CIFem, ale mám světlo kůži a nějaký matný fleky nebo něco podobnýho na tom nepozoruju, na černou bych tohle asi nedoporučil.

Jinak kompletní vyčištění interiéru tu u nás stojí 1200 Kč :wink:
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od frantik.17 » 06.07.2010 22:23

.....měl sem možnost koupit tu želvu, obrázek výše, a nemužu si vynachválit. Cena a výsledek nepopsatelný, jsem spokojen, mohu doporučit... :palec_nahoru:
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
stefi
Junior
Junior
Příspěvky: 206
Registrován: 09.06.2010 11:31
Bydliště: Praha 8

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od stefi » 10.08.2010 09:24

o víkendu jsem čistil textilní sedačky přípravkem od SONAXU a jsem spokojen.
Obrázek
Čistič interiéru - silně pěnící prostředek odstraňující důkladně a šetrně i houževnatá a silná znečištění z plastových dílů, čalounění, koženky a textilií.Celý interiér provoní příjemnou vůní a navrací barvu.

321 200 Čistič interiéru - čištění interiéru - SONAX - 500 ml 207.60 Kč
Ford Mondeo 2.0 kombi TDDi 82kW, 12/2004 Trend + ESP, auto klima, vyhřívaný sedačky, tempomat, PP, střešní okno, fólie,chip
Galerka: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 73&t=22932
Obrázek

Uživatelský avatar
silverwolf
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5701
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od silverwolf » 10.08.2010 10:04

Pak si to musel ještě luxovat, nebo si to tam jenom napatlal a do sucha vytřel??
Ford Focus II, 1,6 Trend, Red Tango, r.v.2006.
Suzuki Samurai 1,3 MPi r.v.neznámý - černobílý lesní dělník
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění kožených a textil. sedaček

Příspěvek od Kóťa » 10.08.2010 10:28

Nevím proč,ale k tomuhle mám nějaký blok...Stále si pamatuju,jak miznámý říkal,že to jen nadělá fleky a nejsem schopen celou sedačku vyčistit...Nebo kecá?Jaký je postup?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti