Kontrola zapnuti pasu ridice vs. vlhko (MKIII)

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
georgeR1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 13.04.2011 21:10
Bydliště: Praha

Kontrola zapnuti pasu ridice vs. vlhko (MKIII)

Příspěvek od georgeR1 » 13.10.2013 14:26

Cau,
moje mondeo je extra citlive na vlhkost. Jiz druhym rokem mam problem s kontorlou zapnuti pasu ridice. Zacalo to v lete pri hodne silne prutrzi na dalnici, kdyz litala vode vsude mozne. Problem je ten, ze nastartuju, pripoutam se a po rozjeti mi stale blika a pipa kontrolka pasu. Po nake dobe to vzdy samo zacne zase fungovat (asi vse vyschne). Stalo se mi to i v zime pri -10 stupnich, kdyz mi chytraci ve Ford Valousek umyli zdarma auto, aby mi udelali radost, a pak ho dali vlhke ven. Odjel jsem a hned problem s pasem. Ted se mi to stalo zase po silnem desti, pritom cely leto ani naznak potizi. Ve Fordu jsem jim to tak trochu reklamoval a pry je spatny predpinac pasu (dle diagnostiky) 3500,- jsem jim dat nechtel, protoze to samozrejme po mesici odeznelo a zase byl klid.
Nasel jsem zajimavy zpusob, jak problem obejit. Staci nastartovat, zapnout pasy a pak hned vypnout motor do druhe polohy klicku a znovu nastartovat. Pak uz vse funguje jak ma. I kvuli tomu se mi zda, ze nebude asi problem v predpinaci, ale spise nekde v ridice jednotce, ktera to vyhodnocuje. I vsechny vadne konektory pod sedackou by prece nezacly fungovat po restartu motoru.
Napada vas, kde bych se mohl podivat po zdroji vlhkosti, pripadne, kde co zkontrolovat? Opravdu me nebavi pri kazdem rozjezdu zastavovat a restartovat motor, protoze na to samozrejme vzdy zapomenu.:-/
Rok vyroby je 11/2003
Diky moc!
Aktuální: Ford Mondeo M IV Combi Titanium 1.6 Ecoboost 118kW 2012 (Moondust Silver)
Předchozí: Ford Mondeo MK III Combi 2.0 Duratec HE 107kW - 1/2004

Uživatelský avatar
Patula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 13.09.2010 13:58
Bydliště: Teplice

Re: Kontrola zapnuti pasu ridice vs. vlhko (MKIII)

Příspěvek od Patula » 30.04.2018 21:19

Ahoj,
mám podobný problém. Při jízdě se zapnutým pásem se mi občas stane, že kontrolka problikne a pípne. Někdy jen jednou, někdy i vícekrát. Díky za každý poznatek.
FORD MONDEO 2.0 TDCI Titanium 132 kW r.v. 2016, kombi, black

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů