Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Moderátor:phofy
Odpovědět
Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Tormen » 08.09.2009 07:35

Zdravím, po dlouhé době bych potřeboval radu od nejzkušenějších!

Centrálem (DO) se mi neodemykají řidičovo dveře, všechny ostatní ano! Respektive dlouho to zlobilo, stačilo párkrát zamknout a pak to šlo. Teď už to nejde vůbec.
Zamknutí jde pokaždý a odemykat musím pouze klíčkem. S řidičovo dveřmi je spojený i kufr, takže po odemknutí DO nejde tlačítkem otevřít ani kufr!
První mě napadl motor, ten jsem rozebral, vyčistil a zkoušel na stole,a le zdál se OK. Tak jsem ten motůrek zapojil na zadní dveře a odemykal i zamykal!
Takže se moje hledání zaměřilo na dráty. Zjistil jsem, že impuls do motoru jde na PIN 5/6, zapojil jsem tam žárovku a u zadních dveří se rozsvítila při odemčení a také při zamčení!
U řidičovo dveří se rozsvítila jen při zamčení, při odemčení NE! A jelikož se jedná o stejný pár, v drátech problém nebude.

Takže buď jde o nějaké nastavení typu odemknout zbytek auta a řidiče a kufr až jinou kombinací, což mi nepřijde.
Nebo se jedná o nějakou chybu centrálu, která v nouzovém režimu je schopná zamknout, ale odemknout ne!
A nebo a to spíš je vadná komfortní jednotka!
Moje otázka se tedy směřuje na to, kde v Mondeu 03 je komfortní jednotka a případně, zda se někomu neobjevilo něco podobného!
Díky.
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Tormen » 09.09.2009 07:38

Podařilo se mi dostat z autorizovaného servisu komplet elektroinstalaci na mondeo 01-03, všechny motorizace, veškerá výbava. Je to přes 400stránek (oboustraně), detiailní zapojení, rozmístení, popis, barvy konektorů a kabelů, neváhal jsem a vše jsem oskenoval do PDF. :-)

Tak po včerejším bádání jsem zjistil následující! Skutečné ovládání motoru je: Pin 1/2 zamykání a Pin 2/3 odemykání.
Dráty jsem propípal až k řídící jednotce a všechny vedou! Zjistil jsem že ten centrál má 3 samostatné okruhy. Zadní dveře (společné), spolujezdcovo, řidičovo.
Rozebral jsem tedy ještě zadní dveře a postupně jsem propojoval dráty ze zadních dveří až do předních. Zjistil jsem že to začalo fungovat po připojení Pin2. Který je ale společný pro zamykání, které funguje. Takže v kabeláži to 100% není.
Výsledek tedy je, že je vadná řídící jednotka! Ta je umístěná za kastlíkem před spolujezdcem u sloupku A. Vyjmutí není tak obtížný, odpojil jsem svazek kabelů, rozebral a koukal.
V tý jednotce jsou 3relátka a jedno nebude správně spínat. Po tom se poohlídnu dnes a budu informovat.....
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Uživatelský avatar
Wizzy008
Junior
Junior
Příspěvky: 271
Registrován: 15.10.2008 07:45
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Wizzy008 » 09.09.2009 08:06

Jsi moc šikovný... A co by obnášelo si to tvoje pdf od tebe půjčit?
Wagooon (za kormidlem Whiskou Indisponovaný Zazimovaný Zdechlý Yetti)
Focus 1.6 Sigma 2008 kombi silver


Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Kóťa » 09.09.2009 08:26

To teda jo.jak dlouho jsi to delal?kdyby jsi to chtel poskytnout dal(pdf),tak budeme radi.staci to nekam upnout a odkaz dat k navodum ;-)
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Tormen » 10.09.2009 15:14

No, u Nás na radnici mají takovou šikovnou mašinku (kterou jsme jim prodali za hodně peněz), která zkousne 100stránek najednou, a pošle je v PDF do mailu a to dokonce oboustraně! Takže jsem u toho jen seděl a měnil papíry. V současné době mám 20PDF cca po 80stránkách a musím to roztřídit do kategorií do jakých patří.... Samozdřejmě myslím na to že je někam nahraju...:-) hodně mi to pomohlo a věřím že to pomůže i ostatním.

Jinak k mému problému, všechny relátka se tváří, že jsou OK. Na stole spínají jak mají. Bohužel jsem je nepřehodil abych si to ověřil. Ale nasvědčuje to tomu, že hlavní IO nedá implus tomu relátku co je k řidičovo dveřím. Odebral jsem se tedy na diagnostiku, aby mi vyčetli zda není v nějakém "nouzovém režimu", bohužel by bylo oznámeno, že ta jednotka se vůbec nedá napíchnout! Jedině vyměnit, cena je kolem 7 500,- (což není tolik) a jsou pro všechny modely a výbavy stejná (ovládá centrál, alarm, vyhř. sedačky, pakr. system, tempomat, osvětlení interiéru, stahování oken.... imobilizer tam není)
Pak jsem ji zapojil zpět a začalo to normálně fungovat. Cca 7x DO za sebou OK, pak jsem zkusil klíčkem v zámku a od tý doby konec. Zase jsem ji odpojol a připojil a od té doby funguje asi 30x v pohodě. Tak nevím....:-(
Ale jestli to ještě jednou udělá, tak ji vyndám (teď je to otázka 5minut) a propojím nefunční PIN spolujezdcovo a řidičovo dveří, odemykat to bude úplně stejně. Bohužel nebude fungovat funkce nejdřív odemknout řidiče, a pak celý auto! Ale stejně ji nepoužívám, takže bych to asi neřešil....
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

franta1969
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 21.02.2009 12:36
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od franta1969 » 28.09.2009 13:02

Tormen píše:No, u Nás na radnici mají takovou šikovnou mašinku (kterou jsme jim prodali za hodně peněz), která zkousne 100stránek najednou, a pošle je v PDF do mailu a to dokonce oboustraně! Takže jsem u toho jen seděl a měnil papíry. V současné době mám 20PDF cca po 80stránkách a musím to roztřídit do kategorií do jakých patří.... Samozdřejmě myslím na to že je někam nahraju...:-) hodně mi to pomohlo a věřím že to pomůže i ostatním.
Ahoj , prosím tě , už jsi někam dal ty PDF?Děkuju
Ford Mondeo 2.0 TDDi 85kW combi r.v.2002 :cooler:

Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Tormen » 28.09.2009 16:57

Zatím jsem se k tomu nedostal...:-(
Omlouvám se.
Upload není obtížný, ale těch PDF je asi 12 a sekcí to má jen 6, takže je musím nějak sloučit, aby to mělo logickou návaznost.
Dejte mi ještě týden....:-)
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Boban » 28.09.2009 17:19

jasný :idea: :wink:

franta1969
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 21.02.2009 12:36
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od franta1969 » 28.09.2009 19:14

jasan že jo , těšíme se že budem trochu soběstačnější
Díky 8) :wink:
Ford Mondeo 2.0 TDDi 85kW combi r.v.2002 :cooler:

Uživatelský avatar
errorczech
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27.10.2010 21:22
Bydliště: Velké Bílovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od errorczech » 18.12.2012 22:19

Tormen píše:No, u Nás na radnici mají takovou šikovnou mašinku (kterou jsme jim prodali za hodně peněz), která zkousne 100stránek najednou, a pošle je v PDF do mailu a to dokonce oboustraně! Takže jsem u toho jen seděl a měnil papíry. V současné době mám 20PDF cca po 80stránkách a musím to roztřídit do kategorií do jakých patří.... Samozdřejmě myslím na to že je někam nahraju...:-) hodně mi to pomohlo a věřím že to pomůže i ostatním.

Jinak k mému problému, všechny relátka se tváří, že jsou OK. Na stole spínají jak mají. Bohužel jsem je nepřehodil abych si to ověřil. Ale nasvědčuje to tomu, že hlavní IO nedá implus tomu relátku co je k řidičovo dveřím. Odebral jsem se tedy na diagnostiku, aby mi vyčetli zda není v nějakém "nouzovém režimu", bohužel by bylo oznámeno, že ta jednotka se vůbec nedá napíchnout! Jedině vyměnit, cena je kolem 7 500,- (což není tolik) a jsou pro všechny modely a výbavy stejná (ovládá centrál, alarm, vyhř. sedačky, pakr. system, tempomat, osvětlení interiéru, stahování oken.... imobilizer tam není)
Pak jsem ji zapojil zpět a začalo to normálně fungovat. Cca 7x DO za sebou OK, pak jsem zkusil klíčkem v zámku a od tý doby konec. Zase jsem ji odpojol a připojil a od té doby funguje asi 30x v pohodě. Tak nevím....:-(
Ale jestli to ještě jednou udělá, tak ji vyndám (teď je to otázka 5minut) a propojím nefunční PIN spolujezdcovo a řidičovo dveří, odemykat to bude úplně stejně. Bohužel nebude fungovat funkce nejdřív odemknout řidiče, a pak celý auto! Ale stejně ji nepoužívám, takže bych to asi neřešil....
Mám stejný problém, znáte někdo řešení?
Ford Mondeo combi 2004 2.0 TDci 96kw
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Sewyk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 18.11.2012 17:34
Bydliště: Královehradecký Kraj (Trutnov)

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Sewyk » 03.01.2013 20:57

Tormen: Taky mám tento problém, mluvil jsem o tom s člověkem co má mondea už 10 let a řekl mi že je to 100% řidičův zámek, takže příští týden jdu na výměnu a uvidím...dělá mi to úplně přesně to co tobě.
Pak dám vědět jak jsem dopadl. Jinak to PDF by se mi taky hodilo :perfect:
"minulost" Sewykovo TDDi : Mrkni...
"přítomnost" (NEW) Sewykovo ST220 : Čum na to! :perfect:

Uživatelský avatar
errorczech
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 27.10.2010 21:22
Bydliště: Velké Bílovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od errorczech » 09.01.2013 22:15

odstraněna zbytečná citace.

Něco v PDFku mám takže až bude čas můžu poslat. Jak ti dopadl ten zámek?
Ford Mondeo combi 2004 2.0 TDci 96kw
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Sewyk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 18.11.2012 17:34
Bydliště: Královehradecký Kraj (Trutnov)

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od Sewyk » 11.01.2013 00:06

No průser...mě nějak došli finance, takže ho jdu vyměnit až příští měsíc :-(
"minulost" Sewykovo TDDi : Mrkni...
"přítomnost" (NEW) Sewykovo ST220 : Čum na to! :perfect:

Uživatelský avatar
pavel85
Nováček
Nováček
Příspěvky: 159
Registrován: 09.09.2012 22:05
Bydliště: Lichnov okr. Nový Jičín

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od pavel85 » 14.01.2013 08:20

No mě dělá řidičův zámek to samé.Neodemyká se a ani se nezamyká.Pokud zamykám klíčkem (nebo odemykám) vše funguje.Měl jsem to rozebrané,vyčistil jsem kontakty, poskládal a fungovalo to dva dny.Jediné co se mi při měření nezdálo,byl jeden mikrospínač u motorku.Musel jsem na něj silněji zatlačit,aby spínal.A je to zrovna jeden z té dvojice, co určuje ty piny,které buď zamykají nebo odemykají,takže se napětí asi nedostane až k motorku.Zkus na něj ještě mrknout.Výměna by byla hračka,ale sehnat jej bude horší.
Mondeo MK3 Kombi, 2.0 TDCi 96kW, r.v.2005
Mondeo MK3 Kombi, 2.0i 107kW, r.v.2001, GHIA - na prodej

paulie478
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 30.01.2014 12:19
Bydliště: Ostrov, okr. K. Vary

Re: Centrál neodemyká řidičovo dveře!

Příspěvek od paulie478 » 31.01.2014 22:08

Mne to auto delalo taky uz kdyz jsem ho koupil, ale obracene. Odemykalo se to jen u ridice. Ve finale jsem zjistil to, ze ostatni dvere se odemykaj az na druhy stisknuti tlacitka ,, odemceno'' . Stacilo ale pri zamykani stisknout tlacitka na dalce najednou na ,,odemceno'' i ,,zamceno'' na par vterin a bylo po problemu. Ted odemykam pekne vsechny dvere a zamykam dvojtym stisknutim tlacitka ,, zamceno'', aby se aktivovalo dvojte zamykani.
JE: Ford Mondeo MK3, 2.0 TDCi, 96kW, r.v. 2003
BYLO: Ford Mondeo MK2, 1.8 16V, 85kW, r.v. 1998
BYLO: Ford Mondeo MK1, 1.6 16V, 66kW, r.v. 1993

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů