Úprava komfortní jednotky přes diagnostiku

Moderátor:phofy
Odpovědět
Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Úprava komfortní jednotky přes diagnostiku

Příspěvek od Tormen » 28.09.2009 17:06

Zdravím.
Zajímá mě, zda má někdo diagnostiku na Forda!

Ve Ford Servisu jsem se dozvěděl, že všechny mondea /focusi mají identickou komfortní jednotku, jen je naprogramovaná výbava. Jako je Klima, centrál, alarm, park. system, apod.
Taky jsem se tam dozvěděl, že lze jednotku vyčíst a zapsat do jiné, ale nikdo v tom servise není schopen nějakou funci zapnout, popřípadě vypnout. Prý to jde až v novějších mondeech >07.

Zajímala by mě funkce komfortního blikání (TRIPLINK), protože to je asi jediná funkce, která nepotřebuje zásah elektroinstalace, ale mělo by se jednat jen o SW úpravu přávě komfortní jednotky.
Ale určitě by se tak nechalo zapnout i více věcí, jako je třeba zajíždění zpětných zrcátek při zamknutí, posun spolujezdcovo zrcátka k obrubníku při zařazení zpětného chodu, ale jelikož to nejsou typické funkce, které FORD nabízí, tak to bude komplikovanější.
Tatíkovi se třeba SW úpravou podařilo aktivovat stahování oken pomocí DO na Škodě Fabii, přitom ve Škoda servisu mu řekli, že daná komfortní jednotka to neumí!

Tak mě zajímá, zda nemáte někdo nejakej link, případně jste nezkoušel podobné věci ve Fordech....
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, úprava komfortní jednotky

Příspěvek od Boban » 28.09.2009 17:18

tohle je věc kterou sem už taky slyšel, ale vždy jen na zahraničních forech, že tady u nás všichni odpovídají stejně to nejde, ale třeba to zrcátko bych bral :idea: :wink:

Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, úprava komfortní jednotky

Příspěvek od Tormen » 29.09.2009 13:01

Boban píše:tohle je věc kterou sem už taky slyšel, ale vždy jen na zahraničních forech, že tady u nás všichni odpovídají stejně to nejde, ale třeba to zrcátko bych bral :idea: :wink:
Zkusím se někde mrknout po zahraničních webech. Snad se mi podaří něco dohledat.
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika, úprava komfortní jednotky

Příspěvek od Kóťa » 06.12.2009 12:27

Přesun :arrow:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů