Posez za volantem

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
PaWel
Junior
Junior
Příspěvky: 423
Registrován: 19.06.2009 17:41
Bydliště: Moravskobudějovicko

Posez za volantem

Příspěvek od PaWel » 05.11.2009 20:54

Kucí, jak sedíte za volantem :?: Ležíte, nebo tam sedíte jako za stolem? Já jsem byl zvyklej z Mazdy "ležet", mám 190cm, ona ani jiná možnost nebyla. Mondeo mi přišlo hodně vysoko, pomalu jsem si začal zvykat a i sám přizvedávat a čučet z vysoka. Dnes jsem seděl v Mazdě 6 a rázem jsem své sedadlo srazil k zemi, vytáhl volant a sklopil opěrák, je to úplně o něčem jiném i méňe náročné na záda. Jaký styl preferujete vy? :mrgreen:
Nyní FORD MONDEO hatchback: 2.0 Duratec HE 107kW, 10/2010
Před FORD MONDEO sedan: 1.8 Duratec HE 92kW, 10/2003
Před MAZDA 323f BG GT: 1.8 DOHC 16V/96kW, 11/1991, červená, šíbr, křídlo, komplet v el. výbavě

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Kóťa » 06.11.2009 18:19

Já teda spíš sedim jak na židli.Výš.Ale potom co řídí třeba žena mi sakra dlouho trvá si vyštelovat sedák.Na ten jsem háklivej...Přijde mi trochu kratší než bych ho chtěl.Při delší jízdě mi dost bolí pravačka na plynu...

EDIT:Už ne,mám tempomat :cooler: :mrgreen:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Dudyneq
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 16.09.2009 10:30

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Dudyneq » 30.09.2010 17:52

Čau, měřím taky 190cm, což mondeo slupne jak nic :). Na škole smyku nám pěkně povykládali, jak sedět. CO NEJKOLMĚJI K OSE VOZOVKY. Proč - protože plotýnky... Šikmé sezení má při větších nájezdech zdrcující vliv na celou páteř. Má to jednoduchoučkou fyzikální podstatu. Za 20 let se z ležáka za volantem stane ležák doopravdy. Další vliv je při nárazu - airbag jde pěkně směrem kterým má a hlavně KAM MÁ. Ležák se podsune pod pásem a účinek airbagu ve volantu je mnohem menší, nehledě na polohu kolen při deformaci karoserie a jejich drť po něm. Dál pak a to zná asi každej - kdo je frajer a má úplně natažený ruce, že nevidi přes sloupek vlevo, si koleduje o drastický vykloubení ramen s totální devastací ramenních kloubních jamek, když nestihne při nárazu sundat ruce dolů... A ještě jedna věc - hodinky... Ruka se prý rozdrtí o lebku, když vystřelí airbag a zrovna řídíš jenom jednou rukou, spravidla levou... No a když jsou na ní hodinky, spolehlivě prostřelí lebku a patolog je pak předá tvojí rodině. Tj. kdo jezdí fakt hodně, nosí na ruce sebevražednou "pitomost"... No ale proto máme v mondeu takovej velkej budík na středové konzole :))).

Uživatelský avatar
PaWel
Junior
Junior
Příspěvky: 423
Registrován: 19.06.2009 17:41
Bydliště: Moravskobudějovicko

Re: Posez za volantem

Příspěvek od PaWel » 01.10.2010 07:13

Zdravím, je to jak píšeš. Já tenkrát nejezdil tolik co teď (předchozí příspěvěk jsem psal už před cca rokem :oops: ) a byl navyklý 4 roky na Mazdu, a skutečně, jak jedu cca 200-300km v kuse, tak sedadlo chce být kolmé :mrgreen: Už jsem si na mondeo zvykl, a žádné ležení se nekoná. Celkem mi ale vadí, že mi sedák nepodpírá celou délku stehen, to bych ho musel zvednout ještě výš a to je už hoodně vysoko, to mi vadí hlavně při delších jízdách. A o plotýnkách mi ani nemluv :bebng:
Nyní FORD MONDEO hatchback: 2.0 Duratec HE 107kW, 10/2010
Před FORD MONDEO sedan: 1.8 Duratec HE 92kW, 10/2003
Před MAZDA 323f BG GT: 1.8 DOHC 16V/96kW, 11/1991, červená, šíbr, křídlo, komplet v el. výbavě

Brehowicz
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4257
Registrován: 16.12.2009 13:04

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Brehowicz » 01.10.2010 07:18

To spávne pohodlí a hlavně podporu tam kde třeba mám tepr od doby co mám štelování ve všech osách,u mně hlavně seštelování uhlu sklonu sedáku.

Uživatelský avatar
junior
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1763
Registrován: 27.03.2009 08:08
Bydliště: Beroun - Tlustice
Kontaktovat uživatele:

Re: Posez za volantem

Příspěvek od junior » 01.10.2010 16:24

Dudyneq píše: - hodinky... Ruka se prý rozdrtí o lebku, když vystřelí airbag a zrovna řídíš jenom jednou rukou, spravidla levou... No a když jsou na ní hodinky, spolehlivě prostřelí lebku a patolog je pak předá tvojí rodině. Tj. kdo jezdí fakt hodně, nosí na ruce sebevražednou "pitomost"... No ale proto máme v mondeu takovej velkej budík na středové konzole :))).
:Dancer: :Dancer: :cooler: :hhura: ha hááá já nosim hodinky na pravý ruce páč na levý se mi dělal exém :mrgreen: takže na hodinky neumřu páč pravačku mám na loketce, či šaltpáce :ble2:

jinak to leháro je opravdu poznat že je něco špatně když jedeš dlouhou trasu páč jak je člověk "nataženej" tak bolej záda, navíc já jsem k tomu ještě i vytáčel pravou nohu takže jsem pak měl vždycky vykloubený koleno...jakmile jsem dal sedačku rovně, nebolely ani záda, ani koleno (poznatky z častých služebních cest do chorvatska cca 850km na zátah)
JUNIOR

MK3 1.8 DuratecHE 16v/92Kw 02/05 lítám :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Zuzka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2203
Registrován: 18.11.2009 13:45
Bydliště: Kladno

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Zuzka » 05.10.2010 10:42

Osobně mi zrovna moc "rovné" sezení v autě nejde :( . Takže něco takového napůl. A co se řízení levou rukou týče, já to asi ani jinak neumím :oops: . Ale hodinky nosím na pravé ruce, takže aspoň něco pozitivního.

A nejlepší na tom je, že to auto řídím jen já, takže odpadá takové to šílené seřizování sedačky, zrcátek atd po někom jiném :cooler:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 96kW kombi,2004,Ghia,modrá Tonic

Uživatelský avatar
Vitalish
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1132
Registrován: 22.04.2010 21:53
Bydliště: Pjaha

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Vitalish » 05.10.2010 23:08

nepřijde vám vyšším (mám jen 180cm), že nejde sedačka posunout víc dozadu??? Osobně bych si ještě pár cm sedačky dozadu užil lépe, ale ani takto na zadní doraz mi to nepřijde nepohodlné... Dřív jsem jezdil s dost sklopenou opěrkou zad, ale moje záda si vyžádala podstatně "ztopořenější" polohu.. možná i proto mi chybí těch pár cm posuvu sedáku vzad.

Odborník radí:
http://auto.idnes.cz/lezici-strelec-ner ... tomoto_fdv

Uživatelský avatar
pj$lf
Junior
Junior
Příspěvky: 350
Registrován: 25.08.2010 12:20
Bydliště: Praha

Re: Posez za volantem

Příspěvek od pj$lf » 05.10.2010 23:17

Mám 194cm a přesto nemám sedačku posunutou až úplně dozadu. Nějakou rezervu tam ještě mám. Asi budu mít o něco víc sklopenou opěrku zad než ty, ale za ležáka se nepovažuju. Volant mám samozřejmě vytaženej nahoru jak to jen jde.
Ford Mondeo Combi 2.0TDCi 96kW Ghia 6/2005 -> galerie
Obrázek

HmerX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4306
Registrován: 24.10.2008 20:08
Bydliště: Letovice

Re: Posez za volantem

Příspěvek od HmerX » 06.10.2010 06:38

Mám teda MKll, sedačka nadoraz dozadu, a je to tak tak. Kdyby to šlo, tak malinko ještě posunu ... asi záleží na konkrétní postavě(délka nohou, těla atd..) ... A opěradlo má asi dost zklopeno(mám hodně dlouhé ruce), když mi do auta sedl -V6- , tak se ptal, jestli tam spim :mrgreen:
Ford Focus 2005 2,0 TDCi

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Rumcajs1 » 06.10.2010 19:53

Já mám 190cm a na sdačce mám teda ještě setsakramentskou rezervu, co se týče dorazu na posuvu, to budeš mít asi nějaký porouchaný :?

Jinak abych byl k tématu, tak ležák rozhodně nejsem, a ruce na volantu mám někdy obě a někdy jednu, dle nálazy.
Ale co mně potěšilo je to, že s nějakou záhadnou předtuchou jsem asi před dvěma měsíci přestal nosit hodinky :mrgreen:
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
kozlow
.
.
Příspěvky: 7034
Registrován: 20.06.2010 13:11
Bydliště: www.st-rs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Posez za volantem

Příspěvek od kozlow » 06.10.2010 20:21

s 175 mám ukázkový předpisový posez, ovšem občas na dálnici padám jakoby ze sedadla dolů (blahem se rozpouštím :D ).
Mám ale hrozný zlozvyk, nakláním se furt do prava, na řadící páku :?
a Kóťo, občas mě chytne ta pravačka taky:)

Uživatelský avatar
Vitalish
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1132
Registrován: 22.04.2010 21:53
Bydliště: Pjaha

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Vitalish » 06.10.2010 20:36

Rumcajs:
porouchaný to asi nemám, obě sedačky se zastaví ve stejné poloze... Spíš to bude tím, že mám opěradlo do co nejvíce svislé polohy a tudíž potřebuju více místa na nohy (nebo mám nohy jako Sklenaříková :-D )

Jinak naklánění směrem doprava je strašlivý zlozvyk, dělal jsem to dřív hodně a přivodil si pekelnou bolest zad, ale ani s tím vědomím se tomu občas neubráním..

Kóťa, Kozlow:
bolavou pravačku na plynu při dlouhých jízdách přece řeší tempomat, ne? :-)

S těma hodinkama mě to nikdy nenapadlo... představa, že se mi moje celkem těžké hodinky vetknou do kebule není moc příjemná :shocked:

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Posez za volantem

Příspěvek od Rumcajs1 » 06.10.2010 20:46

S tím tempíkem jsi mně předběhl :mrgreen:

Kóťo, ty už by jsi to s tou pravačkou měl asi trochu poupravit, nemyslíš?? :hhura:
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
ZonixX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3167
Registrován: 14.07.2009 22:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Posez za volantem

Příspěvek od ZonixX » 06.10.2010 21:21

ja mam 174cm, sedacku mam celkem vzadu a tudiz mam volant pritazen na maximum k sobe a co nejvic vodorovne, jinak bych musel natahovat ruce a ridil to jak nakladak :D ..operadlo temer uplne svisle, za volantem nelezim a sedim rovne, ruce volne s lokty v temer pravem uhlu, volant se snazim drzet predpisove jak v motokare :D ..ale potreboval bych si seridit vysku sedacky, pac i kdyz jezdim po meste nebo i na dlouhe trasy (500+km) tak nejak divne "poskakuju" na sedacce, nemuzu se uvolnit a zatinam stehna.. nepomohlo mi zadne jine nastaveni, tak to bude mozna vyskou a tudiz sklonem sedaku, ktery bych potreboval o neco vic zaklonit.. jo a mam i na stredni vysce sedacky problem s vyhledem pred auto :D

..v Ka-cku sedim jak ve skleniku, ma ale pevny volant, hodne smerujici nahoru a strasne kratky sedak a nizke operadlo... sedet v tom vic nez hodinu je pekne na ho*inko :x
Fiesta ST180 '16 Stage 4
Honda Civic FK2 '10

ex: Honda Civic EP2 '02, Nissan 350Z '06, Ford Ka '01, Mondeo ST200

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů