klepaní od přední nápravy

Moderátor:phofy
Odpovědět
Vito SoT
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 25.06.2011 12:48
Bydliště: West Midlands

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od Vito SoT » 21.12.2012 20:45

Tak nejlepsi asi bude prehodit kola mezi sebou a zase poslouchat odkud to je slyset.
Ford Focus 1.8 Zetec 2008

Uživatelský avatar
Smaily
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 14.04.2011 10:58
Bydliště: Košice / Humenné

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od Smaily » 07.01.2013 10:30

HonzaK72 píše:Nechci zakládat nové vlákno a tohle se mi zdálo nejblíž: po přezutí kol na zimní jsem si všiml, že mi vlevo vpředu rytmicky podle otáčení kol něco jakoby bochá do nápravy. Nechal jsem převážit kola, změřit geometrii, ale vše OK. Ještě jsem si všiml, že pokud jedu rychle, tak to přestane, ozývá se to cca do 50km/h při rovné jízdě. V rejdu to přestane.

Neměl by, prosím, někdo zkušenost nebo nápad čím by toto mohlo být? Auto je dva a půl roku staré, nepředpokládám, že by měl být problém s ložiskem, nic jiného mne ale nenapadá.....

Děkuju
Tak tento problém som zaznamenal aj ja 8O a práve na zimných kolesách, tiež som nechal prevážiť koleso, ale to bolo OK, geometriu som neskúšal. Ja počujem len pravidelný taký tlmený zvuk (ale ak to chce človek počuť, musím vypnúť rádio a sústrediť sa na to) tiež to najviac počuť pri rýchlosti 50-70 km/h. U mňa zadné pravé koleso, ak technik potvrdí termín, tak v piatok idem na prehliadku, tak mu to spomeniem, nech sa na to pozrie a uvidíme.

EDIT: na letných 17" som to nepočul vôbec, ale zimné 16" sa ozývajú.
Ford Mondeo 2.0 TDCi 85kW TITANIUM - MK4 - 2009 - Hypnotic Silver -> Galéria TU!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
streblf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 18.11.2011 08:42
Bydliště: Ústí n/L

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od streblf » 12.03.2013 15:03

Ozývá se mi klepání při přejíždění nerovností od předního levého kola. Dnes jsem to měl v servisu (neautorizovaném), tam mají podezření na hřeben řízení. :cry: První pokus zkusí vyměnit tyčku řízení. Je to totiž levnější varianta. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Popř. za kolik se dá sehnat hřeben.
Mondeo MK IV kombi, 2008 černá metla, 2.0 TDCi 103 kW GHIa

Uživatelský avatar
Fiber
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 841
Registrován: 06.09.2010 10:37
Bydliště: Liberec

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od Fiber » 12.03.2013 17:33

Klepání od kola při přejížděni nerovností, že by způsoboval hřeben? To se mi zdá jako hovadina. Je tam asi deset věcí, co to může bejt od tyček stabíků, přes čepy řízení, po třeba tlumiče. Ale hřeben? Nevim, nevim, zkusil bych jinej servis.
JE: Ford Mondeo kombi 2.5 V6, 125kW, r.v.: 2005 GALERIE

BYL: Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi, 96kW, r.v.: 2004 GALERIE

BYL: Ford Mondeo kombi 2.0i, 96kW, r.v.: 1996 (MK2)

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od davemomo » 12.03.2013 18:12

tak jasně možná to zkoušej, to je na podvozku asi nejdražší komponent, to ale zjistíš docela jednoduše, s vypnutym motorem zkus zahejbat volantem a uvidíš co tam je za vůli, pak jde o to jesi to je hřeben, táhla nebo čepy řízení

Ing.King
Nováček
Nováček
Příspěvky: 141
Registrován: 05.03.2012 10:35

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od Ing.King » 12.03.2013 18:39

streblf píše:Ozývá se mi klepání při přejíždění nerovností od předního levého kola. Dnes jsem to měl v servisu (neautorizovaném), tam mají podezření na hřeben řízení. :cry: První pokus zkusí vyměnit tyčku řízení. Je to totiž levnější varianta. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Popř. za kolik se dá sehnat hřeben.
8O Mám úplne totožný problém cca mesiac, rovnako klepot od ľavého predného kolesa. V štvrtok/piatok mením komplet riadenie v servise(staršie z búračky nájazd ~ 60k km). Pokus s tyčkou riadenia u mňa rovnako vyskúšali no nezabral, doslova vyhodené peniaze 65€(tyčka riadenia + geometria). Hrebeň som neskúšal zohnať a do repasovania som tiež nešiel, staršie riadenie ma vyjde 200€ + 150€ pridružený materiál a robota (obe tyčky riadenia, olej do serva, geometria kolies, výmena).
Fiber píše:Klepání od kola při přejížděni nerovností, že by způsoboval hřeben? To se mi zdá jako hovadina. Je tam asi deset věcí, co to může bejt od tyček stabíků, přes čepy řízení, po třeba tlumiče. Ale hřeben? Nevim, nevim, zkusil bych jinej servis.
Áno hrebeň, klepot pri prechode nerovností, mám to potvrdené servisom aj rodinným servismanom. Všetky ostatné podvozkové časti mám v poriadku (tlmiče, tyčky, čapy... atď). Mám už dole planžetu z riadenia, v servise mi ten klepot dokonca nasimulovali. Dá sa s tým jazdiť určitú dobu, no skôr či neskor (rok ? pol roka ?) začne tiecť olej a bude nutná výmena alebo repas. Mne zatiaľ olej netečie ale nepotrebujem experimentovať niekde na ceste s polovrakom.

PS. Cena za nové riadenie Ford 970€ + pôvodné ako záloha. ;-)

Mne servis zohnal na MK4 riadenie z autovrakoviska a aj ja sám som si našiel jedno v inom autovrakovisku.
už bez Forda

Uživatelský avatar
streblf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 18.11.2011 08:42
Bydliště: Ústí n/L

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od streblf » 12.03.2013 21:28

v servisu zkoušeli sundat stabilizátor a dělalo to furt stejně. Když vzali za tyč řízení, měla vůli. jestli je to, jak píše King, tak to je pěkně v p....li. Mám se na co těšit. Ve čtvrtek mi zkusí vyměnit tyčku a pak uvidim
Mondeo MK IV kombi, 2008 černá metla, 2.0 TDCi 103 kW GHIa

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od zeli » 21.04.2013 22:09

Dal jsem je tam taky, ale ta delka uz je docela dost. 290mm bych rozhodne nekupoval, uz tech 270 se tam vejde tak tak (mondeo MK3). Doufam, ze mi to nebude delat dulky do ramen, az budu hopsat na nejakym tankodromu. Ale cena potesi a kvalita snad bude odpovidat tomu HeavyDuty. Koupil jsem taky v Krci...sympatickej kramek.
Yeshterr píše:Tak jsem se po dlouhé době ocitnul na stránkách autopotřeb v Krči a našel jsem tyčky stabíku Přední nápravy MEYLE HD za krásných 320Kč/ks. Délka je 270mm, tudíž přesně něco mezi tyčkami, co se prodávají třeba na autokelly (tam mají na MKIII od 248,5mm do 290mm). Ať se nikdo neleká, že jsou na Fabii :) , splňují všechny parametry (závit M10, stoupání 1,5) jako ostatní, určené pro Mondeo. Sice na obyč MEYLE bez označení HD, ale ze stejného krámu na nich jezdíme už 3 lidi z tohoto fóra a za sebe můžu říct, že zatím 15000km a ticho...což bych si třeba od Starlinů za 467Kč/ks moc nesliboval.
http://www.autodilykrc.cz/cz-detail-559 ... 270mm.html
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od davemomo » 21.04.2013 22:17

to ne to mlátit nebude, vono to je těsně s ramenem jen vyvěšený, když stojí na zemi je tam mezera velká :wink:

Uživatelský avatar
Lishak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 793
Registrován: 12.09.2012 16:05
Bydliště: Kunštát

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od Lishak » 21.04.2013 22:21

streblf píše:...zkusí vyměnit tyčku a pak uvidim
Mě to pomohlo! :idea: :wink:
Ford Mondeo Turnier '08
Titanium X, 2.0 TDCi 103 kW, Sea Grey

Uživatelský avatar
gabriiel
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 01.12.2012 19:47
Bydliště: Chrudim

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od gabriiel » 30.04.2013 23:42

v.marty píše:Ahoj kluci! Potvrdi mi prosim nekdo, zda tenhle pohyb znaci konec zivota tycky stabiku? Diky moc :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O6JVPj1KPlg[/youtube]
Tak takhle presne se hejbou i ty moje, na cele predni naprave. Zacal jsem se v tom vrtat kvuli tomu, ze to nekde na prave strane klepe. Mel jsem za to, ze je to od zadniho praveho kola, ale tam se zda byt vse ok...

Vepredu mam takove ty plastove cerne tycky, vzadu jsou klasicke kovove, a zadni se pri cloumani ani nehnou.

Ted nevim, jestli je tedy menit a jestli mam koupit kovove Meyle HD. Jeden rika, ze menit, druhy ze ne, nevyznam se v tom. :nixw:

Poradite?
Ford Focus MKIII TR Easy 2013 | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium 2012 | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek

Uživatelský avatar
tomik...
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1136
Registrován: 07.04.2009 15:40
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od tomik... » 01.05.2013 17:23

Když se hejbou jen přesně takhle a nelítá to v tom čepu nahoru a dolu, tak jsou v pohodě... to bych neměnil... aspoň zatim... :wink:
Je: Mondeo Kombi 2.0TDCi 96kW Ghia X, 18" Zetec S - leštěné, Bi-Xenon, DECAT, EGR off - no a myslim že úúplně fuuull výbava :)

Bylo:FOCUS ST 2,5T

Bylo: Mondeo 2,0 TDDI102kW/360N.m. DeCat, 18" Zetec S, Recaro, xenony, weitec -30/30

HmerX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4306
Registrován: 24.10.2008 20:08
Bydliště: Letovice

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od HmerX » 02.05.2013 18:27

Ale dokud tu tyčku alespoň z jedné strany neodpojíš, tak vůli moc nepoznáš, je v pnutí od torzní tyče ... Já si myslím že když se takhle lehce točí, tak už bude na konci životnosti ... U nové tyče jde kloubama hodně těžko hýbat :idea:
Ještě funguje docela jednoduchý test i bez odpojení. Lehnout vedle auta, rukou lehce držet kloub tyčky a někdo druhý ať pořádně hýbe autem ze strany na stranu ... torzní tyč se bude "kroutit" a jestli je někde vůle v tyčkách, tak to v ruce ucítíš ... dokonce když kloub a torzní tyč pořád v ruce zmáčkneš, tak klepot přestane - mám odzkoušeno :wink:
Ford Focus 2005 2,0 TDCi

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od davemomo » 02.05.2013 21:23

tak jesi auto nebylo zvedlý jen na jedný straně, tak by tam pnutí bejt nemělo

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: klepaní od přední nápravy

Příspěvek od zeli » 07.05.2013 17:15

HmerX píše:Ale dokud tu tyčku alespoň z jedné strany neodpojíš, tak vůli moc nepoznáš, je v pnutí od torzní tyče ... Já si myslím že když se takhle lehce točí, tak už bude na konci životnosti ... U nové tyče jde kloubama hodně těžko hýbat :idea:
Ještě funguje docela jednoduchý test i bez odpojení. Lehnout vedle auta, rukou lehce držet kloub tyčky a někdo druhý ať pořádně hýbe autem ze strany na stranu ... torzní tyč se bude "kroutit" a jestli je někde vůle v tyčkách, tak to v ruce ucítíš ... dokonce když kloub a torzní tyč pořád v ruce zmáčkneš, tak klepot přestane - mám odzkoušeno :wink:
Mam uplne stejnou zkusenost :!: ve vsech bodech obhajoby :D
Auto muze bejt vodorovne, ale jedno kolo bude na malinkym hrbu a uz to bude napnuty a vuli neucitis.
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů