Rizeni se chova divne

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
johnyram
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 16.05.2010 17:58
Bydliště: Liberecko

Re: Rizeni se chova divne

Příspěvek od johnyram » 23.11.2016 15:36

Tak hřeben vyměněn a je to paráda, až si na to nemůžu zvyknout. Servoolej byla teda pěkná coca-cola, to si žádalo výměnu už dávno. To bylo asi jediné, co jsem neměnil. Všechno jsem vypláchl, nádobku vyndal, vyčistil, dal dohromady, nalil nový servoolej a stejně je to docela humáč. Tak to zkusím ještě jednou vylít, vyčistit a nalít nový olej a uvidíme. Sbíhavost udělána a je to fakt paráda, až mi přijde, že je silnici mýdlo, jak to jde krásně hladce :perfect:
Mondeo 06' kombi Tdci 6kvalt 96kw, xenony, vyhřívané skla, denní svícení, sony mp3, tažné...

Uživatelský avatar
Fiber
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 841
Registrován: 06.09.2010 10:37
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Fiber » 23.11.2016 17:19

U předchozího Mondea mě to lupalo přesně jak stejně, jak tu popisuješ. Taky mi někdo poradil, že to bude hřeben, u kterého se asi naštípl jeden ze zubů. A když se uvnitř ohřeje olej, vše se víc roztáhne a lupat přestane. K opravě jsem se nedostal, auto šlo mezitím do světa. Jen pro zajímavost, kupoval jsi nový hřeben? Ty dva, tři roky zpátky, když jsem to řešil já, stál repas nějakých 10 tisíc, u nafty 2.0 TDCi, mk3.
JE: Ford Mondeo kombi 2.5 V6, 125kW, r.v.: 2005 GALERIE

BYL: Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi, 96kW, r.v.: 2004 GALERIE

BYL: Ford Mondeo kombi 2.0i, 96kW, r.v.: 1996 (MK2)

Uživatelský avatar
pavel85
Nováček
Nováček
Příspěvky: 159
Registrován: 09.09.2012 22:05
Bydliště: Lichnov okr. Nový Jičín

Re: Rizeni se chova divne

Příspěvek od pavel85 » 24.03.2017 15:36

Zdravím všechny.
Taky řeším problém s řízením. Loni v létě mi při jemném zatočení do leva vibroval volant. Bylo to jakoby se rozechvělo kolo. Dělalo to jak v záběru, tak bez plynu i s vyřazenou rychlostí. Všechno jsem prolezl a nic nenašel. Po přezutí na zimáky se to ztartilo, tak jsem si říkal OK, asi špatné gumy. Poslední cca 2 měsíce začal vibrovat volant při brždění. Kotouče od léta, najeto cca 3000 max. Začal jsem tedy hledat. Při cukání volantem při vypnutém motoru se ozývalo z leva ( z pohledu řidiče) kovové cvakání. Při zavěšení se na tyč řízení to přestalo. No vyměnil jsem tyč a chová se to stejně. Takže vadný hřeben? Dá se to nějak vymezit? Vím že koncerny na to mají šroub (říká se tomu kámen) a tím se dá mírná vůle vymezit, ale má to i Ford? Na technické to asi budou příští rok řešit, tak s tím budu muset něco udělat.
Při jízdě se to zdá se nijak neprojevuje. A při kvedlání volantem s nastartovaným motorem je to cítit jen velmi jemně.
Jedná se o Mondeo MK3 2.0 TDCi 96kw r.v.2005.
Mondeo MK3 Kombi, 2.0 TDCi 96kW, r.v.2005
Mondeo MK3 Kombi, 2.0i 107kW, r.v.2001, GHIA - na prodej

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů