Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Moderátor:phofy
Odpovědět
dark.mk3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 153
Registrován: 24.11.2011 22:02

Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Příspěvek od dark.mk3 » 26.12.2011 11:37

Zdravim,
všiml jsem si, že když někdo sedí na zadních sedaček zezadu od kufru se ozví, když přejedu hrbol, jemné klepání, což mě jako řidiče sere, je to vždy s pár milisekundovou prodlevou než přejedu díru, celej kufr jsme rozebral, nemá tam co bouchat, zkoušel jsem skákat v kufru, na prahy u dveří, auto se hezky houpe a žádné divné zvuky se neozývají, když jedu sám, nebo jedeme vpředu, tak je auto krásně tiché žádné klepání, ale včera jsme poslouchal a přijde mi, že možná i když jedu vepředu s někym že se zezadu malinko něco ozývá, sice potichu, že to zpozoruju jen při vypnutym rádiu, ale když někdo jede vzadu, desně mě to štve...taky bych chtěl říct, že to jde z pravé straně (od spolujezdcovi strany) Nevíte co by to mohlo být ? Řešil to někdo ? Kamarádovi dělalo něco podobnýho renault clio :D a dotáhl jenom horní uložení tlumičů a problém zmizel, může to být i tím ?
Ford Mondeo III | 2.2 TDCI - 114 kW | Ghia X
---------------------------------------------------------------
RENOVACE ALU a PLECH disků - https://www.facebook.com/RenovaceAlu

Uživatelský avatar
skier.n
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 794
Registrován: 01.06.2010 17:05
Bydliště: Petřvald

Re: Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Příspěvek od skier.n » 26.12.2011 12:09

já jsem měl něco podobného na Pumě. Rozebral jsem půlku auta, auto stálo 2 dny na kozách, nové uložení tlumičů a pořád to dělalo, pak přišel borec, zmkáčknul tlumič a dělaly to tlumiče :D Fungovaly jak měly, vše ok, akorát, že vydávaly takový dutý zvuk. Dělalo mi to jenom na nerovné cestě (ne ďuravé) Toť má zkušenost :-)
FoFo MK3 2017 1.5 EcoBoost, ST - line Black & Red edition "GALERIE"
FoFo MK2 1.6Ti-Vct LPG, MS Desing packet EX"GALERIE"
FoFo MKI 2.0i , Eibach, ST křidélko EX "GALERIE"

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Příspěvek od davemomo » 26.12.2011 19:52

mrkni jesi máš správně přichycenej lanovod ručky k tomu podélnýmu ramenu
Obrázek
Ford Mondeo MK3 Titanium X (ST paket) 2,2 TDCI GALERKA

koupím jednu zadní a 2přední krytky ST prahu před FL :D

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Příspěvek od zeli » 27.12.2011 01:15

Taky sem zkoumal, oblepoval gumou a molitanem vsechno mozny a nakonec jsem si vsiml, ze jsou vybehany zadni brzdovy trmeny. Normalne kovove hrkaly, kdyz se s nima trepalo rukou. Byly velky vule ve vodicich cepech.
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

Uživatelský avatar
Kju
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 26.05.2010 21:41
Bydliště: Chotebor

Re: Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Příspěvek od Kju » 29.12.2011 21:57

dark.mk3 píše:Zdravim,
všiml jsem si, že když někdo sedí na zadních sedaček zezadu od kufru se ozví, když přejedu hrbol, jemné klepání, což mě jako řidiče sere, je to vždy s pár milisekundovou prodlevou než přejedu díru, celej kufr jsme rozebral, nemá tam co bouchat, zkoušel jsem skákat v kufru, na prahy u dveří, auto se hezky houpe a žádné divné zvuky se neozývají, když jedu sám, nebo jedeme vpředu, tak je auto krásně tiché žádné klepání, ale včera jsme poslouchal a přijde mi, že možná i když jedu vepředu s někym že se zezadu malinko něco ozývá, sice potichu, že to zpozoruju jen při vypnutym rádiu, ale když někdo jede vzadu, desně mě to štve...taky bych chtěl říct, že to jde z pravé straně (od spolujezdcovi strany) Nevíte co by to mohlo být ? Řešil to někdo ? Kamarádovi dělalo něco podobnýho renault clio :D a dotáhl jenom horní uložení tlumičů a problém zmizel, může to být i tím ?
zdar mam asi stejny problem uz jsem prosel uplne vse na naprave slo a porad to tam tuky nevyresil uz nekdo ?stejny problem :(
Ford Mondeo 2.0 TDci r.v 2003 chip 115kw (153hp) Ghia combi

Uživatelský avatar
Kju
Nováček
Nováček
Příspěvky: 83
Registrován: 26.05.2010 21:41
Bydliště: Chotebor

Re: Bouchání ze zadní nápravy, tlumičů..

Příspěvek od Kju » 31.12.2011 18:17

klepani na naprave vyreseno vymenil jsem tlumice a je klid a to ty tlumice byli pul roku stare takze pujdou na reklamaci :cooler:
Ford Mondeo 2.0 TDci r.v 2003 chip 115kw (153hp) Ghia combi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů