Nedrží směr-levá/pravá strana

Moderátor:phofy
Odpovědět
jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Nedrží směr-levá/pravá strana

Příspěvek od jakubiskov » 07.03.2012 22:23

Auto nedrží směr, na rovné silnici pustím volant a auto jede chvilku rovně a pak hodně zatáhne do prava nebo do leva, děje se to neustále a musím stále jako by vyrovnávat volantem sem tam, je to docela nepříjemné, kdyby to dělalo jen na jednu stranu ale ona to je jednou pravá a pak levá. Myslím že to začalo tak že mi praskal pružina na předním tlumiči, vyměnil jsem ji + výměna ložiska toho co je o něj opřená ta pružina, bylo totálně zničené. Zajel jsem s tím pak na geometrii, hotovo je to v pořádku, čekal jsem dva a půl hodiny ale zdálo se mi to stále divné. Po třetí návštěvě jsem se naštval a jel jinam kde mají lepší vybavení. Jel jsem do Chára-pneu v Pardubicích. Výsledek byl že geometrie byla úplně rozházená. Věřím že tentokrát je to pořádně, mají spoustu spokojených zákazníků, co se geometrie týká a vytisknou vám papír co a jak bylo a nebylo. Nic méně auto stále putuje po silnici sem a tam. Je možné že jsou zničené pneumatiky ? Vypadají v pořádku, žádná ploška. Nebo to že auto nedrží řádně směr může dělat něco dalšího ? Celkově je to řízení značně nepřesné, líné.

Mondeo 2002 TDCI 96kw. Kombi

Díka za pomoc.

buceek07
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10344
Registrován: 07.02.2010 11:46
Bydliště: Olšany u Prostějova

Re: Nedrží směr-levá/pravá strana

Příspěvek od buceek07 » 07.03.2012 22:50

uplně jako první bych projistotu mrkl na tlak v pneu :idea: ...jinak jak jsou na tom tlumiče a celkově stav podvozku :?: ...tu pružinu když si měnil, tak jen na jedné sraně, nebo na obou :?: :?: :idea:
Now: Mazda 6 2.5i GTA 2008
Ex: Ford mondeo Mk3 2.0 Duratec 107kw * Bmw e39 530Da 142Kw/420Nm....

jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Nedrží směr-levá/pravá strana

Příspěvek od jakubiskov » 08.03.2012 15:09

Tlak jsem kontroloval, to je v pořádku to mě napadlo jako první. Pružinu jsem měnil jen na té jedné straně, tam kde byla prasklá.Že by ta pružina měla takový vliv ? A na tlumič jsem koukal taky, měl jsem za to že je špatný a tak sem objednal nový ale ten byl naprosto stejný tak sem nechal původní, vzhledově vypadal velice slušně a zadní tlumiče to nevím, nemám pocit že by to nějak moc sedělo nebo netlumilo, nebo jak se pozná že je zadní tlumič špatný ?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů